Рішення від 13.01.2022 по справі 160/25480/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2022 року Справа № 160/25480/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Серьогіної О.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 21.11.2021 року ВП 67000908, -

ВСТАНОВИВ:

14.12.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), в якому просить суд:

- визнати неправомірною та скасувати постанову ВП 67000908 від 21.11.2021 року "Про закінчення виконавчого провадження" Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області при виконанні постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2011 року в адміністративній справі №160/406/21 провело невірний розрахунок пенсії, а тому вважає, що вказане рішення суду боржником не виконано, тому у відповідача були відсутні підстави для винесення постанови про закінчення виконавчого провадження від 21.11.2021 року ВП 67000908, тому, на думку позивача, вона є протиправною та підлягає скасуванню. З огляду на викладене, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.12.2021 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи на 28 грудня 2021 року. Вказаною ухвалою суду було залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.12.2021 року зобов'язано Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) в строк до 20 січня 2022 року надати до суду належним чином завірені докази, а саме всі документи, що слугували підставою для винесення постанови про закінчення виконавчого провадження від 21.11.2021 року ВП 67000908.

10.01.2022 року на адресу суду від Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) надійшли копії витребуваних документів.

Відзив від Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) на адресу суду не надходив.

Від третьої особи письмові пояснення щодо позовних вимог на адресу суду не надходили.

Згідно з ч. 4 ст. 287 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 21.11.2013 р. перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровської області та до винесення постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2021 року у справі №160/406/21, отримував пенсію за віком, яка розрахована за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням норми ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ.

11.11.2020 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч. 2 ст. 56, ч. 2 ст. 57 та статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проте отримав від відповідача відмову в проведенні такого перерахунку, у зв'язку з відсутністю законних підстав.

Не погодившись із відмовою в перерахунку пенсії, позивач оскаржив її до суду.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.02.2021 року у справі № 160/406/21 в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2021 року у справі № 160/406/21 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19. 02. 2021 року в справі 160/406/21 задоволено частково, рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.02.2021 року в справі 160/406/21 скасовано та ухвалено у справі № 160/406/21 нове рішення, а саме позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі частини 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» з урахуванням частини 2ст. 56, частини 3 ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати ОСОБА_1 з 01.11.2020 року пенсію за віком на підставі частини 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» з урахуванням пільг, передбачених частини 2 ст. 56, частини 3 ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та з урахуванням довідки про заробітну плату від 03.11.2020 року №344 видану філією «Павлоградська автобаза» ПАТ « ДТЕК Павлоградвугілля ».

Отже, рішення суду від 19.02.2021 року у справі № 160/406/21 набрало законної сили 22.06.2021 року.

Боржником поштовим відправленням позивачу було направлено лист від 21.09.2021 року за № 0400-010310-8/125086 «Про виконання рішення суду», у якому повідомлялося про те, що Відділ перерахунків пенсій № б управління забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надає інформацію пенсії на виконання постанови суду від 22.06.2021 року. Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2021 по справі № 160 406/21 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати позивачу з 01.11.2020 року пенсію за віком на підставі ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон 1058) з урахуванням пільг, передбачених ч. 2 ст. 56, ч. З ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон 796), та з урахуванням довідки про заробітну плату від 03.11.2020 року № 344, виданої філією "Павлоградська автобаза" ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля". При цьому, рішенням суду не встановлено окремого порядку обчислення пенсії.

Вказаним листом позивачу наведено розрахунок заробітної плати: 0,02327 (заробітна плата за роботу в зоні) за червень 1986 року на підставі довідки від 03.11.2020 року № 344 *5,62 = 0,13078 грн.

Наведено розрахунок пенсії по першій складовій: 0,13078 (заробітна плата) *56% (за 20 років 55% + за 1 рік понаднормативного стажу 1%)=0,07324 грн.

Також наведено розрахунок пенсії з коефіцієнтами підвищення: *2*1,81*2,875*2*3*2,89855*3*2*6,25*1,108*1,1*1,22*1,11*1,4*1,12283*1,10256*1,1*1,05708*1,12=1851,98 грн.

Розмір цієї частини пенсії, обчисленої відповідно до Закону 1788, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених Законом 1788 для відповідних категорій пенсіонерів (150 грн.), та не може бути нижчим, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом 1058 з підвищенням на 12% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003р. № 1783 (168 грн.)

Враховуючи вищезазначене, розмір пенсії, обчислений на виконання рішення суду станом на 01.11.2020 року складає 1712,00 грн.:

168,00 грн - 1 складова,

1107,69 грн - 2 складова,

170,82 грн - додаткова пенсія особам 2 категорії,

265,49 грн - доплата до мінімальної виплати (1712,00 грн.).

Позивач вважаючи, що за наданим листом боржника, судове рішення в адміністративній справі №160/406/21 припинено фактичне виконання у повному обсязі, змінений спосіб перерахунку пенсії, який не відповідає межам встановлених зобов'язань суду, звернувся 28.09.2021 року з заявою до Південно - Східного міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про примусове виконання рішення суду.

Відповідачем 05.10.2021 року відкрито виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого документу № 160/406/20 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати ОСОБА_1 з 01.11.2020 року пенсію за віком на підставі частини 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» з урахуванням пільг, передбачених частини 2 ст. 56 , частини 3 ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та з урахуванням довідки про заробітну плату від 03.11.2020 року №344 видану філією «Павлоградська автобаза» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом від 23.10.2021 року за №0400-010906-8/139003 повідомило Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про виконання рішення суду.

