Постанова від 20.01.2022 по справі 423/3050/21

423/3050/21

3/415/157/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.01.22 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Лисичанської окружної прокуратури Беднарського А.Є., розглянувши адміністративний матеріал, наданий УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Гірське Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, одруженого, гірника підземного ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого у АДРЕСА_2 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

встановив:

16 листопада 2021 року співробітниками 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись, на підставі Наказу в.о. директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» №406-к/тр від 12 жовтня 2020 року, особою, яка припинила виконання обов'язків заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», тобто, - діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.2 п.п. «а» Закону України «Про запобігання корупції», і, являючись, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:

згідно положень ст.45 ч.2 абз.2 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, абу іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2 ст.3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, -

у порушення вимог ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції», згідно яких:

особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно - до 1 квітня, подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, -

несвоєчасно, а саме - 31 травня 2021 року, о 13 годині 29 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 обставин інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - не спростовував та пояснив, що являючись, на підставі Наказу в.о. директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» №406-к/тр від 12 жовтня 2020 року, особою, яка припинила виконання обов'язків заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», тобто, - діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п.«а» Закону України «Про запобігання корупції», і, достовірно знаючи, що, відповідно до вимог діючого антикорупційного законодавства, - зобов'язаний наступного року, після припинення діяльності, подавати в установленому порядку, тобто - до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність, - декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, дійсно, несвоєчасно, а саме - 31 травня 2021 року, о 13 годині 29 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларація після звільнення), за 2020 рік. У скоєному, наразі, щиро розкаявся, зробив для себе належні висновки, та, зауваживши щодо великої завантаженості під час подальшої роботи гірника підземного ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», котра, власне, і сприяла тому, що про необхідність подання декларації після звільнення він - забув, просив суд суворо його не наказувати.

Із дослідженого у судовому засіданні Наказу директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» «Про кадрові питання» №366-к/тр від 17 вересня 2020 року (а.с.42) вбачається, що начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту - правопорушника ОСОБА_1 , на підставі заяви останнього від 17 вересня 2020 року, починаючи з 17 вересня 2020 року, - переведено на посаду заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля».

Із дослідженого у судовому засіданні Наказу в.о.директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» «Про звільнення ОСОБА_1 » №406-к/тр від 12 жовтня 2020 року (а.с.43) вбачається, що, відповідно до ст.38 КЗпП України, заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» - правопорушника ОСОБА_1 , на підставі заяви останнього від 10 жовтня 2020 року, - звільнено з посади з 09 жовтня 2020 року за власним бажанням.

Із дослідженої у судовому засіданні Інформації про ознайомлення з вимогами щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.52/зв) вбачається, що з положеннями антикорупційного законодавства правопорушника ОСОБА_1 було ознайомлено 22 квітня 2020 року, про що свідчить підпис останнього.

Із досліджених у судовому засіданні відомостей, зазначених у витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та - безпосередньо самої декларації після звільнення (а.с.67, 68-69, відповідно), вбачається, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано - 31 травня 2021 року, о 13 годині 29 хвилин.

На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 у судовому засіданні, вислухавши думку прокурора Лисичанської окружної прокуратури Беднарського А.Є., а також, дослідивши наявні письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення докази, зокрема:

Наказ директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» «Про кадрові питання» №366-к/тр від 17 вересня 2020 року - щодо переведення начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту - правопорушника ОСОБА_1 - на посаду заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» (а.с.42),

Наказ в.о.директора ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» «Про звільнення ОСОБА_1 » №406-к/тр від 12 жовтня 2020 року - щодо звільнення правопорушника ОСОБА_1 з посади заступника начальника дільниці підземної дільниці шахтового транспорту ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» (а.с.43),

Інформацію про ознайомлення з вимогами щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - щодо роз'яснення правопорушникові ОСОБА_1 положень антикорупційного законодавства, зокрема - вимог ст.ст.45-52-1 Закону України «Про запобігання корупції», у т.ч. - в частині необхідності подання електронної декларації після звільнення, та - настання подальшої відповідальності у випадку недотримання вимог антикорупційного законодавства (а.с.52/зв),

витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та - безпосередньо декларацію після звільнення, з яких вбачається, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано - 31 травня 2021 року, о 13 годині 29 хвилин (а.с.67, 68-69, відповідно), тощо, -

у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні.

Дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п.«а» Закону України «Про запобігання корупції», та, являючись, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію після звільнення, - порушив вимоги фінансового контролю.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню - не піддавався, утриманців - має.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного та - наявність на утриманні дитини неповнолітнього віку, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та матері пенсійного віку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який - працює, має постійне місце мешкання та вперше притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, і, одночасно, беручи до уваги відсутність тяжких та негативних наслідків від скоєного, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення - у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом'якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , та - відсутність обставин, які б її обтяжували, суд, оцінюючи вищевказані обставини в їх сукупності, вважає за можливе призначити зазначене стягнення - у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів - ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір - у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.

Речові докази по справі - відсутні.

Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів - ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір - у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: