1Справа № 335/12376/21 3/335/154/2022
11 січня 2022 року м.Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Відділу поліції №1 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,-
25.11.2021 року до Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя з Відділу поліції №1 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 590807 від 15.10.2021 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП, зі змісту якого вбачається, що 15.10.2021 року о 10 год. 40 хв. ОСОБА_1 у магазині «Студія штор Муар», за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд.26, порушила карантинні вимоги, а саме: не встановила контейнер (урну), для збору використаних засобів індивідуального захисту. Чим порушила вимоги п.п.9 п.2-2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року зі змінами, за що, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Представник особи відносно якої складено даний адміністративний протокол адвокат Шонія М.В. у судовому засіданні просила суд закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення. Надала до суду письмові заперечення, у яких зазначила, що в матеріалах справи відсутні докази порушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника особи відносно якої складено даний адміністративний протокол, суддя доходить наступних висновків.
Згідно ч.1 ст.44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена цією статтею настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України"Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.п. 9 п. 2-2 Постанови КМУ№ 1236 від 09 грудня 2020 року (у її редакції, яка діяла станом на час складання протоколу про адміністративне правопорушення), з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється зелений рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
Вимогами ч.1 ст.9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна, необережна) дія чи бездіяльність, яку посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до положень п. 3 ч. 2 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов'язків ініціювати збір доказів для доказування вини особи суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи та є неприпустимим.
Згідно з ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У матеріалах справи відсутні докази порушення ОСОБА_1 вимоги п.п.9 п.2-2 Постанови Кабінету Міністрів №1236 від 09.12.2020 року, а саме того, що вона не забезпечила централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
Згідно п.5 р.2 Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року № 1026, включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення додано лише фото окремої частини приміщення на якому відсутні будь-які відмітки часу та дати, а, відтак, не є допустимим доказом у справі про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП у діяннях ОСОБА_1 відсутній.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, вважаю, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити, в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 9, 44-3, 245, 251, 254, 256, 268, п. 1 ч. 1 ст.247, ст. ст.280, 283-285 КУпАП України, суд, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя Н.І.Рибалко