Рішення від 20.12.2021 по справі 160/16785/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2021 року Справа № 160/16785/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ількова В.В.,

при секретарі: Мартіросян Г.А.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу №160/16785/21 за позовом ОСОБА_1 до відповідача 1: Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, відповідача 2: Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до відповідача 1: Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, відповідача 2: Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області у якому позивач, з урахуванням уточнень від 18.10.2021 року, просить суд:

- визнати протиправними дії Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області щодо невидачі ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби у Дніпропетровській області видати ОСОБА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Згідно автоматизованого розподілу між суддями від 16.09.2021 року ця справа була розподілена судді Ількову В.В.

Ухвалою суду від 20.09.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 , було залишено без руху, з підстав передбачених ст.ст. 160,161 КАС України.

Позивачем в строк, визначений в ухвалі суду, були усунуті недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 22.10.2021 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 262 КАС України.

Ухвалою суду від 22.10.2021 року витребувано у відповідача 1 додаткові докази по справі, а саме:

- заяву (з додатками) ОСОБА_1 щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

- листи/відмови міграційної служби у видачі позивачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

- відомості (інформацію) що стала підставою для відмови позивачеві видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та іншій наявні докази щодо суті спору.

15.11.2021 року відповідачем 2 надано відзив на позовну заяву, разом із доказами по справі.

Відповідачем 2 у відзиві було заявлене клопотання щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження з обов'язковим викликом представника відповідача 2 у справі №160/16785/21 у судове засідання. Дослідивши клопотання відповідача 2 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження у адміністративній справі, судом не встановлено підстав щодо неможливості розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження через її складність або інші обставини. З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача 2 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження не є обґрунтованим, а тому не підлягає задоволенню.

19.11.2021 року відповідачем 1 надано відзив на позовну заяву, разом із витребуваними судом доказами по справі.

У відповідності до приписів статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У відповідності до вимог ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Отже, рішення у цій справі приймається судом 20.12.2021 року, тобто у межах строку встановленого ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

ОСОБА_1 , звернулася до Марганецького МВ ГУДМС України в Дніпропетровській області з заявою про документування паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

У листі вих. №1233-201/1233.5-21 від 20 березня 2021 року ОСОБА_1 було зазначено, що для документування паспортом громадянина України для виїзду за кордон необхідно перевірити належність до громадянства України та законне документування паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.12.2005 року, виданого Марганецьким МВ ГУМВС України.

Вважає дії Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби у Дніпропетровській області щодо невидачі ОСОБА_1 паспорту громадянина України для виїзду за кордон протиправними.

ОСОБА_1 набула громадянство України, та цей факт підтверджується: паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.12.2005 року, виданого Марганецьким МВ ГУМВС України; а 17.07.2009 р. органом «1234» їй було видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 .

Рішення щодо припинення громадянства України Президентом України ОСОБА_1 в установленому порядку не приймалося, документи щодо припинення громадянства позивача на розгляд Комісії при Президенті України не надходили.

Відповідач 1,2 не мав підстав для відмови у видачі ОСОБА_1 паспорту для виїзду за кордон.

Вважають, що рішення відповідача не ґрунтується на законі та є протиправним

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА 1

У відзиві на позовну заяву, відповідач 1: Марганецький відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області заперечує проти позовних вимог, вважає їх безпідставними та необгрунтованими, такими, що не підлягають задоволенню.

Оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду закордон здійснюється відповідно до вимог «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 № 152.

Відповідно до абзацу першого п.24 Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта під час приймання документів від заявника перевіряє повноту поданих заявником документів, зазначених у пунктах 35 і 52 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.

До Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області з приводу документування паспортом громадянина України для виїзду закордон звернулась із заявою ОСОБА_1 .

Проте встановити, на підставі яких документів та у зв'язку з чим здійснювалось документування ОСОБА_1 паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 не можливо, оскільки оригінал заяви про видачу вказаного паспортного документу (Форма 1) відсутній.

Пунктом 50 Порядку 152 передбачено, що рішення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.

Пунктом 82 Порядку №152 передбачено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо особа не є громадянином України.

На підставі п.82 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 р. № 152, ОСОБА_1 у видачі паспорта громадянина України для виїзду закордон було відмовлено .

Відповідач 1 у задоволенні адміністративного позову просить відмовити в повному обсязі.

