Справа №485/48/22
Провадження № 1-в/485/3/22
17 січня 2022 року м.Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю представника органу поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка Миколаївської області подання т.в.о. начальника ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого,
встановив:
11 січня 2022 року від т.в.о. начальника ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 до суду надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 на підставі ст. 3 "в" Закону України "Про адміністративній нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", у зв'язку з допущенням ним систематичних правопорушень після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження про недопустимість такої поведінки.
У судовому засіданні представник ВП № 2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 подання підтримав.
ОСОБА_4 просив не встановлювати щодо нього обмеження адміністративного нагляду у вигляді заборони виїзду на межі Баштанського району, мотивуючи тим, що щоденно виїжає за межі району у м.Миколаїв на роботу, в іншій частині заперечень не мав..
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого.
Вироком Снігурівського районного суду Миколаївської області від 26 квітня 2017 року ОСОБА_4 засуджений за ч.3 ст.185 КК України до трьох років позбавлення волі.
18 серпня 2020 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання.
07 вересня 2021 року, 03 грудня 2021 року ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2, ч.2 ст.173-2 КУпАП, відповідно. 11 грудня 2021 року щодо ОСОБА_4 внесено відомості до ЄРДР за № 12021152310000396 за ст. 126-1 КК України (домашнє насильство).
Умови, порядок встановлення та організація здійснення адміністративного нагляду за окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, визначаються Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" та Інструкцією про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженою наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 №1303/203 (далі - Інструкція).
Відповідно до положень пункту "в" ч. 1 ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. 4.2, п. 4.3 Інструкції з метою отримання своєчасної інформації про вчинення правопорушення особою, яка підпадає під дію Закону дільничний інспектор міліції зобов'язаний систематично контролювати її поведінку за місцем проживання (перебування) й роботи, не рідше одного разу на місяць перевіряти особу за довідковими картотеками правопорушників, використовувати інформацію приймальників-розподільників, чергових частин міськ-, райвідділів. Інструкції у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд (додаток 10).
Відповідно до п. п. 4.4. Інструкції у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду. До рапорту додаються: копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення: засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; пояснення правопорушника; пояснення громадян, що характеризують їх поведінку; пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному; інші матеріали.
В порушення вимог вказаної Інструкції письмові попередження ОСОБА_4 про припинення порушення громадського порядку та прав інших громадянь органом поліції не виносились.
Ухвалою Снігурівського районного суду Миколаївської області від 23 грудня 2021 року відмовлено у задоволенні подання заступника начальника ВП № 2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 з вказаних підстав та за вказаних обставин.
За такого, суд дійшов висновку, що повторно подане подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст.376,537,539 КПК України, суд
постановив:
Подання т.в.о. начальника ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її проголошення в Миколаївський апеляційний суд через Снігурівський районний суд Миколаївської області.
Суддя ОСОБА_1