Ухвала від 31.12.2021 по справі 600/7610/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 грудня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/7610/21-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Інспектора СПДН ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції Турецької Анастасії В'ячеславівни, Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про скасування термінового заборонного припису стосовно кривдника,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , який дії в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 (далі - позивач), звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :

- визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника від 19.12.2021 р. серії АА №085878, винесений офіцером поліції Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області Турецькою Анастасією В'ячеславівною.

Частиною 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяви на предмет дотримання вимог встановлених ст. 160, 161, 172 КАС України, суд зазначає наступне.

Так, у відповідності до п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

За визначенням, що міститься в п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інша особа, до яких звернена вимога позивача.

Позивачем за даним адміністративним позовом в статусі відповідачів визначено дві особи: інспектора СПДН ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , (далі - відповідач-1) та Головне управління національної поліції у Чернівецькій області (далі - відповідач-2).

Як слідує зі змісту позовних вимог (прохальної частини позову), позивач просить суд визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника (позивача) серії АА №085878 від 19.12.2021 р., складений інспектором СПДН ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області старшим лейтенантом поліції Турецькою Анастасією В'ячеславівною.

Проте, в позовній заяві позивачем не розмежовано, в якій частині заявлених позовних вимог має відповідати кожен із відповідачів, та до кого, власне, звернуті заявлені ним вимоги (до посадової особи суб'єкта владних повноважень чи до юридичної особи - суб'єкта владних повноважень, чи до обох із них).

Таким чином позивачу слід уточнити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та визначити, хто із них та в якій частині має відповідати за заявленими вимогами.

Згідно з частинами другою та четвертою ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Зі змісту вказаної норми слідує, що заява про залучення до участі в справі третіх осіб повинна бути обґрунтованою, в ній повинно бути зазначено яким чином спір стосується інтересів третіх осіб та як рішення у справі може вплинути на їхні права та обов'язки, і на чиєму боці така третя особа має виступати.

Так, позивачем в позовній заяві визначено третю особу ОСОБА_4 .

Однак сам факт зазначення в позовній заяві ОСОБА_4 у статусі третьої особи не надає їй такого процесуального статусу, оскільки згідно вимог ст. 49 КАС України, питання про залучення третьої особи вирішується ухвалою суду за обґрунтованою заявою сторони.

Разом з тим, до матеріалів позову позивачем не додано обґрунтованої заяви про залучення до участі в справі третьої особи та не зазначено на яких підставах належить залучити відповідну третю особу до участі у справі. Крім того, таких умотивувань не міститься і в самому адміністративному позові.

Таким чином позивачу належить обґрунтувати підстави необхідності залучення до участі у справі третьої особи - ОСОБА_4 , шляхом подання до суду відповідного клопотання.

Окрім того, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ст. 94 КАС України).

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55).

За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Однак, в порушення вищенаведених вимог, позивачем на засвідчено належним чином додані до позовної заяви додатки.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.

На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Інспектора СПДН ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції Турецької Анастасії В'ячеславівни, Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про скасування термінового заборонного припису стосовно кривдника залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали, шляхом усунення недоліків, які визначені в мотивувальній частині цієї ухвали.

3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Маренич