Постанова від 23.12.2021 по справі 463/9582/21

Справа №463/9582/21

Провадження №3/463/2795/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Головатий Р. Я., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , її захисника - Чліянца С.А., розглянувши справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП - НОМЕР_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №125171 від 14.08.2021, ОСОБА_1 , керуючи 14.08.2021 о 14 год. 15 хв. в с. Погорільці автомобілем «Renault Sandero», р.н. НОМЕР_2 , не вибрала безпечної швидкості, не дотрималася безпечного бокового інтервалу та здійснила зіткнення з навантажувачем «Hyundai HSL 850-7», від чого автомобіль отримав технічні ушкодження, чим порушила вимоги п. 13.1 Правил дорожнього руху та вчинила правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 винною себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, не визнала. Пояснила, що Правил дорожнього руху не порушувала, дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія навантажувача «Hyundai HSL 850-7», який постановою судді Миколаївського районного суду Львівської області від 09.09.2021 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, за те, що 14.08.2021 об 14:15 годині у с. Погорілці Львівського району Львівської області, керуючи навантажувачем «Хюндай», номерний знак - НОМЕР_3 , рухаючись заднім ходом не вибрав безпечну дистанцію, не впорався з керуванням, внаслідок чого створив ДТП та зіткнувся із транспортним засобом RENAULT SANDERO, чим порушив п. 10.9 Правил дорожнього руху.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступне.

Відповідно до вимог ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.124 КпАП України відповідальність настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

При цьому, відповідно до ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Разом з тим, всупереч вказаним вимогам матеріали справи не містять належних та допустимих доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та така спростовується постановою Миколаївського районного суду Львівської області від 09.09.2021, зі змісту якої вбачається, що ОСОБА_2 - водій навантажувача «Хюндай», визнав свою вину у тому, що 14.08.2021 об 14:15 годині у с. Погорілці Львівського району Львівської області, керуючи навантажувачем «Хюндай», номерний знак - НОМЕР_3 , рухаючись заднім ходом не вибрав безпечну дистанцію, не впорався з керуванням, внаслідок чого створив ДТП та зіткнувся із транспортним засобом RENAULT SANDERO, чим порушив п. 10.9 Правил дорожнього руху у зв'язку з чим визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України.

Враховуючи вищенаведене, оскільки під час розгляду справи встановлено, що причиною дорожньо-транспортної пригоди є порушення правил дорожнього руху ОСОБА_2 , який рухаючись заднім ходом не вибрав безпечну дистанцію, не впорався з керуванням, в той час як в справі про адміністративне правопорушення відсутні докази порушення ОСОБА_1 вимог п.13.1 Правил дорожнього руху, які спричинили пошкодження транспортних засобів, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, а тому у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.247 КпАП України провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.9, 124, 247, 251, 280, 283, 284, 289, 294 КпАП України, -

постановив:

провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Р.Я. Головатий