Постанова від 20.12.2021 по справі 296/4689/19

Справа № 296/4689/19

2-а/296/78/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2021 рокум.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Сингаївського О.П.,

за участі секретаря судового засідання Туровської К.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Житомира адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання дій незаконними та скасування припису та постанов про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся 15 травня 2019 року до Корольовського районного суду м. Житомира з позовом, в якому просить поновити пропущений процесуальний строк на оскарження рішень ГУ Держгео­кадастру у Житомирській області, скасувати як незаконні припис ГУ Держгеокадастру у Житомирській області щодо усунення по­рушень земельного законодавства за реєстраційним №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24.09.2018 та постанови ГУ Держгеокадастру у Житомирській області про накладення адміні­стративного стягнення №647-ДЩК/0400По/08/01-18 від 06.11.2018 та №824-ДК/0404По/08/01-18 від 09.11.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Кравчуком А.Д., без фактичного проведення перевірки та у відсутності будь-яких доказів було складено припис №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24.09.2018 щодо усунення по­рушень земельного законодавства, які полягали в тому, що ввірене йому підприємство ТОВ «Укр-Агро РТ» самовільно зайняло 0,5 га державних проектних польових доріг і здійснило їх поверхневий обробіток.

06.11.2018 державним інспектором Кравчуком А.Д. було винесено постанову №647-ДЩК/0400По/08/01-18, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.53-1 КУпАП. Відповідно до змісту даної постанови, ТОВ «Укр-Агро РТ», директором якого є ОСОБА_1 самовільно зайняло 0,5 га державних проектних польових доріг і здійснило їх поверхневий обробіток, чим порушило вимоги ст.125, 126 ЗК України.

09.11.2018 державним інспектором Кравчуком А.Д. було винесено постанову №824-ДК/0404По/08/01-18, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-5 КУпАП. Відповідно до змісту даної постанови, ТОВ «Укр-Агро РТ», директором якого є ОСОБА_1 не виконало припис щодо усунення порушень №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24.09.2018.

Позивач вважає вказаний припис та постанови незаконними, необґрунтованими, винесеними з порушеннями, оскільки інспектор не обстежував земельні ділянки, у протоколі не вказано свідків обстеження та виявлених правопорушень, дату та особу, сам факт поверхневого обробітку ґрунту, характер обробітки ґрунту, схеми чи фотофіксації порушення не здійснювалося, географічні координати, розташування, конфігурація, закріплена межовими знаками, кадастровий номер земельної ділянки начебто самовільно зайнятою земельною ділянкою відсутні.

Ухвалою судді Корольовського районного суду м. Житомира Галасюка Р.А. від 15.05.2019 відкрито провадження у справі (а.с.24).

23.08.2019 протоколом повторного автоматизованого розподілу справа передана судді Сингаївському О.П., ухвалою якого 03.09.2019 прийнято справу до провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження з викликом сторін (а.с.29, 30-31).

06.03.2020 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому його представник просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Зазначає, що державний інспектор Кравчук А.Д. здійснював перевірку відповідно до наказу Головного управління від 22.08.2018 №647-ДК, за планом роботи Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Під час здійснення зазначеної перевірки було виявлено відповідні порушення земельного законодавства, в зв'язку з чим вважає дії інспектора законними а позовні вимоги безпідставними (а.с.88-97).

Розглянувши подані сторонами докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Кравчуком А.Д. за результатами проведеної перевірки та здійсненого обстеження земельних ділянок в натурі 24.09.2018 було складено акт обстеження земельної ділянки, в якому зазначено самовільне зайняття ТОВ «Укр-Агро РТ» на території Бровківської сільської ради Анрушівського району Житомирської області за межами населених пунктів сільської ради земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності проектні польові дороги шляхом поверхневого обробітку ґрунту агротехнічними засобами та способами на площі 0,5000 га. На момент перевірки право власності або право користування земельними ділянками площею 0,5000 га за будь-якими фізичними чи юридичними особами не зареєстровано, рішення місцевого самоврядування, державної виконавчої влади чи будь-яких інших державних органів про передачу вказаних земельних ділянок у власність або користування (оренду) відсутнє, що вказує на її самовільне зайняття, чим порушено вимоги ст.125,126 ЗК України та ст.1 ЗУ України «Про державний контроль за використанням і охороною земель» (а.с.148-149).

24.09.2018 інспектором Кравчуком А.Д. винесено припис №647-ДК/0762Пр/03/01/-18, за змістом якого інспектор вимагає усунути виявлені перевіркою порушення шляхом припинення використання самовільно зайнятої земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності проектні польові дороги площею 0,5000 га.

06.11.2018 державним інспектором Кравчуком А.Д. було винесено постанову №647-ДЩК/0400По/08/01-18, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.53-1 КУпАП. Відповідно до змісту даної постанови, ТОВ «Укр-Агро РТ», директором якого є ОСОБА_1 самовільно зайняло 0,5 га державних проектних польових доріг і здійснило їх поверхневий обробіток, чим порушило вимоги ст.125, 126 ЗК України (а.с.10).

09.11.2018 державним інспектором Кравчуком А.Д. було винесено постанову №824-ДК/0404По/08/01-18, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-5 КУпАП. Відповідно до змісту даної постанови, ТОВ «Укр-Агро РТ», директором якого є ОСОБА_1 не виконало припис щодо усунення порушень №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24.09.2018 (а.с.11).

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ст. 9 ЗУ №963-IV від 19.06.2003 «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (далі Закон №963-IV) державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом проведення перевірок.

Згідно ст.244 КУпАП, Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації (ст.52 - 53-4, 54-56, 104-1, 108 та 188-5).

Також, п.6 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, затвердженим наказом Державної служби України з питань геодезії та кадастру №308 від 17.11.2016 передбачено, що посадові особи Головного територіального управління в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Крім того, діяльність державних інспекторів з контролю за використанням і охороною земель регламентується Інструкцією з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, що затверджена Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України звід 19.01.2017 №6.

В пункті 2 розділу 1 вказується «Вимоги Інструкції є обов'язковими для виконання державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, яким відповідно до законодавства України надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення, які діють як державні інспектори сільського господарства відповідно до ст.244 КУпАП».

Так, згідно положень ст.6 Закону №963-IV до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать зокрема здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади,; органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

Крім того, порядок перевірки та повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель врегульовано ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

В свою чергу, відповідно до ст.10 Закону №963-IV, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, зокрема:

- безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

- давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

- складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

- у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;

- викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України;

- передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

- проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України;

- звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

Державні інспектори здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель шляхом та у строки визначені у наказі Головного управління, у присутності власників земельних ділянок чи землекористувачів або уповноважених ними осіб, а також осіб, які вчинили порушення земельного законодавства. У разі відсутності під час проведення перевірки власника (користувача) або уповноважених ними осіб, Акт перевірки направляється власнику (користувачу) рекомендованим листом для ознайомлення.

При здійснені державного контролю за використанням та охороною земель шляхом проведення перевірки під час використання земельної ділянки державний інспектор: установлює особу, яка є власником земельної ділянки чи землекористувачем; при встановленні факту зміни власника чи користувача об'єкта нерухомості вживає заходів для з'ясування особи фактичного власника чи користувача; встановлює наявність обмежень на використання земельної ділянки; перевіряє наявність державної реєстрації права на дані земельні ділянки, відповідно до ст.125, 126 ЗК України, у тому числі наявності державного акту на право власності на земельну ділянку, державного акту на право постійного користування землею, договору оренди землі та ін.; перевіряє дотримання режиму використання земельної ділянки відповідно до цільового призначення; уточнює відповідність місця розташування та меж земельної ділянки; здійснює фото (відео) фіксацію стану використання земельної ділянки.

При виявленні порушення земельного законодавства державний інспектор визначає склад адміністративного правопорушення, а саме: з'ясовує обставини та суть скоєного порушення земельного законодавства; установлює особу, яка здійснила порушення земельного законодавства; установлює, чи є в діях чи бездіяльності особи, яка вчинила порушення земельного законодавства, ознаки адміністративного правопорушення або склад злочину; у визначених випадках обстежує земельну ділянку та розраховує розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням; зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

Тобто, державні інспектори уповноважені безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності, передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

Зазначені норми чинного законодавства, встановлюють, що контроль за використанням та охорона земель є прямим обов'язком Держгеокадастру, одною з законодавчо встановлених форм здійснення контролю є перевірка земельної ділянки. Законодавством визначено повноваження державного інспектора в рамках проведення перевірки земельної ділянки.

Відповідно до ст.79 ч.1 ЗК України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Згідно ст.79-1 ч.1, ч.3, ч.4, ч.9, ч.10 ЗК України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Згідно Акту від 24.09.2018, складеного старшим державним інспектором Кравчукрм А.Д., земельна ділянка площею 0,5000 га, стосовно якої констатовано факт самовільного використання ТОВ «Укр-Агро РТ», не є сформованою, відсутній кадастровий номер, не має своїх меж, відсутні відомості про внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру, тощо.

Таким чином, встановлені обставини свідчать про те, що така земельна ділянка не є об'єктом цивільних прав, відносно неї не зареєстровані речові права, не можливо встановити власника із матеріалів, що додані до справи.

Відповідно до ст.53-1 КУпАП, об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у здійсненні дій, які згідно із Законом визначаються як самовільне зайняття земельної ділянки.

Статтею 1 Закону №963-IV визначено термін самовільного зайняття земельної ділянки. Це - будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації. Фактичне використання земельної ділянки означає, що на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна, які є власністю, зареєстрованою в установленому порядку, або знаходиться в оренді юридичних і фізичних осіб.

Відомості у постановах, приписі, викладені загально однаково, без зазначення того чим конкретно визначено відповідачем земельна ділянка, яка на його думку самовільно зайнята позивачем. З припису неможливо визначити яким чином позивач має його виконати.

Відповідачем не спростовані доводи позивача, викладені у позові щодо не зазначення у протоколі свідків обстеження, схема чи фото фіксація не здійснювалася, географічні координати, розташування, конфігурація, закріплена межовими знаками, кадастровий номер земельної ділянки відсутні.

Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За правилами ч.1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями ст.90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачяться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

З огляду на викладене, суд вважає, що припис та оскаржувані постанови відповідача були прийняті без належного з'ясування всіх обставин справи.

Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: зокрема, скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем не доведена вина позивача у вчиненні адміністративних правопорушень, так як відповідачем не зібрано та не надано достатньо доказів для переконання, що позивачем допущено порушення вимог, передбачених ст.53-1, 188-5 КУпАП, а тому позовні вимоги в частині скасування оскаржуваних постанов підлягають задоволенню із закриттям провадження у справі.

Суд вважає, що позивачем пропущений строк на оскарження рішень відповідача з поважних причин, оскільки він дізнався про їх існування у лютому 2019 року з постанов державного виконавця про відкриття виконавчого провадження (а.с.16, 17), в зв'язку з чим поновлює його.

Керуючись ст.19, 241-246, 286 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанов Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про накладення адміністративного стягнення №647-ДЩК/0400По/08/01-18 від 06 листопада 2018 року і №824-ДК/0404По/08/01-18 від 09 листопада 2018 року та припису №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24 вересня 2018 року.

Скасувати припис №647-ДК/0762Пр/03/01/-18 від 24 вересня 2018 року винесений державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Кравчуком Анатолієм Дмитровичем.

Скасувати постанову №647-ДЩК/0400По/08/01-18 від 06 листопада 2018 року винесену державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Кравчуком Анатолієм Дмитровичем, якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.53-1 КУпАП та закрити провадження у справі.

Скасувати постанову №824-ДК/0404По/08/01-18 від 09 листопада 2018 року винесену державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Кравчуком Анатолієм Дмитровичем, якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-5 КУпАП та закрити провадження у справі.

Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1 536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Cуддя О. П. Сингаївський

Сторони:

позивач ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

відповідач Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, адреса: м. Житомир, вул. Довженка, 45, 10002, ЄДРПОУ 39765513.