ІV. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА 2

У відзиві на позовну заяву, відповідач 2: Марганецький відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області заперечує проти позовних вимог, вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.

Зазначають, що відповідно до абзацу другого п.24 Порядку, у разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа, уповноважений суб'єкт інформують заявника про відмову в прийнятті документів із повідомленням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.

Положеннями абзацу третього п.24 Порядку, передбачено, що заявник має право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими йому було відмовлено в прийнятті документів.

Відповідно до пункту Пункту 44 Порядку 152 - ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру.

Пошук інформації в Реєстрі щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися).

У разі подання для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон паспорта громадянина України зразка 1994 року ідентифікація особи здійснюється, зокрема, за даними, що містяться в картотеках територіального підрозділу ДМС.

Звертають увагу на той факт, що в адміністративному стверджується про те, що ОСОБА_1 набула громадянство України за територіальним походженням, цей факт підтверджується: паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.12.2005 року, виданого Марганецьким МВ ГУМВС України; крім того, 17.07.2009 р. органом 1234 позивачу було видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 ». Вважають, що такі твердження не відповідають дійсності, з огляду на те, що за обліків Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській серед осіб, які звернулись щодо набуття громадянства ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 не значиться. Окрім того паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду закордон не містить відомостей щодо набуття громадянства України саме за територіальним походженням чи з інших підстав.

На підставі п.82 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 р. №152, ОСОБА_1 у видачі паспорта громадянина України для виїзду закордон було відмовлено.

Просять у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідача 1: Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, відповідача 2: Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії просять відмовити в повному обсязі.

V. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що до Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області звернулась із заявою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно документування паспортом громадянина України для виїзду закордон.

Марганецьким міським відділом ГУ ДМС ГУ ДМС у Дніпропетровській області проводилась перевірка підстав оформлення паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Марганецьким МВ УМВС України в Дніпропетровській області, виданим на ім'я ОСОБА_1 . У ході перевірки встановлено первинне місце реєстрації з 22.07.2003 р. за адресою АДРЕСА_1 до 26.05.2015 року з зняттям до м.Нікополь.

Відповідачі зазначають про неможливість встановити на підставі, яких документів здійснювалось документування ОСОБА_1 паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , оскільки оригінал заяви про видачу вказаного паспортного документу (Форма 1) відсутній.

Для з'ясування обставин, на підставі яких документів ОСОБА_1 оформлено паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 та перевірки її належності до громадянства України здійснена перевірка за всіма наявними обліками територіальних органів/підрозділів ДМС України, у томі числі проведена перевірка щодо факту постійного проживання на території України станом на 24.08.1991 (13.11.1991), документування паспортом громадянина України, набуття/прийняття до громадянства України, оформлення дозволу на імміграцію, документування посвідкою на постійне або тимчасове проживання в Україні вказаної особи та її батьків.

За результатом отриманих відповідей факту постійного проживання ОСОБА_1 та її батьків на території України станом на 24.08.1991 або 13.11.1991 не встановлено, за обліками територіальних органів/підрозділів ДМС України серед осіб, які документовані посвідками на постійне або тимчасове проживання не значаться, дозвіл на імміграцію в Україну не отримували, заяви або клопотання щодо належності, набуття, прийняття до громадянства України не подавали.

Згідно з пунктом 50 Порядку 152 рішення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.

Пунктом 82 Порядку №152 встановлено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо особа не є громадянином України.

На підставі вищезазначеного п.82 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 р. № 152, ОСОБА_1 у видачі паспорта громадянина України для виїзду закордон було відмовлено.

02.04.2019 року було прийнято рішення про відмову в оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон та сформоване повідомлення №1233/1053 від 02.04.2019 року про відмову в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон на заяву від 21.03.2019 року №14028015.

Листом вих. №1233-201/1233.5-21 від 20 березня 2021 року ОСОБА_1 було повідомлено щодо розгляду заяви про видачу паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

У цьому листі зазначено, що для документування паспортом громадянина України для виїзду за кордон необхідно перевірити належність до громадянства України та законне документування паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.12.2005 року, виданого Марганецьким МВ ГУМВС України. У ході проведення перевірки за обліками відділу обліку та моніторингу інформації місця проживання ГУДМС України в Дніпропетровській області було виявлено, що інформація про реєстрацію в Україні Дніпропетровської області м. Марганці виявлена з 18.09.2015 року. Перевірено за обліками органу сектору реєстрації Марганецької міської ради встановлено, що первинне місце реєстрації з 22.07.2003 р. за адресою: АДРЕСА_1 (дані адресної картки) до 26.05.2015 року з зняттям до м. Нікополь. Факт проживання на території України станом на 24.08.1991 р., або 13.11.1991 р., не встановлено. На даний час не є можливим зробити висновок за результатами перевірки Вашого статусу. Для повного опрацювання документів Вам необхідно подати заяву про перевірку належності до громадянства України, пояснення про факт проживання на території України та надати згоду на обробку персональних даних , також надати довідку встановленого зразка з фото для передачі до Консульської установи Республіки Казахстан.

