Постанова від 18.01.2022 по справі 326/2357/21

Справа № 326/2357/21

Провадження № 3/326/22/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2022 р. Запорізька обл., Бердянський р-н,

м. Приморськ

Суддя Приморського районного суду Запорізької області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №2 Бердянського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Запоржжя, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ст. 173, ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду Запорізької області 14.12.2021 р. надійшли протоколи про адміністративні правопорушення , згідно яких ОСОБА_1 :

- серії ВАБ № 279373 від 13.12.2021 р. з якого вбачається, що 13.12.2021 року о 18 год. 30 хв. знаходячись по вул.Морська в м.Приморську, перебуваючи при цьому в стані сп'яніння висловлювався на адресу прохожих нецензурною лайкою, погрожував розправою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення передбачене ст.173 КУпАП;

- серії ВАБ № 279358 від 13.12.2021 р. з якого вбачається, що 13.12.2021 року о 18 годині 30 хвилин знаходячись по вул.Морська в м.Приморську, під час дії карантину без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.2 постанови КМУ 1236 від 09.12.2020 року, чим вчинив правопорушення ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Постановою Приморського районного суду Запорізької області від 15.12.2021 р. вищезазначені адміністративні матеріали були об'єднані в одне провадження. Об'єднаній справі присвоїти № 326/2357/21 (провадження №3/326/1415/2021).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд доходить до наступного.

У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Також, відповідно до ч. 2 ст. 251 КупАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відносно ОСОБА_1 був складений адміністративний протокол серії ВАБ №279373 від 13.12.2021 року згідно якого, 13.12.2021 року о 18 год. 30 хв. знаходячись по вул.Морська в м.Приморську, перебуваючи при цьому в стані сп'яніння висловлювався на адресу прохожих нецензурною лайкою, погрожував розправою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.

Відповідно до заяви від 13.12.2021 року ОСОБА_2 просить притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який 13.12.2021 року приблизно о 18 годині 30 хвилин знаходячись по вул.Морська в м.Приморську порушував громадський порядок.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_2 від 13.12.2021 року приблизно о 18 годині 30 хвилин він знаходився в м.Приморську по вул.Морська в районі магазину «Економ» де також перебував і ОСОБА_1 , який знаходився у стані алкогольного сп'яніння, голосно кричав та виражався нецензурною лайкою на адресу перехожих громадян. На зауваження не реагував. Через це він викликав співробітників поліції.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_5 13.12.2021 року він знаходився біля магазину «Економ-Плюс» та приблизно о 18 годині 00 хвилин, невідомий йому чоловік, поводив себе неадекватно, грюкав по вікнам магазину, кричав, виражався нецензурною лайкою.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 13.12.2021 року він протягом дня вживав алкогольні напої в м.Приморську Запорізької області. Знаходячись по вул.Морській виражався на адресу перехожих нецензурною лайкою, провокував їх на бійку. Після чого приїхали співробітники поліції та відвезли його до відділу поліції.

За висновком Приморської ЦРЛ від 13.12.2021 року за № 135 ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння.

Таким чином склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП в діях ОСОБА_1 встановлений.

Відносно ОСОБА_1 13.12.2021 р. складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №279358, яким встановлено, що ОСОБА_1 13.12.2021 року о 18 годині 30 хвилин знаходячись по вул.Морська в м.Приморську, під час дії карантину без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.2 постанови КМУ 1236 від 09.12.2020 року.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 13.12.2021 року він протягом дня вживав алкогольні напої в м.Приморську Запорізької області, де по вул.Морській біля магазину «Економ-Плюс» виражався на адресу перехожих нецензурною лайкою, провокував їх на бійку. Після чого приїхали співробітники поліції та відвезли його до відділу поліції.

Згідно постанови ЕГА № 551172 по справі про адміністративне правопорушення 13.12.2021 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу 170 грн.

Відповідно до рапорту співробітника поліції 13.12.2021 року о 18 годині 30 хвилин був виявлений ОСОБА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , який перебував по вул.Морській м.Приморськ під час дії карантину, а саме червоного рівня епідемічної небезпеки без документів, що посвідчує особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус. Особу встановлено згідно бази ІПНП. А також 28.11.2021 року в телефонному режимі по номеру НОМЕР_1 у помічника епідеміолога Приморського відділу ВП «Бердянський відділ ДУ Запорізької обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» ОСОБА_6 було встановлено, що ОСОБА_1 на самоізоляції не знаходиться.

Диспозиція статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст. 29 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

В п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 р. № 1236 зазначено - установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029).

Відповідно до п.п. 2 п.2? Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється "зелений" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.

Таким чином ОСОБА_1 , перебуваючи 13.12.2021 р. на вулиці без документу, який посвідчує особу, порушив п.п. 2 п.2? Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.

У зв'язку з цим склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП в діях ОСОБА_1 , встановлений.

Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132? цього Кодексу, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису). Особливості накладення стягнення при розгляді справ без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279?-279-8 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.

Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено, обтяжуючими обставинами є скоєння правопорушення у стані алкогольного сп'яніння.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 його особу, яка до адміністративної відповідальності раніше не притягалася, не працює, відсутність обставин, що пом'якшують, та наявність обтяжуючих його відповідальність обставин, а також те, що від дій ОСОБА_1 тяжких наслідків не настало, суд вважає за можливе закрити провадження у справі за ч.1 ст.44-3 КУпАП і обмежитись усним зауваженням у відповідності до ст. 22 КУпАП.

Виходячи з наведеного із врахуванням вищезазначених обставин справи, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення в межах санкції ст.173 КУпАП у виді громадських робіт.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп. (чотириста дев'яносто шість грн. 20 коп.).

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.22, 33, 36, 40-1, ст.173, ч. 1 ст.44-3, 251, 252, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Запоржжя, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ) адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк сорок годин.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 cт.44-3 КУпАП закрити за малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 496 грн. (чотириста дев'яносто шість гривень 20 копійок) отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Приморський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя

Приморського районного суду

Запорізької області Д.П. Ігнатьєв

.

18.01.22