Справа № 583/5070/21
1-кп/583/98/22
"17" січня 2022 р. м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду № 1 кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 листопада 2021 року за № 12021205480000389 за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , що має середню освіту, раніше не судимого
за ч. 1 ст. 185 КК України,
На розгляді Охтирського міськрайонного суду Сумської області перебуває зазначене кримінальне провадження.
В підготовче судове засідання не з'явився обвинувачений, про причини неявки не повідомив, хоча про час та місце проведення підготовчого судового засідання належним чином повідомлений.
Прокурор заявив клопотання про накладення на обвинуваченого грошового стягнення, оскільки обвинувачений не виконав без поважних причин обов'язок з'явитися за викликом до суду.
Потерпілий надав заяву про розгляд провадження у його відсутність.
Захисник вважає накладення грошового стягнення передчасним, оскільки на даний час невідомі причини неявки обвинуваченого.
Суд проаналізував письмові докази, дійшов такого висновку.
Відповідно до положень ст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 КПК України.
Положеннями ст.ст. 144, 146 КПК України під час судового провадження визначена можливість накладення грошового стягнення на учасників кримінального провадження, до яких відноситься також обвинувачений, за невиконання процесуальних обов'язків ухвалою суду за клопотанням прокурора чи за власною ініціативою негайно після ініціювання питання.
Встановлено, що обвинувачений повідомлений про час та місце проведення судового розгляду, однак в підготовче судове засідання не з'явився 23.12.2021, 11.01.2022, 17.01.2022, чим порушив процесуальний обов'язок прибути за викликом до суду, визначений п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України, доказів про поважність причини неявки до суду не надав.
Оскільки доказів в підтвердження поважності причини своєї неявки обвинувачений не надав, в судове засідання неодноразово не з'явився, суд дійшов висновку, що обвинувачений не виконав свій процесуальний обов'язок без поважних причин, в зв'язку з чим наявні підстави для накладення грошового стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 42, 139, 144, 146, 323 КПК України, суд
Накласти на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , грошове стягнення у розмірі 1240,50 грн ( одна тисяча двісті сорок грн. 50 коп.).
Копію ухвали надіслати ОСОБА_5 для відома та виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Особа, на яку накладено грошове стягнення та яка не була присутня під час розгляду цього питання судом має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї грошового стягнення. Клопотання подається суду, який виніс ухвалу про накладення грошового стягнення. Ухвала суду за результатами розгляду клопотання про скасування ухвали про накладення грошового стягнення оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1