Рішення від 22.12.2021 по справі 923/164/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2021 року м. Херсон Справа № 923/164/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М., за участю секретаря судового засідання Степанової Н.Д., розглянувши справу

за первісним позовом: Акціонерного товариства "Херсонобленерго" (код ЄДРПОУ 05396638, вул. Пестеля, 5, м. Херсон)

до відповідача: Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба (код ЄДРПОУ 14136795, вул. Дорожня, 1-А, с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області)

про стягнення 462 498 грн 25 коп.

та за зустрічним позовом: Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба, (код ЄДРПОУ 14136795, вул. Дорожня, 1-А, с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області)

до відповідача за зустрічним позовом: Акціонерного товариства "Херсонобленерго"

(код ЄДРПОУ 05396638, вул. Пестеля, 5, м. Херсон)

про скасування рішення.

за участю представників сторін:

від позивача за первісним позовом: Кізім Т.О., представник, довіреність № 07/034-20 від 18.12.2020;

від відповідача за первісним позовом: не прибув.

Процесуальні дії суду:

Акціонерне товариство "Херсонобленерго" (надалі - позивач за первісним позовом) 05.02.2021 звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба (надалі - відповідач за первісним позовом), у якій просило стягнути 462498грн. 25коп. вартості необлікованої/недоврахованої електроенергії внаслідок порушення відповідачем ПРРЕЕ.

Ухвалою суду від 08.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін.

15.02.2021 Фермерське господарство "Аделаїда" відокремлена садиба звернулось до суду із зустрічною позовною заявою у якій просить скасувати рішення комісії Голопристанської РЕМ АТ "Херсонобленерго", яке оформлене протоколом від 23.04.2020 року по розгляду акту про порушення "Правил роздрібного ринку електроенергії" № 133569 від 20.03.2020 року.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 22.02.2021 прийнято до провадження зустрічний позов Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба до Акціонерного товариства "Херсонобленерго" про скасування рішення комісії Голопристанської РЕМ АТ "Херсонобленерго", яке оформлене протоколом від 23.04.2020 року по розгляду акту про порушення "Правил роздрібного ринку електроенергії" №133569 від 20.03.2020 року.

Розгляд зустрічного позову вирішено здійснювати спільно з первісним позовом, об'єднавши вимоги за зустрічним позовом в одне провадження з первісним позовом та призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження, з викликом сторін, на 23 березня 2021 року о 14:30.

Розпорядженням керівника апарату суду 22.04.2021 № 100 у зв'язку із звільненням судді ОСОБА_1 у відставку, призначено повторний автоматизований розподіл справи № 923/164/21.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.04.2021 справу № 923/164/21 розподілено судді Павленко Н.А.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області постановлено прийняти справу до провадження судді Павленко Н.А.; призначити підготовче засідання на 07.06.2021.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 07.06.2021 постановлено продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів до 26.07.2021 включно та відкласти підготовче засідання на 13.07.2021.

Ухвалою від 13.07.2021 суд постановив продовжити строк проведення підготовчого провадження та відклав підготовче засідання до 04 серпня 2021 року о 14:30 год.

Розпорядженням керівника апарату суду 02.08.2021 № 408 у зв'язку із закінченням п'ятирічного терміну повноважень зі здійснення правосуддя судді Павленко Н.А., призначено повторний автоматизований розподіл справи № 923/164/21.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.08.2021 справу № 923/164/21 розподілено судді Немченко Л.М.

Ухвалою від 03.08.2021 справа прийнята до провадження судді Немченко Л.М. та призначено підготовче засідання на 04.08.2021.

Ухвалою від 04.08.2021 за результатами підготовчого засідання Господарський суд постановив: відмовити Фермерському господарству "Аделаїда" відокремлена садиба у задоволенні клопотання про призначення судової інженерно-технічної (електротехнічної) експертизи. Продовжити строк проведення підготовчого провадження. Розгляд справи відкласти. Призначити розгляд справи у підготовчому засіданні на 05 жовтня 2021 року на 14:15 год.

У судових засіданнях 05.10.2021 та 13.10.2021 судом оголошувалась перерва.

Суд протокольною ухвалою 13.10.2021 постановив про закриття підготовчого провадження та призначив справу до судового розгляду по суті в засіданні на 04.11.2021 о 14-15 год.

Господарський суд відклав розгляд по суті в засіданні на 02 грудня 2021 року на 11:00 год. у зв'язку з неявкою представників сторін.

За клопотанням представника Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба, суд відклав розгляд справи по суті на 22 грудня 2021 року о 10:00 год.

За результатами судового засідання 22.12.2021 суд видалився до нарадчої кімнати, після чого оголосив вступну та резолютивну частини рішення.

Позиція Акціонерного товариства "Херсонобленерго" позивача за первісним позовом:

АТ "Херсонобленерго" 29.10.2018 на об'єкті Відповідача "Олійниця", що знаходиться у с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області (далі - Об'єкт) було проведено опломбування та встановлення індекаторів встановлено, зокрема пломби АТ "Херсонобленерго" № С10171646, якою опломбовано двері ТМ-камери КТП-1173. Вказану пломбу Актом про опломбування та встановлення індикаторів № 202441, підписаним з боку Відповідача інженером-енергетиком Самарчуком П.С., передано на зберігання та під відповідальність ФГ "Аделаїда".

З Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін (додаток № 6.9 до Договору про постачання електричної енергії № 291 від 21.11.2002) вбачається, що КТП-1173, де виявлено відсутність пломби, знаходиться в зоні балансової належності та експлуатаційної відповідальності Відповідача.

20.03.2020 в ході перевірки працівниками AT "Херсонобленерго" Об'єкту було виявлене порушення п.п.8 п.5.5.5 ПРРЕЕ (мовою оригіналу): "... відсутність пломби ... № С10171646 встановленої на дверях ТМ-камери КТП-1173, яка забезпечує закриття доступу до дооблікових мереж ... Споживач з приводу відсутності пломби до Голопристанських РЕМне звертався ... ".

Зазначене вище порушення було виявлено в присутності відповідальної особи відповідача (Керуючого ФЕ "Аделаїда") - ОСОБА_2 - та зафіксовано в Акті про порушення № 133569 від 20.03.2020 (далі - Акт), який був підписаний з боку AT "Херсонобленерго" 2 (двома) представниками, а саме: заступником начальника Голопристанських РЕМ Поляк Олександром Володимировичем (посв. № 3025) та інспектором Лісановим Миколою Анатолійовичем (посв. № 3500). При цьому представник Відповідача не заперечував факт порушення, підписав Акт без зауважень та отримав один примірних Акту.

Інформація про дату, час та місце проведення засідання комісії зазначена у п. 11 Акту: ".. 23.04.2020 року о 9:30 за адресою: м. Гола Пристань, вул. 1 Травня, б. 263 каб. 102 ... ".

Рішенням комісії AT "Херсонобленерго" від 23.04.2020 Відповідачеві визначено обсяг недоврахованої електричної енергії за п. 8.4.10. ПРРЕЕ в розмірі 181374 кВт/год на суму 462 498,25 грн., яке оформлене Протоколом № 230.

Відповідно до положень ПРРЕЕ нарахування було проведено за формулою за період з 20.09.2019 по 20.03.2020, тобто за шість місяців до виявлення порушення.

За приписами пункту 8.2.7. ПРРЕЕ Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).

23.04.2020 Представник Відповідача на засідання комісії не з'явився - тому, 04.05.2020 рекомендованим поштовим відправленням № 7560003623980 на адресу Споживача із супровідним листом за вих. № 52/03-024215 від 30.04.2020 було направлено витяг з протоколу засідання комісії № 230 від 23.04.2020 та Додатковий рахунок № 291 за Квітень 2020 по Акту № 133569 (для оплати). Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 7560003623980 - ФГ "Аделаїда" отримало дане поштове відправлення 07.05.2020 - отже, Відповідач мав сплатити рахунок до 08.06.2020, однак не сплатив, що призвело до звернення з позовом до суду про стягнення 462498грн. 25коп. вартості необлікованої/недоврахованої електроенергії внаслідок порушення ПРРЕЕ.

Позиція Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба:

Відповідач за первісним позовом не визнає позовні вимоги та заперечує проти задоволення із підстав, на яких ґрунтується зустрічний позов.

Виклад позиції позивача за зустрічним позовом - Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба

29.10.2018 року Відповідач склав Акт №202441 про опломбування, згідно якого на дверях ТМ - камери належної Позивачу КТП 1173 встановлені дві пломби: С10171646 та С10171645.

20.03.2020 року працівники Відповідача склали Акт про порушення, згідно якого одна з вказаних вище пломб, а саме С10171646 була відсутня.

Усі інші пломби знаходились у належному стані, жодних слідів можливого втручання в роботу засобів обліку е/е не встановлене.

23.04.2020 року - Комісія Голопристанської РЕМ по розгляду Акту про порушення «Правил роздрібного ринку електроенергії» №133569 від 20.03.2020 року з посиланням на порушення п.8.4.2(2) ПРРЕЕ визначила що Позивач повинен сплатити за необліковану електричну енергію 462 498,25 грн. за такими вхідними даними розрахунку:

116А (фаза А)+126,5 А (В) +114А (С) =365,5 А

W доб = 70,59 кВт (356,5А*0,22В*0,9)

Період - У2 року (20.09.2019 - 20.03.2020)

У період з 20.09.2019 року до 20.03.2020 року Позивач споживав виключно обліковану е/е.

У ТМ-камері, на дверях якої була встановлена пломба С10171646, мався доступ виключно до кіл напругою 10 кВ, або 10 000 В, у той час коли Відповідач у розрахунку необлікованої е/е використовує величину напруги 220 В.

Жодних електроприладів, розрахованих на споживання току напругою 10кВ Позивач не мав.

Крадіжка е/е з такою напругою взагалі не має практичного сенсу, що доводиться наступним:

- Схема Акту про порушення, згідно якої ТМ-камера приєднана на межі розподілу до ЛЕП Відповідача напругою саме 10кВ, на відгалуженні до КТП встановлений перемикач РЛНД-10кВ, далі перед ТМ-камерою встановлений запобіжник ПК-ЮкВ, жодних трансформаторів напруги на ділянці від межі розподілу до ТМ-камери не мається.

Відповідач вважає, що Позивач допустив порушення, передбачене п.8.4.2.(2) ПРРЕЕ:

8.4.2. Визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень:

2) пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії);

Чи можна віднести двері ТМ-камери до частини засобу (вузла) вимірювальної техніки (ЗВТ)?

1.1.2. У цих Правилах терміни вживаються в таких значеннях: засіб вимірювальної техніки - технічні засоби, які використовуються для вимірювання обсягів та/або якості електричної енергії в точці вимірювання відповідної точки комерційного обліку і мають нормовані метрологічні характеристики; засоби комерційного обліку електричної енергії - узагальнена назва засобів, які використовуються для здійснення комерційного обліку електричної енергії (засоби вимірювальної техніки, допоміжне обладнання, засоби та системи збору та обробки результатів вимірювання, формування, збереження та передачі даних комерційного обліку та керування даними тощо) відповідно до процедур, визначених Кодексом комерційного обліку;

Тобто ЗКО більш широке поняття, яке окрім ЗВТ включає «допоміжне обладнання, засоби та системи збору та обробки результатів вимірювання, формування, збереження та передачі даних комерційного обліку та керування даними тощо».

Двері ТМ-камери, вочевидь не є ЗВТ, оскільки абсурдно стверджувати що вони мають будь-яке відношення до «нормованих метрологічних характеристик» - похибка вимірювання, наприклад.

Двері ТМ-камери є допоміжним обладнанням ЗКО.

У цьому Кодексі терміни вживаються в таких значеннях:

23) засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) - засоби вимірювань, вимірювальні системи та будь-які частини засобів вимірювань або вимірювальних систем, якщо ці частини можуть бути об'єктом спеціальних вимог та окремого оцінювання відповідності;

24) засоби комерційного обліку електричної енергії (ЗКО, засоби обліку) - узагальнена назва засобів, які використовуються для здійснення комерційного обліку електричної енергії (засоби вимірювальної техніки, допоміжне обладнання, засоби та системи збору та обробки результатів вимірювання, формування, збереження та передачі даних комерційного обліку та керування даними тощо) як це визначено Кодексом;

Двері ТМ-камери, вочевидь не є «частиною ЗВТ», оскільки не «можуть бути об'єктом спеціальних вимог та окремого оцінювання відповідності».

До того ж самого висновку прийшли працівники Сектора НКРЕКП у Херсонській області №53-14.4-20/60 від 18.03.2020 року, в якому зазначено наступне: відповідно до пункту 7.4 глави 7 розділу VI Кодексу комерційного обліку, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (далі - ККО), засіб вимірювальної техніки має бути опломбований на затискній кришці пломбою постачальника послуг комерційного обліку. Пломби з тавром пломбою постачальника послуг комерційного обліку мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, важелі і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, усі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку. ККО передбачено необхідність пломбування лише розрахункового засобу обліку електричної енергії (лічильника, трансформаторів струму і напруги та іншого обладнання схеми обліку) для унеможливлення доступу до струмоведучих частин схеми обліку. При цьому, до переліку місць пломбування, визначеного пунктом 7.4 глави 7 розділу VI ККО, не належать приводи РКТП (лінійного роз'єднувача) та ланцюги доступу до силового трансформатора (двері камер силового трансформатора) у зв'язку з тим, що зазначене електрообладнання не належить до схеми обліку електричної енергії, а тому AT «Херсонобленерго» не мало право пломбувати привод лінійного роз'єднувача (РКТЩ та ланцюги доступу до силового трансформатору і передавати ці пломби на збереження споживачу. Стосовно твердження у Акті № 133408, що на болтах маються сліди неодноразового відболчування кіл напруги трансформаторів струму - відповідно до пункту 8.4.4 глави 8.4 розділу VIII ПРРЕЕ, факт пошкодження пломб та/або індикаторів, та/або засобів вимірювальної техніки, факт втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки, крім випадків спрацювання індикаторів (фіксації індикаторами впливу фізичних полів), має бути підтверджений експертизою, проведеною спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право на її проведення відповідно до законодавства (далі - експертиза). До отримання оператором системи результатів експертизи положення цієї глави не застосовуються для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, за винятком випадків, передбачених цим пунктом. Крім того, відсутність вказаних у Акті № 133408 пломб без вчинення інших дій, не призводить до без облікового споживання електричної енергії.

Тобто Відповідач помилково застосував норму п. 8.4.2.(2) ПРРЕЕ: випадки порушення пломб на двері ТМ-камер КТП не передбачені гіпотезою вказаної норми.