Не погодившись із такою відмовою відповідача у видачі закордонного паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою ВРУ від 26.06.1992 №2503-ХІІ, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував такі обставини справи та положення чинного законодавства України.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною другою статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки економічного добробуту та прав людини.

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (частина перша, друга статті 24 Конституції України).

Частиною першою статті 92 Конституції України встановлено, що виключно законами України, зокрема, визначаються: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; громадянство, правосуб'єктність громадян, статус іноземців та осіб без громадянства, засади регулювання демографічних та міграційних процесів.

Закон України "Про громадянство України" відповідно до Конституції України визначає правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб. (далі по тексту - Закон № 2235-III)

За приписами п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 2235-III документами, що підтверджують громадянство України є:

1) паспорт громадянина України;

3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

4) тимчасове посвідчення громадянина України;

6) дипломатичний паспорт;

7) службовий паспорт;

8) посвідчення особи моряка;

9) посвідчення члена екіпажу;

10) посвідчення особи на повернення в Україну.

Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 року № 152 (далі - Порядок № 152).

Відповідно до п. 1 Порядку № 152 паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт для виїзду за кордон) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім'я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій.

Згідно з п. 2 Порядку № 152 кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.

За умовами п. 7 Порядку № 152 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюються:

1) особі, яка досягла 16-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка не досягла 16-річного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники); у разі оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі - на підставі заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів (заява від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства чи за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців). У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа;

3) особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку, - на підставі заяви-анкети особи або її законного представника.

Згідно з п. 8 Порядку № 152 паспорт для виїзду за кордон видається:

1) не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання;

2) не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання;

3) у строк до трьох місяців - у разі оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі;

4) у строк до трьох робочих днів - у зв'язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов'язаною з нагальною потребою в лікуванні від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;

5) у строк до 10 робочих днів - у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України.

У відповідності до п. 10 Порядку № 152 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон територіальними органами/ територіальними підрозділами ДМС здійснюються через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" (далі - Центр).

Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон закордонною дипломатичною установою здійснюються у взаємодії з Головним обчислювальним центром Реєстру та Центром.

Згідно із п. 11 Порядку № 152 порядок взаємодії ДМС, закордонної дипломатичної установи з Центром встановлюється шляхом укладення відповідних договорів згідно з вимогами статті 4 Закону України "Про захист персональних даних".

Порядок взаємодії територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС з центрами надання адміністративних послуг встановлюється шляхом укладення відповідних договорів згідно з вимогами статті 4 Закону України "Про захист персональних даних".

Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС та відомчої інформаційної системи МЗС (далі - відомчі інформаційні системи). (п. 12 Порядку № 152)

Відповідно до п. 13 Порядку № 152 для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета, зразок якої затверджується МВС.

За умовами п. 14 Порядку № 152 до заяви-анкети вноситься така інформація про особу, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон:

1) прізвище, власне ім'я та по батькові (далі - ім'я);

2) дата народження;

3) місце народження (держава, область, район/місто, селище/село);

4) стать;

5) дата та підстави набуття громадянства;

6) унікальний номер запису в Реєстрі (у разі наявності);

7) відцифрований образ обличчя особи;

8) відцифрований підпис особи (крім осіб, які в установленому законом порядку визнані недієздатними, та осіб, які не досягли 14-річного віку). Підпис осіб з фізичними вадами вноситься за їх бажанням. Підпис осіб, які не можуть пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку, - вноситься із застосуванням засобів Реєстру шляхом сканування;

9) відомості про отримання відцифрованих відбитків пальців рук (відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягнення нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв'язку із тривалим розладом здоров'я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку);

10) місце проживання із зазначенням адреси (держава, область, район/місто, селище/село, вулиця, номер будинку, корпусу, квартири);

11) номер контактного телефону заявника та/або адреса електронної пошти;

12) реквізити документа, на підставі якого оформлюється паспорт для виїзду за кордон;

13) відомості про законного представника особи (ім'я, дата народження, реквізити документа, що посвідчує особу, та документа, що підтверджує його повноваження);

14) відомості про сплату адміністративного збору (консульського збору) або про звільнення від його сплати;

15) дата заповнення заяви-анкети.

