Справа № 347/2642/21
11.01.2022 року суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Драч Д.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , керівника ТзОВ «Будальянс-МВ», за ч.1 ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
За змістом протоколу №1684 про адміністративне правопорушення від 09.12.2021 року ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.1631 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання податкової декларації з єдиного податку з юридичних осіб по терміну подання 09.11.2021 року, порушивши п.49.18.2 ст.49, Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями).
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав повністю та щиро розкаявся, пояснивши, що він не зміг вчасно подати звітність, в зв'язку із тим, що на граничний термін подання, 09.11.2021 року, перебував на лікуванні в Косівській ЦРЛ, що підтверджується довідкою від 09.11.2021 року. Таким чином, він прострочив подання податкової декларації з єдиного податку з юридичних осіб лише на один день з поважних причин, порушення допустив не умисно, просив закрити справу за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, та заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з нижче наведених підстав.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно роз'яснень, які містяться в ч.2 п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996р. за №9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», визнання особи винуватою, може мати місце лише за умови доведеності її вини.
П.1 ч.1 ст.247 КУпАП: провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю , зокрема, за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Частиною 1 ст.1631 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
До матеріалів справи адмінпритягуваним долучено довідку Косівського ЦРЛ, яка підтверджує, що ОСОБА_1 знаходився на лікуванні в лікаря отоларинголога 09.11.2021 року, тому з об'єктивних причин не мав можливості вчасно подати звітність, прострочивши її подання на один день з поважної причини.
Під час розгляду справ про адміністративні правопорушення суд не може вийти за межі вказаного у протоколі складу правопорушення та його кваліфікації, як і не має права збирати інші докази. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення (ч.2 ст.251 КУпАП).
Отже, враховуючи докази по справі, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1631 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 221,247,251, 252, 268,280,283,284,287,289 КУпАП, суддя
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.1631 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Скаргу на постанову судді може бути подано протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя: Д.С. Драч