Рішення від 18.01.2022 по справі 723/4539/21

Справа № 723/4539/21

Провадження № 2/723/367/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

18 січня 2022 року м.Сторожинець

Сторожинецький районний суд

Чернівецької області

в складі: головуючого судді Пташник А. М.,

за участю секретаря Полішенко С. П.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадженняв залі суду в м. Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу. В позові зазначив, що уклав з відповідачем шлюб, який зареєстрований 07 жовтня 2016 року Сторожинецьким районним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернівецької області, актовий запис № 231.

У позові ОСОБА_1 посилається на те, що причиною розпаду сім'ї стали постійні сімейні непорозуміння та конфлікти, різні погляди на сімейне життя та ведення господарства з відповідачем. Позивач не бажає зберегти сім'ю, так як це суперечить його інтересам. Призначення строків для примирення вважає недоцільним.

Від шлюбу є неповнолітній син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Просить шлюб укладений з відповідачем розірвати, а місце проживання малолітнього сина визначити разом з матір'ю.

Позивач в судове засідання не з'явився, направив заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомила, відзив на позов не подавала.

Згідно ч.1 ст.223 ЦПК України, суд знаходить можливим здійснити розгляд справи без участі сторін та ухвалити заочне рішення.

Судом встановлено, що сторони знаходяться в шлюбі, зареєстрованому 07 жовтня 2016 року Сторожинецьким районним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернівецької області, актовий запис № 231 (а.с. 6).

Причиною розпаду сім'ї стали постійні сімейні непорозуміння та конфлікти, різні погляди на сімейне життя та ведення господарства позивача з відповідачем. Позивач не бажає перебувати в шлюбі з відповідачем. Наведене свідчить, що шлюб між сторонами розпався і не відповідає своєму призначенню. Подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивача з огляду на відсутність його згоди, яка є основою шлюбу.

Від шлюбу є неповнолітній син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Просить шлюб укладений з відповідачем розірвати, а місце проживання малолітнього сина визначити разом з матір'ю.

Згідно положень ст.3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Відповідно до ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Частиною 3 статті 56 Сімейного кодексу України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини.

Частиною 2 статті 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги про розірвання шлюбу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 81, 83, 223, 263-265, 273, 280-289, 354 ЦПК та на підставі ст.ст. 24, 110, 112, 113 Сімейного Кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 07 жовтня 2016 року Сторожинецьким районним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернівецької області, актовий запис № 231.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення, до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області.

СУДДЯ:
Попередній документ
102633273
Наступний документ
102633275
Інформація про рішення:
№ рішення: 102633274
№ справи: 723/4539/21
Дата рішення: 18.01.2022
Дата публікації: 24.01.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (27.10.2021)
Дата надходження: 27.10.2021
Предмет позову: позовна заява про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
21.12.2021 10:00 Сторожинецький районний суд Чернівецької області
18.01.2022 16:00 Сторожинецький районний суд Чернівецької області