Рішення від 31.12.2021 по справі 600/1335/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 грудня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/1335/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

25.03.2021 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати неправомірними рішення та дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування індексації пенсії відповідно до Закону України від 03.07.1997 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення Індексації грошових доходів населення" із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком та зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб при базовому місяці - грудень 2009 року;

зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, починаючи з 01.04.2015 року, здійснити нарахування та виплату індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 03.07.1991 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови Кабінету міністрів України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" із застосуванням Індексу споживчих цін наростаючим підсумком, із врахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, змінивши базовий місяць з квітня 2015 року на грудень 2009 року, враховуючи фактично виплачені кошти;

виплатити вищевказані нарахування і в подальшому виплачувати індексацію пенсії з наростаючим підсумком із застосуванням індексу споживчих цін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 24.02.2021 року вона звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із проханням провести донарахування та виплату індексації пенсії за період з 01.01.2015 р. по даний час із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком, відповідно до діючих коефіцієнтів індексації та встановленого прожиткового мінімуму доходів для непрацездатних осіб, виходячи з базового місяця грудня 2009 року, який було встановлено при нарахуванні пенсії, відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03.07.1991 року та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року в якому передбачена індексація грошових доходів населення, із змінами та доповненнями з урахуванням раніше виплачених сум.

З січня 2015 року по даний час Управлінням Пенсійного фонду в Заставнівському районі, пенсія позивачу виплачується в незмінній сумі - тобто індекс інфляції споживчих цін застосовується той, який був встановлений в грудні 2014 року. Однак, на звернення позивача листом від 03.07.2019 року за №545/C-11 позивачу було відмовлено в даному проханні із посиланням на те, що нарахування та виплата індексації пенсії проведені у відповідності до вимог чинного законодавства.

Позивач вважає, що неправильність нарахованої та виплаченої індексації пенсії є грубим порушенням статті 16 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення, в якій чітко зазначено: "спори, що виникають з питань індексації грошових доходів населення, вирішуються в судовому порядку". Крім того, пунктом 13 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 передбачено, що спори з питань індексації грошових доходів населення підлягають розгляду в судовому порядку.

Законодавчими актами на 2015-2017 рр. було визначено порядок нарахування індексації пенсії, згідно якого індексацію грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлювався в розмірі 101% до 31.12.2015 року та в розмірі 103% після 01.01.2016 року.

Однак, з січня місяця 2015 року по даний час Пенсійний фонд виплачує мені індексацію пенсії в незмінній сумі із розрахунку приросту індексу споживчих цін та прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, які були встановленні у грудні місяці 2014 року.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.10..2015 року, залишеною без змін постанову Заставнівського районного суду Чернівецької області від 25.08.2015, зобов'язано Пенсійний фонд здійснити позивачу перерахунок пенсії, починаючи з 25.04.2015 року, з урахуванням всіх видів оплати праці, з яких було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На виконання вказаних рішень судів Головним Управлінням Пенсійного фонду було проведено перерахунок пенсії позивача, при цьому змінено було базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для індексації пенсії з грудня 2009 року на грудень 2013 року, внаслідок чого позивачу було припинено нарахування та виплату індексації до пенсії. Прийшлося знову звертатися до суду. Згідно постанови Заставнівського районного суду Чернівецької області від 02.02.2016 року позивачу було відновлено базовий місяць для нарахування індексації на грудень 2009 року і повернуто недоплачену суму індексації пенсії.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що з 21.08.2009 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію за віком, яку призначено згідно Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року.

25.02.2021 року позивач звернулась до Головного управління із зверненням щодо індексації пенсії, яку вона отримує.

10.03.2021 року листом №678-533/М-17/8-2400/21 Головне управління повідомило позивача, щодо порядку індексації пенсії ОСОБА_1 з урахуванням діючих норм законодавства.

У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 року №1013, що набрала чинності з 15.12.2015 та застосовується з 01.12.2015, а також, набранням чинності з 01.01.2016 змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (Закон України №911-VIII), змінюється порядок визначення базового місяця для проведення індексації та обробки фіксованої індексації.

По всіх пенсіях, щомісячному довічному грошовому утриманню (незалежно від даних про роботу, дати призначення та фактичне проведення індексації) грудень 2015 року визначається місяцем, в якому значення індексу споживчих цін було прийнято за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій 103% здійснюється наростаючим підсумком починаючи з січня 2016 року.

Отже, з 01.01.2015 проведення індексації наростаючим підсумком та виплата фактично нарахованих сум проводиться виключно у межах бюджетних асигнувань на вказані цілі, встановлених Кабінетом Міністрів України. Обмеження на проведення нарахування та виплати індексації мають застосовуватися Головним управлінням у чіткій відповідності із розмірами бюджетних асигнувань, оскільки такі норми с чинними та не скасовані в установленому законом порядку, а вимогн п. 9 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» не визнані неконституційними.

Бюджетами Пенсійного фонду України на 2015 рік, що затверджений постановою КМУ №67 вiд 25.02.2015 та на 2016 рік, що затверджений постановою КМУ № 190 вiд 10.03.2016, взагалі не закладено коштів на проведення індексації пенсiп. Аналогічну позицію висловлено у ухвалі Вищого адміністративного суду України від 12.05.2017 року у справі К/800/15625/17 (№ 66597444 рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень).

Також, відповідач звертав увагу суду на те, що відповідно до записів у електронній пенсійній справі ОСОБА_1 у період з 04.08.2009 по 31.03.2015 значилась працюючою.

Ухвалою суду від 01.04.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

24.02.2021 року позивач звертався до Головного управління із заявою в якій просив зробити їй перерахунок індексації до пенсії із урахуванням раніше виплачених сум і провести виплату втраченої пенсії в частці індексації із застосуванням індексу споживчих цін з наростаючим підсумком. Зазначив, що згідно офіційно оприлюднених даних в газеті "Урядовий кур'єр" індекс споживчих цін з 2015 року змінювався майже щомісячно, тобто за загальним правилом мало проводитися подальше збільшення фактично виплаченої пенсії за рахунок сум індексації наростаючим підсумком, так як показники індексів споживчих цін не одноразово перевищували визначений Порядком поріг індексації. Проте Пенсійним фондом не обчислювався індекс споживчих цін для проведення індексації пенсії наростаючим підсумком з січня 2015 року по даний час. Внаслідок вище сказаного індекс споживчих цін було зафіксовано вами на рівні 23,5% станом на грудень 2014 року і обчислюється вами сталою сумою по даний період (а.с. 9-10).

Розглянувши заяву від 24.02.2021 року, відповідач листом від 10.03.2021 року №678-533/М-17/8-2400/21 повідомив позивача, що Індексація пенсії, проводиться після індексації суми оплати праці на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації. У всіх випадках загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

За матеріалами електронної пенсійної справи встановлено, що у період 04.08.2009 по 31.03.2015 позивач значився працюючою.

Відповідно до чинного законодавства в результаті проведених перерахунків пенсії встановлено базові місяці - 01.2011, 04.2011, 10.2011, 12.2011, 01.2012, 04.2012, 07.2012, 10.2012, 12.2012, 01.2013, 12.2013, 12.2015 року.

Звертав увагу, що у період роботи позивача відповідно до встановлених базових місяців, пенсія не підлягала індексації.

Крім цього повідомив, що відповідно до зазначеного базового місяця (грудень 2013) індексація пенсії проводиться починаючи з 01.04.2015 (з дати звільнення) та розмір її становить 179,36 грн.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 01.05.2016 проведено перерахунок Вашої пенсії, при цьому сума поточної індексації зафіксувалася у складі пенсійної виплати у розмірі 179,36 грн, яка виплачується по даний час.

Додатково повідомило, що проведення індексації пенсій, обчислених за Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", передбачено частиною 2 статті 42 цього Закону. Така індексація пенсій проводиться щороку. При цьому, розмір, дата та порядок проведення такої індексації пенсій визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Однак, на даний час доцільності в переведенні позивачу на пенсію за загальними умовами немає (а.с. 11-13).

Вважаючи протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови в проведенні нарахування індексації пенсії позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання неправомірними рішення та дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування індексації пенсії відповідно до Закону України від 03.07.1997 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення Індексації грошових доходів населення" із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком та зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб при базовому місяці - грудень 2009 року.

До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Індексація пенсійних виплат проводиться відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населеннях за № 1282-XII вiд 03.07.1991 (далі - Закон № 1282) та постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення №1078 вiд 17.07.2003 (далі - Порядок № 107).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону № 1282 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, які не мають разового характеру, у тому числі пенсії. Згідно із ч. 5 ст. 2 Закону № 1282 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Згідно зі ст. 3 Закону №1282 iндекс споживчих цiн обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

За змістом ст. 4 Закону № 1282 індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина iндексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмiрi 103 відсотка (до 01.01.2016 в розмiрi 101 відсотка). Для проведення подальшоп iндексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому iндекс споживчих цін перевищив поріг iндексацiп 103 відсотки (до 01.01.2016 в розміри 101 вiдсоток). Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до абзц. 3 п. 4 Порядку №1078 у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, пiдвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує вiдповiдну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Судом встановлено, що постановою Заставнівського районного суду Чернівецької області №716/522/15-а від 25.08.2015 року зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Заставнівському районі Чернівецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії державного службовця з розміру пенсії у відсотках встановленому ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії позивачу), з врахуванням всіх видів оплати праці на які відповідно до Законів України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 29.04.2015 року, з урахуванням виплачених сум.

Постановою Заставнівського районного суду Чернівецької області №716/40/16-а від 02.02.2016 року зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Заставнівському районі при перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно судових рішень - Постанови Заставнівського районного суду Чернівецької області від 25.08.2015 року та Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.10.2015 року перевизначити базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для індексації із квітня 2015 року на грудень 2013 року, без врахування п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, починаючи із 29.04.2015 року; донарахувати при цьому індексацію пенсії та виплатити із врахуванням вже виплачених сум.

Розпорядженням вiд 03.03.2016 року позивачу донараховано та виплачено індексацію пенсії за період з 29.04.2015 року по 31.03.2016 року на суму 1984,92 грн у квітні 2016 року.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 01.05.2016 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , сума поточної індексації зафіксувалася у складі пенсійної виплати у розмірі 179,36 грн по базовому мiсяцю грудень 2013 року та нараховується по даний час.

Отже, рішенням Заставнівського районного суду Чернівецької області №716/40/16-а від 02.02.2016 року визначено позивачу базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для індексації - грудень 2013 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

В позовній заяві позивач просить суд зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити нарахування та виплату індексації пенсії змінивши базовий місяць на грудень 2009 року.

Зважаючи на рішення Заставнівського районного суду Чернівецької області №716/40/16-а від 02.02.2016 року, яке набрало законної сили 23.02.2016 року, визначено позивачу грудень 2013 року, як базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для індексації пенсії, то у суду відсутні підстави для зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити нарахування та виплату індексації пенсії змінивши базовий місяць на грудень 2009 року.

Статтею 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Беручи до уваги викладені норми та встановлені обставини, суд вважає, що позивач не навів переконливих аргументів та не надав належних та допустимих доказів, які б свідчили про протиправність рішення та дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування індексації пенсії відповідно до Закону України від 03.07.1997 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення Індексації грошових доходів населення" із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком та зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб при базовому місяці - грудень 2009 року.

Крім того, звертаючись до суду з даним позовом, позивачем не враховано постанову Заставнівського районного суду Чернівецької області №716/40/16-а від 02.02.2016 року.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Таким чином, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог, а тому відмовляє у їх задоволенні у повному обсязі.

Враховуючи те, що в задоволенні позовних вимогах відмовлено повністю, в силу приписів статті 139 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач - Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7-а, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022).

Суддя В.О. Григораш