Справа № 324/2092/21
Провадження № 3/324/61/2022
18 січня 2022 року суддя Пологівського районного суду Запорізької області Кацаренко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП),
До Пологівського районного суду Запорізької області надійшов протокол серії ВАБ №029607 від 07 грудня 2021 року, складений поліцейським СРПП Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області старшим сержантом поліції Довлєвим О.М. у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП, в якому зазначено, що 07 грудня 2021 року о 15 годині 15 хвилин ОСОБА_1 користувався послугами пасажирських перевезень автомобільним транспортом, а саме перебував в маршрутному таксі сполученням м.Бердянськ - м.Запоріжжя, д/н НОМЕР_1 , без наявності будь-якого сертифікату про підтвердження вакцинації від Сovid-19 без наявності негативного тестування на Сovid-19 методом ПЛР або експрес-тесту без наявності форми про одужання, чим порушив п.3 питання 2 рішення протоколу позачергової комісії ТЕБ та НС Пологівського району Запорізької області від 27 жовтня 2021 року №33, п.п.11 п.3-5 постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року, чим ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Встановлено, що 15 грудня 2021 року до Пологівського районного суду Запорізької області ОСОБА_1 було скеровано заперечення проти протоколу про адміністративне правопорушення, в якому він просив провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ст.44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю у його діях події і складу даного адміністративного правопорушення, або повернути адміністративний матеріал на доопрацювання.
Відповідно до ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В судове засідання по справі, призначене на 18 січня 2022 року об 11 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 не з'явився, однак від нього до суду надійшла заява, в якій він просить розглянути справу без його участі та закрити справу про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП за малозначністю вчиненого, також просив залишити без розгляду його заперечення проти протоколу про адміністративне правопорушення, скероване ним раніше до суду. З огляду на викладене, а також враховуючи, що ст.268 КУпАП не передбачено обов'язкової присутності під час розгляду справи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, враховуючи заяву правопорушника ОСОБА_1 , справа відповідно до вимог ст.268 КУпАП розглядається за відсутності ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані суду докази в їх сукупності та взаємозв'язку, приходжу до висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №029607 від 07 грудня 2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 07 грудня 2021 року.
Дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП кваліфіковані правильно.
Підстави для закриття справи, передбачені ст.247 КУпАП, відсутні.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п.38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Згідно зі ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення не закріплено визначення малозначного правопорушення та немає вказівок на його ознаки, однак у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визначення діяння малозначним, керуючись тим, що його наслідки не є суспільно шкідливими.
Розглянувши матеріали справи, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.44-3 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, оскільки діяння вчинене ним, хоча і містило в собі всі юридичні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП, однак внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема дії правопорушника суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, та те, що правопорушення не спричинило будь-яку значну шкоду суспільним або державним інтересам, правам та свободам громадян, суддя приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 9, 22, 44-3, 268, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя
На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП та винести йому усне зауваження.
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої винесено постанову, до Запорізького апеляційного суду через Пологівський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Кацаренко І. О.