Справа № 344/17850/21
Провадження № 3/344/264/22
20 січня 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , керівника «Договір про спільну діяльність від 11.02.2021 - уповноважена особа ТОВ «Івано-Франківськ теплоенерго» 43668356», ІПН 2866520230, за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративніправопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив порушення керівниками підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2021 року (фактично подав 28.09.2021), порушивши п.п. 49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями).
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №1230 про адміністративне правопорушення від 02.11.2021, актом про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість «Договір про спільну діяльність від 11.02.2021 №б/н- уповноважена особа ТОВ «Івано-Франківськ теплоенерго» 43668356» №6005/09-19-18-12/77001528 від 26.10.2021 року.
Відповідно до протоколу №1230 про адміністративне правопорушення від 02.11.2021, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2021 року (фактично подав 28.09.2021), порушивши п.п. 49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
У судові засідання 25.11.2021, 09.12.2021, 23.12.2021 та 20.01.2022 ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи. Також 25.11.2021, 08.12.2021, 21.12.2021 та 20.01.2022 захисником ОСОБА_1 - адвокатом Луговим Р.В. подано до суду письмові клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з тим, що 09.12.2021, 23.12.2021 та 20.01.2022 ОСОБА_1 не зможе з'явитись у судові засідання через те, що перебуватиме у відрядженні в м. Києві. Оскільки судом вже неодноразово за вказаними клопотаннями відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення та в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та його захисника.
Слід зауважити, що будь-яких даних про те, що вказаний акт про результати перевірки скасовано чи визнано неправомірними дії посадових осіб ДПС з приводу проведення цієї перевірки, суду не надано.
Організація та ведення податкового обліку підприємства, установи, організації є безпосередніми обов'язками головного бухгалтера, відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.163-1 КУпАП як порушення керівниками підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що днем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП, є 28.09.2021, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО