Справа № 192/1933/21
Провадження № 3/192/14/22
Іменем України
10 січня 2022 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Стрельников О.О., розглянувши в смт Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження не відомо, яка мешкає в АДРЕСА_1 , не працює, протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 938 від 08 грудня 2021 року, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , вчинила правопорушення встановленого порядку проведення розрахунків, 08 грудня 2021 року о 12 год. 35 хв. в магазині кафетерій за адресою: АДРЕСА_1 , провела розрахункову операцію без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі розрахункового документу встановленої форми, чим порушила п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», чим скоїла правопорушення передбачене ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася, повідомлена про час та місце судового засідання належним чином. Тому вважаю можливим розгляд справи про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, яка не з'явилась в судове засідання без поважної причини.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що справа підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення зазначеної норми в протоколі про адміністративне правопорушення суть адміністративного правопорушення викладена не повно, не конкретизовано яку саме розрахункову операцію провела ОСОБА_1 з порушенням зазначеного закону.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження вчинення особою, яка притягується до адміністративної відповідальності правопорушення, до протоколу не додано дані про наявність або відсутність у ОСОБА_1 права здійснювати розрахункові операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також доказів, які підтверджують вчинення будь-яких розрахункових операцій в час та день зазначений в протоколі. У зв'язку з чим суддя позбавлений можливості визначитись з наявністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких підстав, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складений в порушення ст. 256 КУпАП, докази на підтвердження обставин викладених в протоколі не додано до протоколу про адміністративне правопорушення, тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 1551 КУпАП, у зв'язку з чим провадження в справі згідно ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1551, ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1551 КУпАП - закрити, за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.О.Стрельников