Рішення від 10.01.2022 по справі 620/14991/21

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2022 року Чернігів Справа № 620/14991/21

Чернігівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - ГУ ПФУ в Чернігівській області), в якому просить:

- визнати протиправними дії управління обслуговування громадян відділ обслуговування громадян №2 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів, та відмови у призначенні та нарахуванні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 період роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів до стажу державної служби, призначити пенсію державного службовця та перевести, з 03.09.2021, з призначеної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», враховуючи стаж державної служби станом на 01.05.2016 (за сукупністю періодів) 18 років 9 місяців 26 днів, обчисливши пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ, як жінці, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та яка на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, з урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідок, виданих Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 02.09.2021 № 01-02-18/2/20 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки від 02.09.2021 № 01-02-18/2/21 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) та виплатити недоотримані кошти (з урахуванням раніше виплачених сум).

Обґрунтовуючи вимоги, позивач вказує на порушення відповідачем у спірних правовідносинах чинного законодавства України на момент їх виникнення, що стало підставою для звернення до суду.

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 09.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачем, в межах встановленого судом строку, подано до суду відзив на позовну заяву, в якому останній не визнає позовних вимог і просить відмовити у їх задоволенні, зазначивши, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16 не зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області проводити перерахунок пенсії позивача згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 02.09.2021 № 01-02-18/2/20 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки від 02.09.2021 № 01-02-18/2/21 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією). Зазначають, що страховий стаж позивача на час розгляду справи складає 42 роки 15 днів, в тому числі стаж державної служби - 9 років 02 місяці 10 днів (з 22.02.2007 по 01.05.2016). Вказує, що посади бухгалтера в Чернігівському облуправлінні кінофікації не належать до посад, віднесених до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу», тому зарахувати позивачу до стажу роботи, який дає право на пенсію за віком, як державному службовцю, періоди роботи з 08.06.1979 по 20.12.1988 немає законних підстав.

Позивачем подано відповідь на відзив, в якій свою правову позицію підтримала та просила позов задовольнити повністю.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 27.08.2021 досягла пенсійного віку - 60 років та 03.09.2021 ОСОБА_1 звернулася до ГУ ПФУ в Чернігівській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.45-46).

Рішенням від 09.09.2021 №254150016601 ГУ ПФУ в Чернігівській області відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з підстав відсутності стажу 10 років на посадах держслужби на 01.05.2016. Зазначено, що страховий стаж становить 42 роки 00 місяців 05 днів, в тому числі стаж державної служби на 01.05.2016 - 09 років 03 місяці 13 днів. Повідомлено, що позивачу призначено пенсію за віком згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 28.08.2021 (а.с.63).

Позивач 15.09.2021 повторно звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», додавши копію постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16, яким встановлено, що період роботи позивача з 08.06.1979 по 20.12.1988 в Управлінні кінофікації виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів відноситься до державної служби (а.с.61).

Листом від 13.10.2021 №14931-15439/Л-02/8-2500/21 ГУ ПФУ в Чернігівській області повідомило, що позивачу рішенням було відмовило в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» через відсутність необхідного стажу роботи 10 років на посадах державної служби станом на 01.05.2016. Зазначено, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16 не зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області проводити перерахунок пенсії позивача (а.с.64).

Вважаючи протиправними дії ГУ ПФУ в Чернігівській області щодо не зарахування до стажу державної служби періоду роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів та відмови у призначенні та нарахуванні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», позивач звернулася до суду з позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд застосовує джерела правового регулювання у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, та зважає на наступне.

Так у відповідності до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз даної норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, який побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи органом місцевого самоврядування, їх посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державу службу» (далі - Закон №3723-XII).

У ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, а саме: Закон України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон №889-VIII) .

З 01.05.2016 Закон №889-VIII набув чинності, а положення Закону №3723-XII втратили чинність, в тому числі норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII).

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз цієї норми дає підстави вважати, що необхідною умовою для наявності у осіб права на пенсію відповідно до згаданої статті є не менш як 10 років державної служби, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовці або мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців та досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зазначений вік визначається статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Згідно із пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII пенсія державного службовця згідно статті 37 Закону №3723-XII призначається: державним службовцям, а мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України; особам, які на день набуття чинності Закону №889-VIII мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України.

Тобто Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби, зокрема, обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас для осіб, які обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону № 3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевих положень Закону № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих положень Закону №889-VІІІ та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у зразковому рішенні Верховного Суду від 04.04.2018 у справі № 822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 у справі № 676/4235/17.

Як випливає з оскаржуваного рішення відповідача про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», підставою для такої відмови зазначено той факт, що у позивача відсутній необхідний стаж роботи 10 років на посадах державної служби станом на 01.05.2016 (а.с.63).

З матеріалів справи вбачається, що постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16 позов ОСОБА_1 задоволено; визнано протиправними дії Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації щодо відмови в зарахуванні до стажу державної служби періоду роботи з 08.06.1979 по 20.12.1988 в управлінні кінофікації виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів, нарахуванні визначених законодавством виплат (заробітної плати), наданні додаткової оплачуваної відпустки ОСОБА_1 ; зобов'язано Департамент економічного розвитку облдержадміністрації зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи в управлінні кінофікації виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів; зобов'язано Департамент економічного розвитку облдержадміністрації здійснити належний перерахунок заробітної плати з врахуванням зарахованого стажу державної служби та виплатити недоплачену заробітну плату (надбавку за вислугу років, надбавку за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, відпускних, інших виплат, що підлягають виплаті) ОСОБА_1 з 01.05.2016 (а.с.65-67).

Вказана постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16 набрала законної сили 16.08.2016.

Тобто судовим рішенням встановлено, що період роботи позивача з 08.06.1979 по 20.12.1988 в управлінні кінофікації виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів відноситься до державної служби.

Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (частина 4 статті 78 КАС України).

Судом встановлено, що позивачу 27.08.2021 виповнилося 60 років, її загальний страховий стаж становить 42 роки 15 днів; на день набрання чинності Закону №889-VIII позивач обіймала посаду державної служби та мала більше 10 років стажу державної служби, а отже має право на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Незважаючи на подані позивачем документи, на підтвердження стажу роботи державної служби у спірний період, відповідач протиправно відмовив позивачу у призначенні пенсії згідно статті 37 Закону №3723-ХІІ та у зарахуванні стажу роботи з 08.06.1979 по 20.12.1988, як стажу державної служби.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в Управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів, та щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ підлягають задоволенню за обґрунтованістю.

Позовні вимоги щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 період роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в Управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів до стажу державної служби та призначити ОСОБА_1 з 03.09.2021 пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, та виплатити недоотримані кошти, з урахуванням раніше виплачених сум також підлягають задоволенню, оскільки є похідними від першої позовної вимоги яка судом задоволена.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача призначити позивачу пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, з урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідок, виданих Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 02.09.2021 №01-02-18/2/20 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки від 02.09.2021 №01-02-18/2/21 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) суд зазначає наступне.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок).

Пунктом 4 Порядку встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно пункту 5 Порядку форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048 затверджені форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу» (далі - Постанова №1-3).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації видані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 02.09.2021 № 01-02-18/2/20 та довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 02.09.2021 № 01-02-18/2/21 (а.с. 16-21).

Суд зауважує, що форма вказаних довідок відповідає формам довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, затверджених Постановою №1-3 та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за інтенсивність праці та щомісячна премія, за останнім місцем роботи на державній службі за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією.

На всі види оплати праці, включені в довідки, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таким чином суд дійшов висновку, що всі відображені в довідках види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому довідки про заробітну плату від 02.09.2021 №01-02-18/2/20 та від 02.09.2021 №01-02-18/2/21, видані позивачу Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації мають братися відповідачем до уваги при призначенні та розрахунку розміру пенсії позивачу відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу».

Позовна вимога про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перевести ОСОБА_1 з 03.09.2021 з призначеної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», враховуючи стаж державної служби станом на 01.05.2016 (за сукупністю періодів) 18 років 9 місяців 26 днів не підлягає задоволенню, оскільки перевести з одного виду пенсії на інший вид пенсії можливо лише в межах Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», проте позивач просить призначити їй пенсію відповідно до іншого закону, а саме статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу».

Крім того суд зауважує, що суд вже захистив порушене право позивача на пенсію, оскільки зобов'язав ГУ ПФУ в Чернігівській призначити ОСОБА_1 з 03.09.2021 пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Посилання відповідача на те, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.08.2016 по справі №825/1313/16 не зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області проводити перерахунок пенсії позивача на підставі вказаних вище довідок про складові заробітної плати суд вважає безпідставними, оскільки під час розгляду справи №825/1313/16 досліджувалось право позивача на зарахування періоду роботи з 08.06.1979 по 20.12.1988 в Управлінні кінофікації виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів до державної служби.

Посилання відповідача на той факт, що довідки видаються лише для призначення пенсії, а не для перерахунку пенсії, суд відхиляє, оскільки спірне питання щодо врахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця виникло під час дослідження обставин щодо права позивача на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу».

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат, суд, керуючись положеннями статті 139 КАС України, враховуючи задоволення позову частково, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача судовий збір у сумі 908,00 грн.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в Управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів та щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 період роботи, з 08.06.1979 по 20.12.1988, в Управлінні кінофікації виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів до стажу державної служби.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області призначити ОСОБА_1 з 03.09.2021 пенсію відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу», з урахуванням складових заробітної плати згідно довідок, виданих Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 02.09.2021 №01-02-18/2/20 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та від 02.09.2021 №01-02-18/2/21 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) та виплатити недоотримані кошти, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ - 21390940).

Суддя В.В. Падій