Постанова від 23.11.2021 по справі 367/8404/21

Справа № 367/8404/21

Провадження №3/367/3206/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 листопада 2021 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кравчук Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Бучанського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст.187 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №422470, ОСОБА_1 , перебуваючи на обліку в ВП № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області, 03 листопада 2021 року о 23 годині 50 хвилин була відсутня за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушила правила адміністративного нагляду, тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, пояснила, що в зазначений в протоколі час була вдома, коли працівники поліції телефонували їй на телефон, щоб перевірити чи вона вдома, вона вже спала, та не чула дзвінка.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить наступного висновку.

Згідно ухвали Ірпінського міського суду Київської області 04 червня 2021 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на один рік з таким обмеженням, як заборона виходу з будинку (квартири) у період з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Нормами ст.245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення. Наявність події і складу правопорушення доводиться шляхом подання доказів.

Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із поясненнями ОСОБА_1 остання пояснила, що 03 листопада 2021 року близько 23 години 50 хвилин вона перебувала вдома, коли працівники поліції телефонували їй на телефон, щоб перевірити чи вона вдома, вона вже спала, та не чула їхнього дзвінка.

Відповідно до пояснень ОСОБА_2 від 04 листопада 2021 року у його присутності працівниками поліції було здійснено дзвінки ОСОБА_1 , однак остання не підняла слухавку, потрапити у під'їзд багатоквартирного будинку, де проживає ОСОБА_1 , не представилось можливим.

У відповідності до п. 4.2 рішення Конституційного суду України № 23-рп/2010 від 22 грудня 2010 року, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.

Оскільки до матеріалів справи не додано належних і допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 дій, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, відповідно у її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись п. 1 ст. 247, п.3 ст. 284 КУпАП суддя,

постановив:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП України закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням -http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Ю.В. Кравчук