Неможливість споживання необлікованої е/е без порушення другої пломби.

Згідно Акту про пломбування на дверях ТМ-камери КТП 1173 встановлені дві пломби: С10171646 та С10171645.

20.03.2020 року працівники Відповідача склали Акт про порушення, згідно якого одна з вказаних вище пломб, а саме С10171646 була відсутня.

Усі інші пломби знаходились у належному стані, жодних слідів можливого втручання в роботу засобів обліку е/е не встановлене.

Таким чином, Позивач фактично не мав доступу до ТМ-камери.

Тобто порушення Позивачем обов'язку збереження однієї з пломб на двері ТМ-камери не надавала можливості споживання необлікованої е/е.

Навіть якщо Позивач отримав доступ до ТМ-камери, все одне споживання е/е такої високої напруги (10 000 в) практично не можливо.

Встановлення пломб на дверях ТМ-камери має метою не запобігання споживання необлікованої е/е, а безпеку громадян, оскільки будь який контакт з колами в ТМ-камері смертельний.

Позивач вважає, що для подібних випадків слід застосовувати правову позицію ВС: Постанова Іменем України 26 червня 2018 року справа №591/5934/16.

Відповідач дійшов до висновку, що за відсутності спричиненої певним порушенням можливості споживання не облікованої електроенергії визначення її обсягу та вартості є безпідставним, оскільки, як вбачається з назви пункту 1.1 та розділу 2 наведеної Методики, вона встановлює порядок для визначення обсягу та вартості саме не облікованої електроенергії.

Відповідач звернув увагу суду, що станом на час складання Акту про порушення Методика та ПКЕЕ втратили чинність.

Відповідач просить взяти до уваги постанову ВС КГС від 19.01.2021 року у справі № 923/104/20 відносно дії правових позицій ВС щодо Методики до відносин, коли Методика втратила чинність.

Зважаючи на аналогічність викладених норм, колегія суддів доходить висновку про необхідність врахування висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у постановах Верховного Суду від 09.11.2018 у справі № 923/478/17, від 06.02.2020 у справі № 908/384/19 та від 17.02.2020 у справі № 906/941/18 щодо застосування пункту 1.2 Методики.

Так, у постанові від 09.11.2018 у справі № 923/478/17 Верховний Суд зазначив, що Методикою не визначено конкретних вимог до складання відповідного "повідомлення" споживачем.

Тому колегія суддів вважає необґрунтованими висновок суду апеляційної інстанції про те, що лист споживача від 05.12.2019 № 30 про зняття 03.12.19 пломби не може вважатись належним письмовим "повідомленням".

Відповідач вважає, що факт споживання необлікованої е/е шляхом порушення однієї пломби на двері ТМ-камери недоведений, тому вимога сплати за неіснуючу необліковану е/е протиправна.

На підставі викладеного Фермерське господарство "Аделаїда" Відокремлена садиба просить суд задовольнити зустрічну позовну заяву та скасувати рішення комісії Голопристанської РЕМ АТ "Херсонобленерго", яке оформлене протоколом від 23.04.2020 по розгляду акту про порушення "Правил роздрібного ринку електроенергії" № 133569 від 20.03.2020 року.

Відповідач за зустрічним позовом - АТ " Херсонобленерго", вважає, що усі дії, які проведені його працівниками (опломбування, перевірка, засідання комісії та донарахування вартості необлікованої ґрунтувалися на нормах чинного законодавства, які викладені у первісному позові, тому просить відмовити у задоволенні зустрічного позову та задовольнити первісний позов, з яким він звернувся до суду.

Мотивувальна частина рішення та правові висновки суду:

Позивач за первісним позовом звернувся до суду з позовом про стягнення донарахованої вартості необлікованої/недоврахованої електроенергії з відповідача за первісним позовом, яке витікає із договірних правовідносин сторін.

Відповідач за первісним позовом не визнає позовні вимоги з наступних причин:

1.Акт перевірки порушень Правил роздрібного ринку електричної енергії на об'єкті Споживача від 20.03.2020 підписаний з боку Споживача неуповноваженою особою - ОСОБА_2 Зазначений працівник в телефонному режимі повідомляв 15.03.2020 АТ "Херсонобленерго" про відсутність пломби.

2.Відсутність пломби на дверях трансформаторної камери не надала можливість доступу ФГ "Аделаїда" до струмоведучих частин засобу (обліку) та як наслідок крадіжки електричної енергії.

3. Пломбування дверей трансформаторної камери не належить до схеми обліку електричної енергії, а тому АТ "Херсонобленерго" не мав права пломбувати двері ТМ камери КТП 1173А та передавати ці пломби на зберігання споживачу, чим порушив п.7.4 розділу 6 Кодексу комерційного обліку.

4. Позивач стверджує про безпідставність визначення оспорюваним рішенням комісії Відповідача обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ФГ "Аделаїда" Відокремлена садиба ПРРЕЕ.

5. АТ "Херсонобленерго" до позову не надано письмових доказів втручання ФГ "Аделаїда " до струмоведучих частин засобу (схеми) обліку для крадіжки електричної енергії.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, заявою-приєднання від 16.11.2018 Фермерське господарство "Аделаїда" Відокремлена садиба приєдналося з 01.01.2019 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах Договору про постачання електричної енергії за особовим рахунком № 291 бази даних абонентів постачальника за регульованим тарифом, укладеного 21.11.2002 між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго" (правонаступником та новим найменуванням якого є Акціонерне товариство "Херсонобленерго") та ФГ "Аделаїда".

Відповідно до п. 2.1 Договору, Сторони погодили під час виконання умов договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (затв. Постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996, далі - ПКЕЕ, втратили свою чинність; з 11.06.2018 набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, затвердженої Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018, далі - Правила, ПРРЕЕ).

За змістом п. 7.4. Розділу 6 Кодексу комерційного обліку (у чинній на момент виявлення порушення редакції) ЗВТ (засіб вимірювальної техніки) має бути опломбований на затискній кришці пломбою ППКО (постачальника послуг комерційного обліку електричної енергії). Пломби з тавром ППКО мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, важелі і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, усі інші пристрої і місця, що унеможливлюють ДОСТУП до струмоведучих частин схеми обліку.

Таким чином - ідентифікацією певної пломби є її номер та місце установлення.

29.10.2018 на об'єкті Відповідача "Олійниця", що знаходиться у с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області було встановлено, серед іншого, пломбу АТ "Херсонобленерго" № С10171646, якою опломбовано двері ТМ-камери КТП-1173. Вказану пломбу Актом про опломбування та встановлення індикаторів № 202441, підписаним з боку Відповідача інженером-енергетиком Самарчуком П.С., передано на зберігання та під відповідальність ФГ "Аделаїда". (том 1 а.с. 32)

Доводи відповідача за первісним позовом, що інженер-енергетик Самарчуком П.С. не є уповноваженою особою з боку фермерського господарства судом не приймається до уваги, адже після 29.10.2018 фермерське господарство не надало до АТ "Херсонобленерго" жодних звернень з цього приводу не було. Відповідач не надав доказів проведення будь-якого службового розслідування щодо свого працівника та прийняття будь-яких мір дисциплінарного характеру за перевищення своїх повноважень інженером-енергетиком.

З Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін (додаток № 6.9 до Договору про постачання електричної енергії № 291 від 21.11.2002) вбачається, що КТП-1173, де виявлено відсутність пломби, знаходиться в зоні балансової належності та експлуатаційної відповідальності Відповідача.

20.03.2020 в ході перевірки працівниками AT "Херсонобленерго" Об'єкту було виявлене порушення п.п.8 п.5.5.5 ПРРЕЕ (мовою оригіналу): "... відсутність пломби ... № С10171646 встановленої на дверях ТМ-камери КТП-1173, яка забезпечує закриття доступу до дооблікових мереж ... Споживач з приводу відсутності пломби до Голопристанських РЕМ не звертався ... " (том 1 а.с. 33-34).

За приписами п. 8.2.5. ПРРЕЕ - у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи порушень цих Правил, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення, який складається у двох примірниках, підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), один з примірників акту передається споживачеві.

Відповідно до частин 1, 4 статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (№ 5492-VІ від 20.11.2012) паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Разом з тим, згідно пункту 1 Розділу V цього Закону - "Перехідні положення" - документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні.

Із вступної частини Акту про порушення № 133569 від 20.03.2020 вбачається, що особою, яка допустила представників АТ "Херсонобленерго" на об'єкт Позивача, є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Голопристанським РВ УМВС 10.03.2006р.. Керуючий Ф/г "Аделаїда".

Як вбачається з матеріалів справи, акт був підписаний представником споживача ОСОБА_2 без зауважень та засвідчено, що ним отримано один примірник даного акту. (том 1 зворотна сторона а.с. 34)

В ході розгляду справи АТ "Херсонобленерго" доводило, що у період з 15.03.2020 по 20.03.2020 (по дату виявлення порушення та складення Акту) жодного письмового повідомлення від ФГ "Аделаїда" Відокремлена садиба з приводу виявлення останнім факту відсутності/зриву пломби ані Голопристанськими РЕМ (як територіальним підрозділом Товариства), ані, безпосередньо, АТ "Херсонобленерго" - отримано не було.

Відповідач за первісним позовом також не надав доказів звернення до АТ "Херсонобленерго" з приводу відсутності пломби або проведення будь-якого службового розслідування щодо свого працівника та прийняття будь-яких мір дисциплінарного характеру за перевищення своїх повноважень працівником ОСОБА_2. Більш того, сам відповідач за первісним позовом підтверджує, що ОСОБА_2 виявив відсутність пломби ще 15.03.2020., отже він мав повноваження у фермерському господарстві слідкувати за наявністю та цілісністю пломб на КТП

Таким чином, особу, яка допустила представників оператора системи на об'єкт для проведення перевірки - ОСОБА_2 було посвідчено належним чином, дана особа мала право підписати Акт про порушення - отже - вищезазначений Акт відповідає вимогам пункту 8.2.5.

