Ухвала від 11.01.2022 по справі 460/596/22

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 січня 2022 року м. Рівне№460/596/22

Рівненський окружний адміністративний суд в особі судді Дудар О.М., перевіривши виконання вимог статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

суб'єкта правовідносин з Україною Людини, громадянки України ОСОБА_1

до Рівненської міської ради в особі голови О.В.Третяка

про скасування реєстрації юридичної особи

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт правовідносин з Україною Людина, громадянка України ОСОБА_1 звернулася з позовом до Рівненської міської ради в особі голови О.В.Третяка, за змістом якого просить:

- скасувати реєстрацію юридичної особи суб'єкта господарювання з назвою "РІВНЕНСЬКА МІСЬКА РАДА";

- зобов'язати головну посадову особу Рівненської міської територіальної громади (посада - у відповідності зі ст.12 Закону України "Про місцеве самоврядування") Третяка Олександра Віталійовича провести оформлення органу місцевого самоврядування - Рівненську міську раду у порядку, встановленому ст.81 ЦКУ та ст.143 Конституції України та виконання ст.4 Закону України "Про правонаступництво".

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Судом встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160-161 КАС України, з огляду на наступне.

Згідно з п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

Відповідно до ст.28 Цивільного кодексу України, ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

Всупереч заазначеним вимогам, у поданій позовній заяві позивача зазначено як "Суб'єкт правовідносин з Україною Людина, громадянка України ОСОБА_1 ".

Крім того, позивачем не зазначено власну адресу електронної пошти.

Згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

У позовній заяві позивач визначила відповідачем таку особу як "Рівненська міська рада в особі голови О.В.Третяка" із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи 34847334.

Суд зауважує, що за змістом інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зазначений в позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи 34847334 належить Рівненській міській раді.

Відповідно до п.5 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У позовній заяві позивач зазначає, що вона є членом територіальної громади міста Рівного, проте жодних доказів на підтвердження вказаної обставини до позовної заяви не додає.

Згідно з ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.2 ст.99 КАС України (у редакції, чинній на дату проведення державної реєстрації Рівненської міської ради - 09.01.2007) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

При вирішенні питання щодо дотримання строку звернення до адміністративного суду необхідно чітко диференціювати поняття "дізнався" та "повинен був дізнатись".

Так, під поняттям "дізнався" необхідно розуміти конкретний час, момент, факт настання обізнаності особи щодо порушених її прав, свобод та інтересів.

Поняття "повинен був дізнатися" необхідно розуміти як неможливість незнання, високу вірогідність, можливість дізнатися про порушення своїх прав. Зокрема, особа має можливість дізнатися про порушення своїх прав, якщо їй відомо про обставини прийняття рішення чи вчинення дій і у неї відсутні перешкоди для того, щоб дізнатися про те, яке рішення прийняте або які дії вчинені.

Суд зазначає, що інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого публічно-правові відносини можуть вважатися спірними. Якщо протягом законодавчо встановленого строку особа не звернулася до суду за вирішенням спору, відповідні відносини набувають ознаки стабільності.

Відповідно до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, дата проведення державної реєстрації Рівненської міської ради - 21.05.1997, дата запису про державну реєстрацію - 09.01.2007.

Суд зазначає, що інформація, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є у вільному доступі.

Тобто, з 09.01.2007 (дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про держану реєстрацію Рівненської міської ради) позивач мала бути обізнана про державну реєстрацію Рівненської міської ради.

При цьому, з цим позовом до суду позивач звернулася лише 06.01.2022, тобто з пропуском строку звернення.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позов слід залишити без руху.

Керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву суб'єкта правовідносин з Україною Людини, громадянки України ОСОБА_1 до Рівненської міської ради в особі голови О.В.Третяка про скасування реєстрації юридичної особи залишити без руху.

Запропонувати суб'єкту правовідносин з Україною Людині, громадянці України ОСОБА_1 у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом подання суду:

- позовної заяви з точним визначенням імені (прізвища, імені та по батькові) позивача та найменування відповідача, зазначенням власної адреси електронної пошти;

- доказів, що підтверджують членство позивача у територіальній громаді міста Рівного;

- заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням підстав для його поновлення, а також доказів поважності причин пропуску цього строку.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя О.М. Дудар