Приписами п. 16 Порядку № 152 встановлено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв'язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта для виїзду за кордон відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Доступ до такої інформації здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".

У разі відсутності можливості надання ДМС прямого доступу до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, або направлення запитів захищеними каналами зв'язку одержання відомостей про особу здійснюється шляхом надсилання запитів та надання відповідей на них на паперових носіях.

Відповідно до п. 18 Порядку № 152 у разі відсутності в ДМС інформації про належність особи до громадянства України територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС проводить перевірку факту належності особи до громадянства України, у тому числі шляхом надіслання до МЗС, закордонної дипломатичної установи запитів щодо набуття особою громадянства України, перебування на постійному/тимчасовому консульському обліку, оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

У разі відсутності в закордонній дипломатичній установі інформації про належність особи до громадянства України закордонна дипломатична установа проводить перевірку факту належності особи до громадянства України, у тому числі шляхом надіслання до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС запитів щодо набуття особою громадянства України та оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Згідно із п. 19 Порядку № 152 документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб'єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Подання документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон здійснюється лише до територіального органу або територіального підрозділу ДМС у разі:

втрати або викрадення паспорта для виїзду за кордон, або виникнення обставин (подій), у зв'язку з якими він підлягає обміну, під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном;

якщо особа не може пересуватися самостійно у зв'язку із тривалим розладом здоров'я та якщо особа потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку (якщо така особа не отримувала паспорта громадянина України, оформленого із застосуванням засобів Реєстру);

оформлення документів для виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України.

Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон подаються особою або її законним представником/уповноваженою особою (далі - заявники) до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта за місцем звернення.

Відповідно до п. 21 Порядку № 152 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон особам, які проживають в Україні, здійснюються територіальними органами та територіальними підрозділами ДМС, а особам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, - закордонною дипломатичною установою.

За умовами п. 24 Порядку № 152 працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта під час приймання документів від заявника перевіряє повноту поданих заявником документів, зазначених у пунктах 35 і 52 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.

У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа, уповноважений суб'єкт інформують заявника про відмову в прийнятті документів із повідомленням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.

Заявник має право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими йому було відмовлено в прийнятті документів.

Якщо під час прийому документів заявник надав документ, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України, який, за даними відомчої інформаційної системи, визнано недійсним відповідно до підпунктів 5-8 пункту 89 цього Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб'єкта здійснює його вилучення відповідно до пункту 88 цього Порядку.

Відповідно до п. 33 Порядку № 152 у разі прийняття рішення про відмову в розгляді документів, прийнятих уповноваженим суб'єктом, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС не пізніше наступного робочого дня надсилає уповноваженому суб'єкту письмове повідомлення про відмову в їх розгляді із зазначенням підстав відмови з метою подальшого вручення заявнику.

Згідно із п. 35 Порядку № 152 заявник для оформлення паспорта для виїзду за кордон в Україні подає такі документи:

1) паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

2) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, - у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон із застосуванням засобів Реєстру);

3) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;

4) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;

5) у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку, - може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон. (п. 43 Порядку № 152)

За умовами п. 44 Порядку № 152 ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру.

Пошук інформації в Реєстрі щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися).

У разі подання для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон паспорта громадянина України зразка 1994 року ідентифікація особи здійснюється, зокрема, за даними, що містяться в картотеках територіального підрозділу ДМС.

Якщо паспорт громадянина України зразка 1994 року був виданий територіальним підрозділом ДМС, до якого подано заяву-анкету, працівник територіального підрозділу ДМС порівнює дані особи та її фотозображення з даними, наведеними в заяві про видачу такого паспорта, та вклеєною до неї фотокарткою і сканує її із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС.

У разі видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року іншим територіальним підрозділом ДМС для підтвердження видачі особі такого паспорта не пізніше наступного дня після приймання до розгляду заяви-анкети до такого територіального підрозділу ДМС надсилається запит за формою, встановленою МВС.

