Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/31/22
номер провадження 1-в/695/44/22
10 січня 2022 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 ознайомившись з поданням Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, освіта середня, не одруженого, раніше судимого 20.07.2016 за ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у вигляді 2 років позбавлення волі, -
Начальником Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області скеровано до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області подання про встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду терміном один рік, оскільки він був засуджений і після відбування покарання на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями та порушує громадський порядок. Також просить встановити відносно ОСОБА_2 наступні обмеження: 1) заборонити з'являтися та перебувати в місцях громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив; 2) заборонити виїзд в особистих справах за межі Золотоніського району без дозволу Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.
Дослідивши матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду та додані до нього документи, вважаю, що дане подання слід повернути Золотоніському районному відділенню поліції ГУНП в Черкаській області для доопрацювання, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно ст. 4 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» ст. 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» ст. 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою. У судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання. Розгляд питання починається доповіддю про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, після чого заслуховуються пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання.
Із матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_2 притягувався до адміністративної відповідальності 11.12.2021 ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 17.12.2021 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 20.12.2021 ч. 2 ст. 175-1 КУпАП. Крім того в поданні вказано, що ОСОБА_2 був засуджений 20.07.2016 року за ч. 2 ст. 186 КК України до 2 років позбавлення волі, однак до матеріалів справи як доказ не долучено копію вказаного вироку.
Крім того, подання про встановлення адміністративного нагляду не підписано начальником Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області та не містить дату складання.
Враховуючи те, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 не в повній мірі відповідає вимогам Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», з метою об'єктивного розгляду даної справи приходжу до висновку про необхідність направлення вказаного подання для належного доопрацювання до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.
На підставі викладеного, керуючись положеннями Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
подання начальника Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 повернути до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1