Також відповідач за первісним позовом ніяким чином не довів факт звернення представника Споживача до АТ "Херсонобленерго" за фактом виявлення 15.03.2020 відсутності спірної пломби до проведення перевірки працівниками АТ "Херсонобленерго".

Відповідно до приписів ст.73,74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень шляхом подання відповідних належних, допустимих та достовірних доказів, якими є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Також відповідно абзацу 2 п. 8.4.1. ПРРЕЕ, у разі своєчасного (до виявлення порушення представниками оператора системи) письмового повідомлення споживачем оператора системи про виявлені ним пошкодження або зрив пломб положення глави 8.4. розділу VIII Правил не застосовуються, тобто Регулятором чітко встановлена форма звернення споживача до оператора системи з приводу, у т.ч. зриву пломб - письмова.

Щодо доводів фермерського господарства про безпідставність визначення оспорюваним рішенням комісії Відповідача обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ФГ "Аделаїда" Відокремлена садиба ПРРЕЕ суд зазначає наступне.

Фермерське господарство обґрунтовує свою позицію з цього питання посиланням на листом Сектора НКРЕКП у Херсонській області № 53-14.4-20/60 від 18.03.2020 за яким до переліку місць пломбування, зокрема не належать двері трансформаторної камери.

Відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (№ 1540-VІІІ від 22.09.2016) -НКРЕКП для ефективного виконання покладених на неї завдань має право приймати обов'язкові до виконання рішення з питань, що належать до її компетенції. Статтею 21 даного Закону визначено, що за результатами розгляду скарги споживачів щодо порушення їх прав та інтересів суб'єктами господарювання, що проводять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, вирішення спорів, НКРЕКП приймає рішення - тобто саме рішення НКРЕКП, а не лист, є документом, який є обов'язковим до виконання.

Суд прийшов до висновку, що посилання позивача на висновки Сектора НКРЕКП у Херсонській області. викладені у зазначеному вище листі, не можуть прийматись судом до уваги, адже ці висновки не містять правових норм та не є обов'язковими для АТ "Херсонобленерго" та суду, оскільки вони носять роз'яснювальний, рекомендаційний та інформаційний характер.

Згідно н. 2.3.4. ПРРЕЕ (у чинній на момент виявлення порушення редакції - 20.03.2020) відповідальність за збереження і цілісність пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.

Підпунктом 8 п. 5.5.5. ПРРЕЕ на Споживача покладено обов'язок забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.

29.10.2018 на об'єкті позивача, що знаходиться у с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області було встановлено, серед іншого, пломбу АТ "Херсонобленерго" № С10171646, якою опломбовано двері ТМ-камери КТП-1173. Вказану пломбу Актом про опломбування та встановлення індикаторів № 202441, підписаним сторонами, передано на зберігання та під відповідальність ФГ "Аделаїда" Відокремлена садиба.

Розрахункові засоби вимірювальної техніки електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку, цих Правил та проектних рішень (абз. 3 п. 2.3.3. глави 2.3. ПРРЕЕ).

За змістом п. 7.4. Розділу 7 Глави VI Кодексу комерційного обліку (у чинній на момент опломбування - встановлення пломби № СІ0171646 редакції) пломби з тавром ППКО мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, важелі і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, усі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Відповідно п. 7.5. Розділу 7 глави 6 ККО підготовка місць для опломбування здійснюється ВТКО та стороною, на території (у приміщенні) якої встановлені ЗВТ згідно з переліком, наданим ППКО. Перелік місць пломбування може бути розширений за обґрунтованою пропозицією однієї із сторін.

Пунктом 7.10. Розділу 7 глави 6 ККО унормовано, що під час пломбування ЗВТ на об'єкті складається акт про пломбування. Цей акт повинен містити інформацію про місце кожної пломби, найменування суб'єкта, який встановлює пломбу, і суб'єкта відповідального за збереження та цілісність пломби. Акт пломбування підписується представниками сторін, які брали участь у процедурі пломбування.

Підпунктом 8 п. 5.5.5. ПРРЕЕ на Споживача покладено обов'язок забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.

За Актом про опломбування та встановлення індикаторів № 202441, відповідно до якого на об'єкті Позивача було встановлено, серед іншого, пломбу АТ "Херсонобленерго" № С10171646, якою опломбовано двері ТМ-камери КТП-1173. Зазначений Акт підписано представниками Позивача та Відповідача.

Таким чином, сторони погодили, у т.ч. місця встановлення пломб і Позивач не заперечував проти встановлення пломби на дверях ТМ-камери КТП-1173А.

