29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
м. Хмельницький
"11" січня 2022 р. Справа № 924/1193/21
Господарський суд Хмельницької області у складі
судді Крамара С.І., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмото", м. Київ
до Публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування", м. Старокостянтинів Хмельницької області
про стягнення 207 600,00грн, з яких: 103 800,00грн - гарантійна сума, 103 800,00грн - штраф
Представники сторін:
від позивача: Вівсяник А.М. - згідно з ордером серії КВ №№851507 від 09.09.2021 та довіреності від 09.09.2021;
від відповідача: Антонюк Б.М. - згідно з наказом №1к від 23.06.2021
Суть спору. 08.12.2021 року на адресу Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмото", м. Київ до Публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування", м. Старокостянтинів Хмельницької області про стягнення 207 600,00грн, з яких: 103 800,00грн - гарантійна сума, 103 800,00грн - штраф, у зв'язку із неналежним виконанням умов попереднього договору купівлі-продажу майнового комплексу від 29.07.2021 року.
Ухвалою суду від 13.12.2021 судом прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №924/1193/21 в порядку розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
10.01.2021 на адресу суду від сторін надійшла спільна заява про затвердження мирової угоди, згідно якої позивач та відповідач просять суд затвердити мирову угоду від 29.12.2021 у справі №924/1193/21 та закрити провадження у справі.
Повноважні представники сторін в судовому засіданні спільну заяву підтримали, просили суд її задовольнити та затвердити мирову угоду наступного змісту:
"Мирова угода
у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21
м. Старокостянтинів, Хмельницька область 29 грудня 2021 року
Ми, сторони у справі № 924/1193/21, що перебуває на розгляді Господарського суду Хмельницької області, а саме:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрмото" в особі Генерального директора Артазея Василя Івановича, який діє на підставі Статуту з однієї сторони, та
Відповідач: Публічне акціонерне товариство "Староконстянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" в особі ліквідатора Антонюка Богдана Миколайовича, який діє на підставі Статуту з другої сторони,
на підставі взаємних поступок та з метою врегулювання спору у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21 про стягнення з Відповідача на користь Позивача заборгованості у розмірі 207 600,00 грн., з яких: гарантійна сума становить 103 800,00 грн., а штраф - 103 800,00 грн., що виникла внаслідок невиконання Відповідачем умов попереднього договору купівлі-продажу майнового комплексу, що посвідчений 29 липня 2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Тихоненко Ю.І. та зареєстровано в реєстрі за № 523 (надалі - Попередній договір купівлі-продажу майнового комплексу),
Позивач та Відповідач уклали дану мирову угоду у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21 (надалі - Мирова угода) про наступне:
1. З метою мирного врегулювання спору та в рахунок повного погашення перед Позивачем заборгованості у розмірі 207 600,00 грн., з яких: гарантійна сума становить 103 800,00 грн., а штраф - 103 800,00 грн., що виникла внаслідок невиконання Відповідачем умов Попереднього договору купівлі-продажу майнового комплексу, Відповідач зобов'язується передати у власність Позивача майновий комплекс, належний Відповідачу на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно Серія САВ №844581, виданого Виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області 24 березня 2008 року, що розташований за адресою: Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Франка, 30, реєстраційний номер майна: 22623950 (надалі - Комплекс).
2. Позивач з метою мирного врегулювання спору зобов'язується прийняти від Відповідача вищевказаний Комплекс та зареєструвати його за собою на праві власності.
3. Відповідач зобов'язується не чинити перешкоди Позивачу у здійсненні реєстрації за Позивачем права власності на вищевказаний Комплекс та передати Позивачу оригінали необхідних документів.
4. Сторони даної Мирової угоди дійшли взаємної згоди про те, що судові витрати, що складаються з судового збору у розмірі 3 114,00 грн. залишаються за Позивачем та стягненню з Відповідача не підлягають.
5. Сторони засвідчують, що після виконання Мирової угоди вони не будуть мати між собою будь-яких неврегульованих майнових питань та претензій.
6. Сторони, що уклали дану Мирову угоду домовились повідомити про це Господарський суд Хмельницької області, подавши відповідну спільну письмову заяву як того вимагає ч.2 ст.192 Господарського процесуального кодексу України.
7. Укладена Сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду.
Від Відповідача Публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько- пресового устаткування" код ЄДРПОУ 05748938 вул. Івана Франка, 43/1, м. Старокостянтинів Хмельницька область, 31104 Ліквідатор __________Антонюк Б.М. Від Позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмото" код ЄДРПОУ 32671424 вул. Мельникова, 12, м. Київ, 04050 Генеральний директор __________Артазей В.І."
Розглянувши подану спільну заяву про затвердження мирової угоди, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 7 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу (ч. ч. 1, 2 ст. 192 Господарського процесуального кодексу України).
Як вбачається з матеріалів справи, мирова угода від 29.12.2021, яка подана в якості додатку до спільної заяви від 29.12.2021, не суперечить вимогам ст.192 ГПК України. Стосується виключно їх прав та обов'язків, відповідає фактичним обставинам та доказам по справі, а також не порушує прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб. Крім того, сторонами також зазначено, що правові наслідки укладення мирової угоди їм відомі та зрозумілі.
Відповідно до ч. 3 ст. 192 Господарського процесуального кодексу України до ухвалення судового рішення у зв'язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Суд, перевіривши умови редакції мирової угоди, повноваження її підписантів, прийшов до висновку про можливість затвердження у даній справі мирової угоди у поданій сторонами редакції, оскільки остання не суперечить закону.
Частиною 4 ст. 192 Господарського процесуального кодексу України визначено, що укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
У зв'язку із затвердженням мирової угоди від 29.12.2021 року провадження у справі №924/1193/21 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 130, 192, 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Спільну заяву сторін від 29.12.2021р. задовольнити.
Затвердити у справі №924/1193/21 мирову угоду наступного змісту:
"Мирова угода
у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21
м. Старокостянтинів, Хмельницька область 29 грудня 2021 року
Ми, сторони у справі № 924/1193/21, що перебуває на розгляді Господарського суду Хмельницької області, а саме:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрмото" в особі Генерального директора Артазея Василя Івановича, який діє на підставі Статуту з однієї сторони, та
Відповідач: Публічне акціонерне товариство "Староконстянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" в особі ліквідатора Антонюка Богдана Миколайовича, який діє на підставі Статуту з другої сторони,
на підставі взаємних поступок та з метою врегулювання спору у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21 про стягнення з Відповідача на користь Позивача заборгованості у розмірі 207 600,00 грн., з яких: гарантійна сума становить 103 800,00 грн., а штраф - 103 800,00 грн., що виникла внаслідок невиконання Відповідачем умов попереднього договору купівлі-продажу майнового комплексу, що посвідчений 29 липня 2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Тихоненко Ю.І. та зареєстровано в реєстрі за № 523 (надалі - Попередній договір купівлі-продажу майнового комплексу),
Позивач та Відповідач уклали дану мирову угоду у справі Господарського суду Хмельницької області № 924/1193/21 (надалі - Мирова угода) про наступне:
1. З метою мирного врегулювання спору та в рахунок повного погашення перед Позивачем заборгованості у розмірі 207 600,00 грн., з яких: гарантійна сума становить 103 800,00 грн., а штраф - 103 800,00 грн., що виникла внаслідок невиконання Відповідачем умов Попереднього договору купівлі-продажу майнового комплексу, Відповідач зобов'язується передати у власність Позивача майновий комплекс, належний Відповідачу на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно Серія САВ №844581, виданого Виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області 24 березня 2008 року, що розташований за адресою: Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Франка, 30, реєстраційний номер майна: 22623950 (надалі - Комплекс).
2. Позивач з метою мирного врегулювання спору зобов'язується прийняти від Відповідача вищевказаний Комплекс та зареєструвати його за собою на праві власності.
3. Відповідач зобов'язується не чинити перешкоди Позивачу у здійсненні реєстрації за Позивачем права власності на вищевказаний Комплекс та передати Позивачу оригінали необхідних документів.
4. Сторони даної Мирової угоди дійшли взаємної згоди про те, що судові витрати, що складаються з судового збору у розмірі 3 114,00 грн. залишаються за Позивачем та стягненню з Відповідача не підлягають.
5. Сторони засвідчують, що після виконання Мирової угоди вони не будуть мати між собою будь-яких неврегульованих майнових питань та претензій.
6. Сторони, що уклали дану Мирову угоду домовились повідомити про це Господарський суд Хмельницької області, подавши відповідну спільну письмову заяву як того вимагає ч. 2 ст. 192 Господарського процесуального кодексу України.
7. Укладена Сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду.
Від Відповідача Публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" код ЄДРПОУ 05748938 вул. Івана Франка, 43/1, м. Старокостянтинів Хмельницька область, 31104 Ліквідатор __________Антонюк Б.М. Від Позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмото" код ЄДРПОУ 32671424 вул. Мельникова, 12, м. Київ, 04050 Генеральний директор __________Артазей В.І."
Провадження у справі №924/1193/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрмото", м. Київ до Публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування", м. Старокостянтинів Хмельницької області про стягнення 207 600,00грн, з яких: 103 800,00грн - гарантійна сума, 103 800,00грн - штраф закрити.
Ухвала набирає законної сили 11.01.2022 року.
Строк пред'явлення ухвали до виконання 11.01.2025 року.
Стягувач: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРМОТО" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12; код ЄДРПОУ 32671424).
Боржник: ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ ЗАВОД КОВАЛЬСЬКО-ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ" (31104, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Івана Франка, 43/1; код ЄДРПОУ 05748938).
Дана ухвала є виконавчим документом та підлягає виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження".
Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.І. Крамар
Віддрук. 3 прим.: 1- до справи; 2 - позивачу (04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд.12) - реком. з повідом. 3 - відповідачу (31104, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Ів. Франка, буд. 43/1) надісл. на ел. пошту ІНФОРМАЦІЯ_1