Перевірка за запитом проводиться протягом двох робочих днів після його надходження. Під час перевірки відомості, наведені в запиті, та фотозображення порівнюються з даними, наведеними в заяві про видачу такого паспорта, та вклеєною до неї фотокарткою. У графі "Службові відмітки" заяви про видачу паспорта проставляється відмітка із зазначенням реквізитів запиту та назви територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснює оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон.

За результатами перевірки надається відповідь територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, за встановленою МВС формою, а заява про видачу паспорта сканується до відомчої інформаційної системи ДМС.

У разі коли під час порівняння фотозображення із фотокарткою не встановлено тотожність зображеної на них особи або виявлено невідповідність відомостей, зазначених у запиті, даним, наведеним у заяві про видачу такого паспорта, про це повідомляється територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, для з'ясування обставин виникнення розбіжностей та вжиття додаткових заходів з ідентифікації особи. За наявної можливості територіальний підрозділ ДМС здійснює приведення написання імені особи, дати народження або місця народження, які містяться в заяві про видачу паспорта та в облікових документах територіального підрозділу ДМС, у відповідність з відомостями, які внесені до паспорта громадянина України та поданих документів заявника.

За результатами проведених перевірок, ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше із застосуванням засобів Реєстру) працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон або про відмову в його оформленні.

Згідно із п. 45 Порядку № 152 ідентифікація особи, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон і стосовно якої відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

У разі відсутності прямого доступу до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС протягом одного робочого дня з дня прийняття заяви-анкети до розгляду заповнює електронну форму запиту та надсилає його до відповідного органу, установи, організації, територіального органу/територіального підрозділу ДМС.

Перевірка за запитом проводиться протягом двох робочих днів з дня його надходження. За результатами перевірки готується відповідь та надсилається до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який надіслав запит.

Строк надання відповіді не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

У разі термінового оформлення паспорта для виїзду за кордон запит надсилається в день прийняття заяви-анкети до розгляду, а відповідь надається невідкладно в день надходження відповідного запиту.

За відсутності можливості надсилання запитів у електронній формі запити надсилаються на паперових носіях. Допускається надсилання запитів та отримання відповідей каналами відомчої електронної пошти.

Відповідно до п. 46 Порядку № 152 у разі ідентифікації особи у такий спосіб інформація про оформлення та видачу їй документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, яка зберігається на паперових носіях, сканується та вноситься до відомчої інформаційної системи ДМС.

Приписами п. 49 Порядку № 152 встановлено, що у випадку, якщо картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних обліках територіального органу ДМС, запити щодо перевірки документів та зазначеної заявником інформації надсилаються, зокрема, до МВС, Національної поліції, Мін'юсту, органів ДФС для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Згідно із п. 50 Порядку № 152 рішення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.

Приписами п. 82 Порядку № 152 встановлено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо:

1) особа не є громадянином України;

2) стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники/уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;

3) особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є дійсними на день звернення (крім випадків, передбачених пунктом 22 цього Порядку);

4) заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;

5) дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить із того, що з аналізу наведених норм чинного законодавства, що регулюють порядок видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон вбачається, що після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон. За результатами проведених перевірок, ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше із застосуванням засобів Реєстру) працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон або про відмову в його оформленні.

Згідно з положеннями статті 5 Закону України "Про громадянство України" документами, що підтверджують громадянство України, є, зокрема: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Паспорт для громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, отже, у разі відсутності у особи паспорта, така особа не має підтвердження громадянства України, що в свою чергу є порушенням її громадянських прав у зв'язку з неможливістю їх реалізації.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про громадянство України" громадянство України припиняється: внаслідок виходу з громадянства України; внаслідок втрати громадянства України; за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

ОСОБА_1 був оформлений паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Марганецьким МВ ГУМВС України 15.12.2005 року, крім того 17.07.2009 р. органом 1234 їй було видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 .