АТ "Херсонобленерго" доводить, що шляхом зняття пломби з дверей ТМ-камери Позивач отримував доступ до дооблікових/вторинних мереж/струмоведучих частин схеми обліку - шпильок 0,4 кВт, трансформаторів струму, дооблікових ланцюгів (шин 0,4 кВт) тощо, що надавало можливість безобліково споживати електричну енергію.

Відповідно до пункту 1.4. Розділу 1 Глави І ККО - вузол обліку електричної енергії (вузол обліку, ВОЕ) - сукупність обладнання та засобів вимірювальної техніки, змонтованих та з'єднаних між собою за встановленою схемою з метою забезпечення вимірювання та обліку електричної енергії в заданій точці вимірювання. Типовий ВОЕ складається з лічильника електричної енергії, трансформатора струму, трансформатора напруги, засобів захисту (автоматичні вимикачі або запобіжники), вторинних кіл струму і напруги та інших допоміжних засобів (тестового блока, перетворювачів імпульсів, блоків живлення тощо).

Викладене доводить, що пломба № С10171646 закривала доступ до вузла обліку (його складових частин), відповідно, відсутність вказаної пломби є беззаперечною підставою для застосування п.п.2 п. 8.4.2. ПРРЕЕ.

Щодо доводів втручання фермерським господарством до струмоведучих частин засобу (схеми) обліку для крадіжки електричної енергії, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 8.4.2. ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень, зокрема пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії).

Щодо обсягів необлікованої електроенергії, яка нарахована фермерському господарству в розмірі 181374 кВт/год на суму 462 498,25 грн. за рішенням, яке оформлене Протоколом № 230, то суд зазначає наступне.

Підпунктом 8 п. 5.5.5. ПРРЕЕ на Споживача покладено обов'язок забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.

Абзацем 5 п. 8.4.4. ПРРЕЕ унормовано, що, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 2-4 пункту 8.4.2 цієї глави (у частині відсутності засобів вимірювальної техніки, пломб, індикаторів та фіксації впливу фізичних полів індикатором), обсяг та вартість необлікованої електричної енергії визначається оператором системи відповідно до положень цієї глави без проведення відповідної експертизи, тобто відсутність пломби є самостійним видом порушення та не потребує додаткового встановлення факту вчинення споживачем дій стосовно втручання в роботу приладу обліку, цей факт підтверджується самим фактом відсутності пломби. Отже, винесення на вирішення експертизи питання про встановлення факту втручання в мережу та використання електричної енергії споживачем поза лічильником є не доцільним і нормами чинного законодавства не передбачена.

За змістом п. 8.2.6. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.

В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4. цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.

В 11 пункті акту № 133569 від 20.03.2020 зазначено, що комісія оператора системи з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 23.04.2020року о 9:30 год. за адресою: м. Гола Пристань, вул. 1 Травня, б. 263 каб. 102.

Представник Відповідача на засідання комісії не з'явився.

Рішенням комісії AT "Херсонобленерго" від 23.04.2020 Відповідачеві визначено обсяг недоврахованої електричної енергії за п. 8.4.10. ПРРЕЕ в розмірі 181374 кВт/год на суму 462 498,25 грн., яке оформлене Протоколом № 230.

Згідно із п. 8.2.4. ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування - розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4. цього розділу.

Відповідно до п. 8.4.2. ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень, зокрема: "... 2) пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії) ... ".

Абзацом 5 п. 8.4.4. ПРРЕЕ унормовано, що, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 2-4 пункту 8.4.2 цієї глави (у частині ВІДСУТНОСТІ засобів вимірювальної техніки, пломб, індикаторів та фіксації впливу фізичних полів індикатором), обсяг та вартість необлікованої електричної енергії визначається оператором системи відповідно до положень цієї глави без проведення відповідної експертизи - тобто відсутність пломби є самостійним видом порушення та не потребує додаткового встановлення факту вчинення споживачем дій стосовно втручання в роботу приладу обліку, цей факт підтверджується самим фактом відсутності пломби. Отже, винесення на вирішення експертизи питання про встановлення факту втручання в мережу та використання електричної енергії споживачем поза лічильником є не доцільним і нормами чинного законодавства не передбачена.

За змістом пункту 8.4.10. ПРРЕЕ - у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-5 пункту 8.4.2. цієї глави, зокрема у разі відсутності пломб з відбитками тавр оператора системи - величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт • год) розраховується за формулою (4):

Wдоб = Р * tдоб * Кв,

де: Р - потужність, обчислена виходячи зі струму навантаження електроустановки споживача при підключенні всіх наявних на час складення акта про порушення струмоприймачів на максимальну потужність, визначеного на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології (за умови відсутності паспортних даних усіх струмоприймачів, наявних у споживача на час складення акта про порушення, та якщо визначена таким чином потужність не перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначену в договорі з оператором системи) - 70,59 кВт

1) 116А+126,5А+114А=356,5А (п. 5 Акту);

2) 356,5x0,22x0,9=70,59 кВт

tдоб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (год.) - 24 год. (п. 10 Додатку № 1 до Додаткової угоди від 11.02.2011 до Договору - без вихідних);

Кв - коефіцієнт використання струмоприймачів (приймається рівним 0,6).

