Постанова від 17.01.2022 по справі 621/5/22

Справа №621/5/22

Пр. 3/621/42/22

Постанова

17 січня 2022 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Чугуївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, працює в РФ «Південна залізниця» ВП «Ізюмська дистанція колії» - майстер шляховий 4-го відділку, мешкає в АДРЕСА_1 протягом року до адміністративної відповідальності не притягався,

за ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 295304 від 29.10.2021 ОСОБА_1 ставиться в вину вчинення адміністративного правопорушення за наступних обставин: 29.10.2021 близько 15 год. 40 хв. в с. Комсомольське Чугуївського району Харківської області, залізничний переїзд 9 км, який знаходиться на ділянці ВП «Ізюмська дистанція колії», будучи посадовою особою - майстер шляховий, ОСОБА_1 не забезпечив безпеку дорожнього руху на залізничному переїзді, а саме шляхом не приведення експлуатаційного стану дорожнього знаку 3.18 (4,5 м) «рух транспортних засобів, висота яких перевищує 4,5 м заборонено» у відповідність до вимог ДСТУ 4100-2014 та ДТСУ 3587-97, чим порушив ст..62 Закону України «Про національну поліцію», п.п.1,5 ПДР України.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ставиться в вину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.188-28 КУпАП.

Так, диспозиція ст. 188-28 КУпАП передбачає за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з вимогами ст.ст. 245, 252, КУпАП під час провадження у справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За змістом ст.ст. 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт адміністративного правопорушення і який є підставою для подальшого провадження у справі. До складання протоколу та до його змісту висуваються спеціальні вимоги. Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити у собі, зокрема, дані про час, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення.

Однак, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення зазначених вимог закону у повній мірі виконано не було.

Зазначений вище спосіб викладення фабули адміністративного правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та диспозиції ст. 188-28 КУпАП, яка за способом викладення є бланкетною, тобто такою, де закріплюється лише загальні ознаки правила поведінки, а для встановлення ознак, яких бракує, слід звертатись до положень іншого нормативного акта іншої галузі права. Бланкетна диспозиція містить правила поведінки в найзагальнішій формі, відсилаючи суб'єкта реалізації до інших правових норм.

У протоколі про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, зазначено с.Комсомольск, однак такого населенного пункту на території Чугуївського району Харківської областв не існує.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 295304 від 29.10.2021 відносно ОСОБА_1 містить лише посилання на загальні ознаки правопорушення без зазначення положення конкретної норми прва, що міститься у нормативному акті, який був порушений. У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, які саме вимоги ДСТУ 4100:2014 порушено.

За відсутності посилання на конкретний нормативний акт, яким передбачено правило поведінки, порушене особою, відповідальність не настає.

Відповідно до ДСТУ 4100:2014, загальні технічні умови, на які інспектор посилається у протоколі, містять наступні вимоги:

1)Зображення знака

Номер знака Типорозмір D. мм A, мм Зображення знаків 3.29, I 600 10 3.30, 3.35 на знаках 3.31, 3.32, 3.38, 3.39 II 700 15 2.5, 3.1-3.6, 3.12-3.24. 3.26, 3.28- 3.30, I 600 10 3.33-3.37, 3.42, 3.44, II 700 15 3.45, 4.1- 4.11, 4.19, 4.20 III 900 20 3.7- 3.11, 4.12- 4.15, I 600 10 4.21, 4.22 II 700 15 3.40, 3.41, 3.43, 4.16, I 700 15 4.17 II 900 20 I 600 10 3.25, 3.27 II 700 15 III 900 20 IV 1200 25 Рисунок 4

2) Технічні вимоги 5.1 Знаки потрібно виготовляти у кліматичних виконаннях У і ХЛ, категорії розміщення 1 згідно з ГОСТ 15150, вимогами цього стандарту і технічними умовами, розробленими та погодженими у встановленому порядку. 5.2 Вимоги до конструкції 5.2.1 Знаки потрібно виготовляти зі світлоповертальною поверхнею або внутрішнім освітленням. Чорні й сірі елементи зображення знаків можуть не мати світлоповертального ефекту. Тло знаків 5.47, 5.51-5.54, 5.56, 5.58.1-5.59, призначених для застосування на дорогах четвертої і нижчих категорій, допускають виконувати несвітлоповертальним. 5.2.2 Допускають виготовляти знаки як однобічні, так і двобічні, а також розміщувати зображення знаків, за винятком знаків пріоритету, на щиті прямокутної форми з білим світлоповертальним тлом, розміри яких повинні перевищувати розміри знака не менше ніж на 0,1 м, при цьому зображення знака також повинно мати світлоповертальний ефект. 35 ДСТУ 4100:2014 Зображення знаків, на яких необхідно зосереджувати увагу водіїв, допускають розміщувати на щитах із жовтим світлоповертальним тлом, розміри яких повинні перевищувати розміри знака не менше ніж на 0,1 м, при цьому зображення знака також повинно мати світлоповертальний ефект. Допускають виконувати такі знаки з аналогічною додатковою зовнішньою облямівкою жовтого кольору. 5.2.3 Конструкція знаків із внутрішнім освітленням повинна забезпечувати легкий доступ до елементів знака, які необхідно чистити чи замінювати, і місць електричних з'єднань. 5.2.4 Усі деталі і складові частини знаків повинні бути виготовлені з антикорозійних матеріалів або мати захисне покриття. Покриття повинно відповідати вимогам ГОСТ 9.032 і ГОСТ 9.401. 5.2.5 Корпус і зворотний бік знака, а також усі елементи кріплення та стояк повинні бути сірого кольору. 5.2.6 Конструкція знаків із внутрішнім освітленням повинна забезпечувати щільність з'єднань скла з корпусом, необхідну для запобігання пошкодженням від дощу інтенсивністю 5 мм/хв. 5.3 Електротехнічні вимоги 5.3.1 Для приєднання знаків із внутрішнім освітленням до живильної електромережі повинна бути передбачена клемна колодка типу Св-2-4,0/250 УЗ або СОв-2-4,0/250 УЗ згідно з вимогами ДСТУ ГОСТ 17557. Клемна колодка повинна бути розміщена усередині корпусу знака. 5.3.2 Опір ізоляції між струмовідними дротами, а також між ними, з'єднаними разом, та уземлювальним контактом повинен бути не менший ніж 20 МОм у холодному (знеструмленому) стані. 5.3.3 Ізоляція між струмовідними дротами, а також між ними, з'єднаними разом, та уземлювальним контактом повинна витримувати дослідну напругу 1500 В частотою 50 Гц без пробою або перекриття не менше ніж 1 хв. 5.3.4 Для внутрішньої електромережі освітлюваних знаків потрібно застосовувати мідний дріт перерізом не менше ніж 1 мм2 з ізоляцією, розрахованою на напругу не нижчу ніж 660 В змінного струму частотою 50 Гц. 5.3.5 Для уземлювання металевих неструмовідних частин знак повинен мати контактний затискач відповідно до вимог ГОСТ 10434 з умовним позначенням уземлення згідно з вимогами ГОСТ 2930. Уземлювальні дроти повинні мати марковання або забарвленість, відмінну від забарвленості фазових дротів. 5.4 Фотометричні характеристики 5.4.1 Яскравість елементів зображення знаків із внутрішнім освітленням повинна бути: (150-300) кд м-2 - для білого кольору. (15-35) кд м 2 - для червоного, (45-100) кд м-2 - для жовтого, (10-20) кд м~2 - для зеленого, (7-17) кд м-2 - для синього. 5.4.2 Знаки з внутрішнім освітлюванням повинні мати рівномірний розподіл яскравості на все поле зображення. 5.4.3 Плівки, які використовують для виготовлення дорожніх знаків, за інтенсивністю світлоповертання та оптичною системою поділяють на такі типи: Тип 0 - плівки без світлоповертального ефекту; Тип 1 (інженерний) - плівки з середньою інтенсивністю світлоповертання та оптичною системою зі сферичних лінз (мікросклокульок); Тип 2 (високоінтенсивний) - плівки з високою інтенсивністю світлоповертання та оптичною системою зі сферичних лінз (мікросклокульок), об'єднаних у стільники, або мікропризм. Для виготовлення дорожніх знаків можна також застосовувати інші світлоповертальні матеріали за умови, що їх фотометричні й колориметричні характеристики не нижче вказаних у цьому стандарті. 5.4.4 Питомий коефіцієнт сили світла знаків зі світлоповертальною поверхнею не повинен бути менший від значень, указаних у таблиці 15 для плівки типу 1 та у таблиці 16 для плівки типу 2.

3) 10.5.16 Знак 3.18 «Рух транспортних засобів, висота яких перевищує ...м, заборонено» потрібно застосовувати, щоб заборонити рух транспортних засобів, габаритна висота яких із вантажем або без нього більша від зазначеної на знаку, якщо відстань від поверхні дорожнього покриття до низу прогінної будови штучної споруди, лінії електропередачі тощо, дорівнює або менша ніж 5 м. Висота, яку зазначають на знаку 3.18, повинна бути менша від фактичної на (0,2-0,4) м, зокрема для шляхопроводів, якими проходить автомобільна дорога або залізниця, відповідно 51 ДСТУ 4100:2014 на 0,3 м або 0,4 м. Різницю між фактичною і зазначеною висотою допускають збільшувати залежно від рівності дорожнього покриття. Знак 3.18 допускають повторно установлювати на прогоні штучної споруди, а у разі наявності перед ним габаритних воріт - на воротах.

Крім того, припис про забезпечення безпеки дорожнього руху на залізничних переїздах №615 від 20.09.2021 року, не містить дати його вручення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно дост. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів для направлення за належною підвідомчістю, виходячи із наступних обставин.

Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

Таким чином, оскільки суд позбавлений самостійно з'ясувати відомості та належним чином повідомити ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи.

Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.188-28 КУпАП повернути до Департаменту патрульної поліції управліяння патрульноїполіції в Харківській області (61033, м.Харків, вул.Шевченка, 315А) для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: