Справа № 644/12546/21
Провадження № 3/644/278/22
Іменем України
12 січня 2022 р. м.Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Попової В.О.,
за участю секретаря судового засідання - Луценко К.Ю.,
прокурора - Анголенка П.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, матеріали по яким надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Харків, громадянина України, останнє місце праці: Державне підприємство «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» - інженер-інспектор дільниці в м.Запорожжя служби флоту, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
встановив:
24 грудня 2021 року до Орджонікідзевського районного суду м.Харкова надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України протоколи про адміністративне правопорушення складені у відношенні ОСОБА_1 від 16.12.2021 (справа № 644/12546/21; провадження № 3/644/278/22), від 16.12.2021 (справа № 644/12547/21; провадження № 3/644/276/22) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою суду від 12.01.2022 справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , а саме: справу № 644/12546/21, провадження № 3/644/278/22; справу № 644/12547/21; провадження № 3/644/276/22, об'єднано в одне провадження; присвоєно єдиний номер справи № 644/12546/21; провадження 3/644/278/22.
ОСОБА_1 , який звільнений з посади інженер-інспектора дільниці в м.Запорожжя служби флоту Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України», будучи згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, після встановленого терміну подання декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за типом «перед звільненням» (за період з 01 січня 2020 по 07 серпня 2020 року), а саме: 08.12.2021 о 13:42, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , який звільнений з посади інженер-інспектора дільниці в м.Запорожжя служби флоту Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України», будучи згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, після встановленого терміну подання декларації (з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітом роком, у якому було припинено діяльність, а саме: 02.06.2021 о 14:29, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (декларація «після звільнення») на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1ст.172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні, вбачаючи в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, вважав необхідним накласти на нього стягнення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину у несвоєчасному поданні декларацій визнав, просив призначити стягнення в мінімальному розмірі штрафу, передбаченого санкцією статті.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та надавши їм правову оцінку, суд приходить до наступного.
Ч. 2 ст.7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом, в якому містяться фактичні дані про вчинення особою адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
За змістом примітки до ст.172-6 КпАП України суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , відповідно до наказу Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» № 511-к від 13.11.2008 прийнято на посаду інженер-інспектора представництва в м.Запорожжі (м.Харків) вказаного державного підприємства. Після чого, відповідно до наказу Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» № 1-к від 04.01.2016 переведено на посаду інженер-інспектора відділу технічного нагляду за малими суднами служби флоту з робочим місцем розташування в м.Харкові зазначеного державного підприємства. Після чого, згідно наказу Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» № 3-к від 04.01.2017 ОСОБА_1 переведено на посаду інженер-інспектора відділу нагляду за малими суднами служби флоту з робочим місцем розташування в м.Харкові зазначеного державного підприємства. Після чого, згідно наказу Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» № 68-к від 28.02.2018 ОСОБА_1 переведено на посаду інженер-інспектора дільниці в м.Запорожжя служби флоту з робочим місцем розташування в м.Харкові зазначеного державного підприємства.
Згідно з наказом Державного підприємства «Класифікаційне товариство регістр судноплавства України» № 250-к від 06.08.2020 ОСОБА_1 з 07.08.2020 звільнено з посади інженер-інспектора дільниці в м.Запорожжя служби флоту зазначеного державного підприємства.
Відповідно до роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 03.02.2021 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», стосовно заходів фінансового контролю» передбачені наступні типи декларації суб'єкта декларування: - декларація суб'єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Декларація «Перед звільненням» охоплює період , який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування; -- декларація особи, яка припинила відповідну діяльність (декларація після звільненням), декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним періодом, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку подачі декларації «після звільнення» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно, до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а” і "в” пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , який зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік «після звільнення» до 00:00 годин 01.04.2021, відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав її - 02.06.2021 о 14:29.
Крім того, ОСОБА_1 , який зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням», відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав її - 08.12.2021 о 13:42.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Визначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, інші обставини справи, зокрема те, що ОСОБА_1 визнав свою вину, вперше притягується до адміністративної відповідальності, а тому суд вважає необхідним піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Згідно положень ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст.172-6 ч.1, 283, 284 КпАП України, суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , піддати адміністративному стягненню за вчинення правопорушеннь передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.(отримувач коштів - ГУК Харківська область/МТГ Харків/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37874947; банк отримувача - Казначейство України(ЕАП) ; код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA558999980313030106000020649 ;код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в на користь держави в особі Державної Судової Адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача- Казначейство України(ЕАП) ;код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106), судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Суддя Попова В. О.