У листі №1233-201/1233.5-21 від 20 березня 2021 року ОСОБА_1 зазначено, що для документування паспортом громадянина України для виїзду за кордон необхідно перевірити належність до громадянства України та законне документування паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.12.2005 року, виданого Марганецьким МВ ГУМВС України. У ході проведення перевірки за обліками відділу обліку та моніторингу інформації місця проживання ГУДМС України в Дніпропетровській області було виявлено, що інформація про Вашу реєстрацію в Україні Дніпропетровської області м.Марганці виявлена з 18.09.2015 року. Перевірено за обліками органу сектору реєстрації Марганецької міської ради встановлено, що Ваше первинне місце реєстрації з 22.07.2003 р. за адресою: АДРЕСА_1 (дані адресної картки) до 26.05.2015 року з зняттям до м. Нікополь. Факт проживання на території України станом на 24.08.1991 р., або 13.11.1991 р., не встановлено. На даний час не є можливим зробити висновок за результатами перевірки статусу позивача. Для повного опрацювання документів позивачу необхідно подати заяву про перевірку належності до громадянства України, пояснення про факт проживання на території України та надати згоду на обробку персональних даних, також надати довідку встановленого зразка з фото для передачі до Консульської установи Республіки Казахстан про визнання статусу.

Згідно наданої інформації Відповідачем 1,2, встановити на підставі яких документів та у зв'язку з чим здійснювалось документування ОСОБА_1 паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 не можливо, оскільки оригінал заяви про видачу вказаного паспортного документу (Форма 1) відсутній.

Згідно з п. 50 Порядку №152 передбачено, що рішення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.

Відповідачем 1 був зроблений висновок, що на підставі п.82 Порядку №152 оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 р. № 152, ОСОБА_1 у видачі паспорта громадянина України для виїзду закордон було відмовлено.

Пунктом 82 Порядку №152 передбачено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо особа не є громадянином України.

У той же час, рішення щодо припинення громадянства України ОСОБА_1 не приймалося.

Будь-яке обмеження прав і свобод особи повинно бути чітким та законодавчо визначеним, однак у даному випадку таке обмеження, як неможливість отримання паспорта для виїзду за кордон, законодавством не передбачено.

Відповідно до статті 14 Конвенції користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою: статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, незалежності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.

У рішенні по справі "Х'ю Джордан проти Великої Британії" Європейський суд сформулював таку позицію: "Якщо загальна політика або захід мають непропорційно шкідливі наслідки для конкретної групи, то вони (загальна політика або захід) можуть вважатися дискримінаційними, незважаючи на те, що вони не спрямовані конкретно на цю групу".

Позбавлення особи можливості отримання закордонного паспорта, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в частині зобов'язання Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області в особі Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області повторно розглянути питання щодо оформлення ОСОБА_1 паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

Враховуючи наведене позовні вимоги є доведеними та такими, що підлягають задоволенню частково.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до частини четвертої статті 242 КАС України судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Закон України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює, що здійснення правосуддя в Україні функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів, спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.

Відповідно до пункту 2 розділу 4 Указу Президента України "Про Концепцію вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів" від 10.05.2006 року №361/2006 адміністративне судочинство спрямоване на захист прав особи у публічно-правових відносинах від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За своїм статусом у суспільстві учасники таких правовідносин перебувають у нерівних умовах, тому адміністративний суд має вжити всіх передбачених законом заходів, щоб захистити порушені органом влади права особи, в тому числі збирати докази з власної ініціативи, виходити за межі вимог сторін тією мірою, наскільки це необхідно для повного захисту прав особи.

Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Верховенство права - це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.

Всі ці елементи права об'єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.

Справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права, яка проявляється в рівності всіх перед законом, цілях і засобах, що обираються для їх досягнення.

Справедливе застосування норм права - є передусім недискримінаційний підхід та неупередженість.

Положеннями частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відповідно до статті 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Зокрема Європейський суд з прав людини у рішенні від 29.06.2006 р. у справі "Пантелеєнко проти України" зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.

У рішенні від 31.07.2003 р. у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.

При чому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини, у справі ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними.

При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17.07.2008) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту, але без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в частині.

Щодо розподілу судових витрат.

Частиною 1 ст. 139 КАС України передбачено, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позовні вимоги задоволені, сплачений позивачем судовий збір за подачу адміністративного позову до суду в сумі 454,00 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області.

Керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача 1: Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, відповідача 2: Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області в особі Марганецького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області повторно розглянути питання щодо оформлення ОСОБА_1 паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 454 гривні.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код ОКПП НОМЕР_3 ).

Відповідач 1: Марганецький міський відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області (53407, м. Марганець, вул.Травнева, 6а).

Відповідач 2: Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, вул. В. Липинського, 7, код ЄДРПОУ 37806243).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 20.12.2021 року.

Суддя В.В. Ільков