Підпунктом 1 пункту 8.4.8. ПРРЕЕ унормовано, що, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-3 цієї глави - кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Таким чином, нарахування проведено за період з 20.09.2019 (за шість календарних місяців) по 20.03.2020 (дата виявлення порушення).

За приписами пункту 8.2.7. ПРРЕЕ Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).

У зв'язку з неявкою представника Відповідача на засідання комісії на його адресу 04.05.2020 рекомендованим поштовим відправленням № 7560003623980 із супровідним листом за вих. № 52/03-024215 від 30.04.2020 було направлено витяг з протоколу засідання комісії № 230 від 23.04.2020 та Додатковий рахунок № 291 за Квітень 2020 по Акту № 133569 (для оплати). Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 7560003623980 - ФГ "Аделаїда" отримало дане поштове відправлення 07.05.2020 - отже, Відповідач мав сплатити рахунок до 08.06.2020.

Статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" встановлено, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України господарські зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Аналогічний припис містить ст. 526 Цивільного кодексу України.

Відповідно до положень ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За приписами ст.ст. 525, 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з п. 2.1.4. ПРРЕЕ договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою договору, що є додатком 3 до цих Правил. Оператор системи розподілу зобов'язаний на головній сторінці свого веб-сайту, а також у друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності, та у власних центрах обслуговування споживачів розмістити редакцію договору про надання послуг з розподілу електричної енергії та роз'яснення щодо укладення та приєднання споживача до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії за ініціативою споживача або оператора системи відповідно до визначених цими Правилами випадків, як правило, укладається шляхом приєднання споживача за заявою-приєднанням до розробленого оператором системи розподілу договору на умовах складеного оператором системи розподілу паспорта точки розподілу. За ініціативою однієї із сторін договір споживача про розподіл електричної енергії оформлюється в паперовій формі.

За приписами п. 4 Постанови № 312 договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Як було зазначено вище - ФГ "Аделаїда" заявою-приєднання від 16.11.2018 приєдналося з 01.01.2019 до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії за особовим рахунком № 291 бази даних абонентів (який розміщено на офіційному сайті AT "Херсонобленерго" у мережі Інтернет за посиланням http://ksoe.com.ua та є у загальному доступі) на виконання вимог Закону України "Про ринок електричної енергії".

Згідно із п. 8.6. Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії у разі порушення розрахункового обліку з вини Споживача, порушення вимог ПРРЕЕ та інших нормативних документів, Споживач сплачує Оператору системи вартість необлікованої електричної енергії, визначену відповідно до вимог ПРРЕЕ.

Отже, з огляду на викладене вище - діями Фермерського господарства "Аделаїда" Відокремлена садиба - порушено норми Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, Договору тощо.

Згідно з абзацом третім п. 8.2.7. ПРРЕЕ у разі відмови споживача від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позивачем за первісним позовом доведені позовні вимоги у повному обсязі, тому позовні вимоги за первісним позовом підлягають задоволенню.

В ході розгляду справи позивачем за зустрічним позовом не доведена належними достовірними та допустимим доказами наявність обставин, які можуть бути підставою для скасування рішення комісії Голопристанської РЕМ АТ "Херсонобленерго", яке оформлене протоколом від 23.04.2020 по розгляду акту про порушення Правил роздрібного ринку електроенергії № 133569 від 20.03.2020, тому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог за зустрічним позовом.

Відповідно до ст.129 ГПК України суд за первісним позовом покладає судові витрати по сплаті судового збору на відповідача за первісним позовом, а за зустрічним позовом на позивача за зустрічним позовом, тобто фермерське господарство "Аделаїда" відокремлена садиба.

Керуючись статтями 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовні вимоги за первісним позовом Акціонерного товариства "Херсонобленерго" задовольнити.

2. Стягнути з Фермерського господарства "Аделаїда" відокремлена садиба, (код ЄДРПОУ 14136795, вул. Дорожня, 1-А, с. Чулаківка Голопристанського району Херсонської області) на користь Акціонерного товариства "Херсонобленерго" (код ЄДРПОУ 05396638, вул. Пестеля, 5, м. Херсон) вартість необлікованої/недонарахованої внаслідок порушення відповідачем ПРРЕЕ електронергії в сумі 462 498 грн. 25 коп. та в рахунок відшкодування судових витрат позивача суму 6937 грн. 47 коп.

3.Відмовити у задоволенні зустрічного позову про скасування рішення комісії Голопристанського РЕМ АТ "Херсонобленерго", яке оформлене протоколом від 23.04.2020 по розгляду акту про порушення "Правил роздрібного ринку електроенергії" № 133569 від 20.03.2020.

4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів ч.4 розділу Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення оформлено і підписано 04.01.2022

Суддя Л.М. Немченко