Постановою від 21.11. 2021 року відповідачем було закінчено виконавче провадження відповідно до п. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» на підставі фактичного виконання у повному обсязі судового рішення.

Позивач, не погоджуючись із постановою про закінчення виконавчого провадження, звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Надаючи оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: 1) верховенства права; 2) обов'язковості виконання рішень; 3) законності; 4) диспозитивності; 5) справедливості, неупередженості та об'єктивності; 6) гласності та відкритості виконавчого провадження; 7) розумності строків виконавчого провадження; 8) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями; 9) забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв'язку із закінченням виконавчого провадження. Виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

Суд зазначає, що спірна постанова про закінчення виконавчого провадження ВП 67000908 від 21.11.2021 року винесена головним державним виконавцем на підставі п. 9 ч.1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження".

Згідно ч.1 ст.18 Закону №1404-VIII (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов'язаний: 1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; 2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; 3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; 4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; 5) роз'яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов'язки (ч.2 ст.18 Закону №1404-VIII).

В даному випадку, позивач фактично не погоджується з тим, що відповідачем протиправно застосовано ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при розрахунку пенсії.

Слід зазначити, що розмір пенсії залежить від тривалості стажу, розміру заробітної плати, з якої сплачувалися внески до Пенсійного фонду України, і визначається для кожного пенсіонера індивідуально відповідно до статті 27 Закону України №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою і визначено механізм розрахунку розміру пенсії.

Розмір пенсії за віком визначається за формулою:

П = Зп х Кс, де:

П - розмір пенсії, у гривнях;

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону № 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;

Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 Закону № 1058.

Відповідно до вимог статті 40 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року (за даними персоніфікованого обліку). За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

За приписами постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010р. № 656 у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи - 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 525 відсотків, III групи - 360 відсотків, в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності - 165 відсотків, таким особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Згідно ч.2 ст.56 Закону № 796 право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Частина 2 статті 27 Закону 1058 передбачає, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства (перша складова), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до Закону 1058 (друга складова).

При обчисленні розміру пенсії по першій складовій враховується трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, обчислений на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", заробітна плата до цієї ж дати за періоди, передбачені статтею 65 зазначеного Закону, за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності і за весь період роботи з 1 липня 2003 р. по 31 грудня 2003 р., або за 24 останніх місяці роботи перед зверненням за пенсією (до 01.01.2004 ) або за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1986-1990рр).

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.1992 р. № 395 з метою додаткового коригування рівнів державних пенсій розрахунок пенсії проводиться виходячи із заробітку, підвищеного за коефіцієнтами зокрема за 1986 рік - 5,62.

На виконання постанови суду від 22.06.2021 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відповідно до застосування пенсійного законодавства Головного управління проведено відповідний перерахунок пенсії за нормами Закону № 1058 із застосуванням заробітку за червень 1986 року з урахуванням вимог частини 2 статті 27 цього Закону, починаючи з 01.11.2020 р.

Так, ПФУ наведено розрахунок заробітної плати: 0,02327 (заробітна плата за роботу в зоні) за червень 1986 року на підставі довідки від 03.11.2020 року № 344 *5,62 = 0,13078 грн.

Наведено розрахунок пенсії по першій складовій: 0,13078 (заробітна плата) *56% (за 20 років 55% + за 1 рік понаднормативного стажу 1%)=0,07324 грн.

Розрахунок пенсії з коефіцієнтами підвищення: *2*1,81*2,875*2*3*2,89855*3*2*6,25*1,108*1,1*1,22*1,11*1,4*1,12283*1,10256*1,1*1,05708 1,12 = 1851,98 грн.

Враховуючи вищезазначене, розмір пенсії, обчислений на виконання рішення суду станом на 01.11.2020 року складає 1712,00 грн.:

168,00 грн - 1 складова,

1107,69 грн - 2 складова,

170,82 грн - додаткова пенсія особам 2 категорії,

265,49 грн - доплата до мінімальної виплати (1712,00 грн.).

Отже, на думку суду, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області були вчинені всі дії на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2021 року у справі № 160/406/21 в межах повноважень визначених нормами чинного законодавства України та з урахуванням резолютивної частини судового рішення.

Як вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом від 23.10.2021 року за №0400-010906-8/139003 повідомило Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про виконання рішення суду, зазначивши, що при здійсненні перерахунку пенсії з 04.06.2018 року, на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 22.06.2021 року по справі №160/406/21, розмір пенсії ОСОБА_1 зменшується, про що повідомлено останнього листом від 21.09.2021 року за № 0400-010310-8/125086. Відповідно до ч.4 Прикінцевих положень Розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно п.9 ч.1 ст.39 Закону №1404-VIII, виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Так, отримавши лист Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 23.10.2021 року за №0400-010906-8/139003 про виконання постанови суду від 22.06.2021 року у справі № 160/406/21, відповідачем правомірно винесено постанову за № 67000908 про закінчення виконавчого провадження від 21.11.2021 року у зв'язку із тим, що рішення суду виконано в повному обсязі.

Таким чином, постанова Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) від 21.11.2021 року про закінчення виконавчого провадження ВП 67000908 винесена з дотриманням норм чинного законодавства, є правомірною, а тому, підстави для її скасування відсутні.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд доходить висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Згідно ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 241, 243-246, 255, 287 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 21.11.2021 року ВП 67000908 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строк, передбачений ч. 6 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.В. Серьогіна