СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/27284/21
пр. № 3/759/150/22
11 січня 2022 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Бабич Н.Д., розглянувши матеріали, що надійшли від УПП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , - у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП,-
01.12.2021 року до Святошинського районного суду м. Києва з від УПП у м. Києві надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 521429 від 04.11.2021 року ОСОБА_1 , 04.11.2021 близько 09:24 год. рухаючись по просп. Перемоги, 102 здійснював перевезення пасажирів за маршрутом № 203 вул. Г.Юри - метро Святошино в кількості більшій ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою даного транспортного засобу, чим порушив п.п. 8 п. 2-2 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 р. та вчинив правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати та обмежитися усним зауваженням, пояснив, що він просив людей покинути салон автобуса однак останні не хотіли цього зробити. Надав до суду характеристику відносно себе з місця роботи, згідно якої характеризується позитивно.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 44-3 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, фотокопіями знімок.
Згідно статті 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до підпункту 8 пункту 2-2 Постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 (станом на дату скоєння правопорушення) з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється "зелений" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд у відповідності до вимог статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, рівень небезпеки, відсутність істотної шкоди інтересам держави чи окремих громадян, її дії були обумовленні збігом життєвих обставин, дані про особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, ступінь вини, майновий стан.
На підставі викладених обставин, суд враховує особу винного, обставини вчинення ним правопорушення, а також те, що вчинене ним діяння хоча й містило в собі усі юридичні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, однак внаслідок конкретних обставин справи не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, не призвело до настання будь-яких тяжких наслідків, а також інші обставини у справі, зокрема те, що винний щиро розкаявся у вчиненому та запевняв, що в подальшому буде суворо дотримується вимог постанови Кабінету Міністрів України щодо запровадження на території України карантинних заходів.
Крім того, аналізуючи рішення Конституційного суду України від 02.11.2004 № 15-рп/2004, можна дійти до висновку, що розуміння права не дає підстав для його ототожнення із законом, який іноді може бути й несправедливим, у тому числі обмежувати свободу та рівність особи. Справедливість одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Окремим виявом справедливості єпитання відповідності покарання вчиненому правопорушенню; категорія справедливості передбачає, що покарання за правопорушення повинно бути співмірним з правопорушенням.
Санкція ч.1 ст. 44-3 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян - від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а отже тяжкість призначеного покарання не відповідає вчиненому ОСОБА_1 правопорушенню, а отже, суд вважає, покарання за вчинені правопорушником дії є явно не співмірним та несправедливим.
На підставі вищевикладених фактів, суд приходить до висновку, що є всі підстави вважати, що ОСОБА_1 зробив відповідні висновки, не буде в подальшому допускати такої поведінки, тому, з урахуванням вимог ст. 22 КУпАП, вважає можливим в даному випадку досягти виховних та попереджувальних заходів без застосування до правопорушника заходів адміністративного впливу, обмежившись усним зауваженням.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, виноситься постанова про закриття справи.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 22, ч. 1 ст. 44-3, 283-285 КУпАП, суддя,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням, провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду.
Суддя Н.Д. Бабич