Справа № 761/803/22
Провадження № 3/761/1249/2022
13 січня 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савицький Олег Антонович, розглядаючи матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про притягнення до ад міністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Херсонської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді керуючого рестораном «Подшофе» за адресою: м.Київ, вул.Пушкінська, 45/2, за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
12.01.2022 р. на адресу суду від Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві (далі - Шевченківське УП ГУНП у м.Києві) надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
З вказаних матеріалів вбачається, що 20.12.2021 р. о 18 год. 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи у ресторані «Подшофе» за адресою: м.Київ, вул.Пушкінська, 45/2, підтримував діяльність вказаного закладу без нанесення розмітки соціальної дистанції поблизу барної зони, чим порушив вимоги пп.9 п.2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», за що передбачена адміністративна відповідальність, згідно з ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП на орган (посадову особу) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення покладений обов'язок вирішити питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Положеннями ст. 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суддею встановлено, що в порушення вимог ст. 256 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів на підтвердження того, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно перебуває у трудових відносинах з ТОВ «Подшофе» та відповідно є його посадовою особою (керуючим рестораном), а також, що саме до повноважень цієї особи входить організація діяльності цього ресторану та забезпечення дотримання заходів, необхідних для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Також до протоколу не додано письмових пояснень свідків (відвідувачів закладу), фотографій та відеозапису, які б підтверджували обставини вчинення адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що вказані недоліки не дозволяють забезпечити дотримання прав вказаної особи, індивідуалізації відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення та реалізувати вимоги ст. 245 КУпАП, а саме щодо своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у відповідності з законом, суддя вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП підлягають поверненню до Шевченківського УП ГУНП у м.Києві для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 44-3, 245, 256, 276-278 КУпАП, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 44-3 КУпАП повернути до Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: