Постанова від 29.12.2021 по справі 522/25142/21

№522/25142/21, 3/522/16346/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.12.2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Гаєва Л.В., за участю захисника особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Ярмака М.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із відділу поліції №5 Одеського районного управління поліції №1 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, менеджера магазину «Таврія - В», яка зареєстрована, та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалась,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про те, що 02.11.2021 року о 13 годині керуюча магазином «Таврія - В» ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , допустила до роботи працівника (касира) ОСОБА_2 , але не пред'явила документу, передбаченого п.2.1 - 2.4 протоколу ЛМР №41 від 18.10.2021 року, чим порушила п.3-2, п.3-5 постанови КМУ №1236.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про явку до судового засідання була повідомлена належним чином, судовою повісткою, шляхом направлення їй судової повістки про виклик до суду на 17 годину 50 хвилин 29.12.2021 року, та виставленням інформації на сайті Приморського районного суду м. Одеси.

Дослідивши адміністративні матеріали разом із наявними у них доказами, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно до ч.1 ст.44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України був встановлений карантин, та продовжена дія карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029).

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 15 жовтня 2021 року було вирішено встановити з 00 години 00 хвилин 18 жовтня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території зокрема Одеської області.

Судом встановлено, що відповідно до довідки №586 від 05.11.2021 року директора ПП «Таврія Плюс» ОСОБА_3 - ОСОБА_1 працює в ПП «Таврія Плюс» на посаді менеджера (управителя) із адміністративної діяльності з 02.06.2015 року по теперішній час.

Згідно до наказу №1165 від 30.10.2020 року керуючим магазином ПП «Таврія Плюс», що розташований за адресою: м. Одеса, вулиця Генуезька, будинок №36 із 01.11.2020 року призначений ОСОБА_4 , тобто у протоколі працівником поліції помилково зазначено про те, що ОСОБА_1 працювала 02.11.2021 року на посаді керуючого магазином ПП «Таврія Плюс».

Крім того, до указаного протоколу про адміністративне правопорушення працівниками поліції не долучено жодного доказу із приводу того, що менеджер магазину «Таврія В» ОСОБА_1 02.11.2021 року була наділена повноваженнями або зобов'язана, в силу своїх службових обов'язків, контролювати дотримання працівниками закладу карантинних обмежень, та вирішувати питання про їх допуск до роботи.

Працівниками поліції до матеріалів адміністративної справи не були долучені докази того, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання, та зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців як підприємець.

Суддя приходить до висновку, що так як менеджер (управитель) ПП «Таврія Плюс» ОСОБА_1 не є суб'єктом господарювання, вона не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, у зазначеній адміністративній справі.

Крім того, суддя вважає, що у діях менеджера магазину «Таврія В»ОСОБА_1 відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена у ч.1 ст.44-3 КУпАП, так як у протоколі про адміністративне правопорушення не були описані порушення, обмеження щодо яких встановлені у редакції постанови КМУ №1102 від 25.10.2021 року, та не були долучені докази того, що вона, як суб'єкт господарювання приймала відвідувачів, та проводила діяльність у сфері торгівельного і побутового обслуговування населення, у порушення обмежень, що указані у постанові КМУ №1102 від 25.10.2021 року, або порушила правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, передбачені Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", інші акти законодавства, а також рішення органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Суддя не приймає до уваги рішення п.2.1 - 2.4 протоколу Львівської міської ради №41 від 18.10.2021 року, на яке посилається працівник поліції у зазначеному протоколі про адміністративне правопорушення, так як зазначене рішення не поширюється на м. Одесу, та Одеську область.

Заборони та обмеження, які діяли під час карантину, були встановлені постановою КМУ від 11.03.2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, станом на 02.11.2021 року були визначені у редакції постанови Кабінету Міністрів України №1102 від 25.10.2021 року.

Підпунктом 4 пункту 3-5 постанови КМУ №1102 від 25.10.2021 року було встановлено, що обмеження на приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, не поширюються на суб'єктів господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни та побутовою хімією тощо, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб'єктів господарювання.

Відповідно суб'єктам господарювання, що здійснюють вище указану діяльність, для приймання відвідувачів не потрібно забезпечувати наявність у співробітників негативного результату тестування на СОVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від СОVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), як це визначено у останньому абзаці п.3-5 вище указаної постанови КМУ №1102 від 25.10.2021 року.

Тобто, діяльність посадових осіб магазину (супермаркету) «Таврія В» 02.11.2021 року за адресою: АДРЕСА_2 повністю відповідала діяльності, указаній у п.п.4 п.3-5 постанови КМУ №1102 від 25.10.2021 року, так як понад 60 відсотків його торгівельної площі призначено саме для торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни та побутової хімії. А відповідно для приймання відвідувачів у магазині «Таврія В» наявність у всіх співробітників сертифікатів про вакцинацію або результатів тестувань, відповідно до п.п.4 п.3-5 вище указаної постанови, не була обов'язковою.

При оформленні матеріалів працівник поліції не приєднав будь-яких доказів того, що ОСОБА_1 вчинила 02.11.2021 року указане адміністративне правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ч.1 ст.44-3 КУпАП.

На підставі зазначеного, суддя приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 02.11.2021 року відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, та відсутня подія указаного адміністративного правопорушення.

Тому суддя вважає необхідним закрити адміністративне провадження.

Керуючись п.1 ч.1 ст.247, 280, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП,суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Гаєва Л.В.