Справа № 187/22/22
3/0187/74/22
іменем України
10 січня 2022 року смт Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Говорухи В.О., за участі ОСОБА_1 і прокурора Усатого О.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, складені відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Юр'ївка Царичанського району Дніпропетровської області, громадянин України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
04.01.2022 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області з Дніпропетровського управління департаменту внутрішньої безпеки національної поліції надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу начальника Управління поліції охорони в Дніпропетровській області від 07 листопада 2015 року за № 1 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейським Дніпропетровського міського відділу Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, та присвоєно спеціальне звання старший сержант поліції.
Крім того, у зв'язку із вступом на службу до Національної поліції України 07.11.2015 ОСОБА_1 складено Присягу працівника Національної поліції України.
01.02.2017 наказом начальника Управління поліції охорони в
Дніпропетровській області № 12 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу № 1 роти охорони об'єктів та публічної безпеки № 2 Дніпровського міського відділу Управління поліції охорони в Дніпропетровській області.
10.09.2020 наказом начальника Управління поліції охорони в
Дніпропетровській області № 84 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 , звільнено з Національної поліції України за пунктом 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про національну поліцію»(за власним бажанням), з 10 вересня 2020 року.
Разом з цим встановлено, що 10.09.2020 ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з положеннями, пов'язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, в тому числі з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 в період часу з 07.11.2015 по 10.09.2020 працював поліцейським, і у зв'язку з цим, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб'єктом відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення, та на нього розповсюджувався обов'язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за типом «після звільнення».
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п.п. 3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), тцо передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в Національній поліції, на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 24.03.2017 подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік; 27.03.2018 подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік; 15.03.2019 подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік; 07.03.2020 подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення відповідної форм на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даними фактами підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий (2020) рік лише о 12 год 34 хв. 13.06.2021, за типом «після звільнення», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.
Згідно матеріалів перевірки поважні причини несвоєчасного подання декларації у ОСОБА_1 відсутні.
Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з посади поліцейського взводу № 1 роти охорони об'єктів та публічної безпеки № 2 Дніпровського міського відділу Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, тобто припинивши діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до підпунктк «з» пунктом 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 даного Закону, п.п.З п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі декларації після звільнення (до 00 год. 00 хв. 01.04.2021 року), а саме лише о 12 год. 34 хв. 13.06.2021, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий (2020) рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю та пояснив, що будь-якого умислу на не своєчасне подання декларації він не мала, однак, через свою неуважність не подав декларацію у визначений законом термін. Про вчинене жалкує та щиро розкаюється.
Прокурор Усатий О.П. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією зазначеної статті.
Заслухавши пояснення особи, стосовно якої складений протокол, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення повністю підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, за № 124 від 04.01.2022, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», листом-повідомленням Дніпропетровського управління Національної поліції України від 30.09.2021 про порушення строків подання декларації ОСОБА_1 , рапортами оперуповноваженого в ОВС Дніпропетровського управління ДВБ НП майора поліції Бабій Р., роздрукованою з Єдиного Державного реєстру декларацій інформацією про час подання декларації (після звільненням) ОСОБА_1 , а саме 13.06.2021 о 12:34 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Згідно з ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинен враховувати об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно та без поважних причин наступного року після звільнення, подав декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), а саме о 12 год. 34 хв. 13.06.2021, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що кваліфікується як адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, його майновий стан, враховуючи як пом'якшуючі відповідальність обставину визнання ОСОБА_1 своєї вини та щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного і керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283-285 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. (реквізити: Отримувач: ГУК у Дн-кiй обл/ТГсПетриків/21081100, р/р UA988999980313050106000004519, ЄДРПОУ 37988155, Банк отримувач: Казначейство України (ел.адм.податк.), код класифікації доходів бюджету 21081100 "00" Без деталізації за відомчою ознакою).
Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496,20 грн. (чотириста дев'яносто шість грн. 20 коп.) на користь держави (реквізити: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір по справі про адміністративне правопорушення).
Термін пред'явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя: В. О. Говоруха