Рішення від 28.12.2021 по справі 420/19837/21

Справа № 420/19837/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) за участю третьої особи, що не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 22 жовтня 2021 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А), в якій позивач просив:

- визнати протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби;

- зобов'язати нарахувати одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму;

- визнати протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні;

- зобов'язати нарахувати грошову компенсацію невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму;

- визнати протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні;

- зобов'язати нарахувати грошову компенсацію невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму;

- визнати протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення в довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 за період з серпня 2019 року по липень 2021 року;

- зобов'язати виготовити нову довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 з зазначенням розміру індексації грошового забезпечення за період з серпня 2019 року по липень 2021 року та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Ухвалою від 27 жовтня 2021 року прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Також вказаною ухвалою до участі у справі залучено в якості третьої особи, що не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 01 серпня 2021 року позивача виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Отримавши відповідь на адвокатський запит, позивачу стало відомо, що в розрахунок вихідної допомоги при звільненні, грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку та невикористані дні додаткові відпустки як учаснику бойових дій за останні сім років не включена індексація грошового забезпечення.

Також не включена індексація грошового забезпечення у довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач звернувся із заявою до відповідача, проте листом від 20.10.2021 року позивачу було відмовлено.

Позивач вважає зазначену бездіяльність протиправною, оскільки сума індексації грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення та має бути включена до обчислення грошової допомоги, компенсації та у довідку для обчислення пенсії.

До суду надійшов відзив на позовну заяву (вхід. № 62861/21 від 11.11.2021 року), в якому відповідач позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що позивач пропустив місячний строк для подання позову до суду встановлений ч. 5 ст. 122 КАС України, оскільки позивач отримав одноразову грошову допомогу при звільненні та компенсацію невикористаних днів відпустки відповідно до платіжного доручення у серпні 2021 року.

Щодо виключного переліку визначеного законодавством, що включається при розрахунку грошової допомоги при звільненні та компенсації за невикористані дні відпустки відповідач зазначив, що зазначені виплати врегульовані Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України 25.06.2018 року № 558, яка містить вичерпані перелік виплат, які включаються до розрахунку, до якого індексація грошового забезпечення не входить. На думку відповідача, індексація грошового забезпечення не входить до складу грошового забезпечення.

У свою чергу позивачем надано відповідь на відзив (вхід. № 63184/21 від 12.11.2021 року), відповідно до якої позивач наполягав на задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що про порушене право дізнався із отриманням від відповідача 27.09.2021 року відповіді на адвокатський запит № 269.

Відповідач не надав суду заперечення на відповідь на відзив.

Третя особа не надала суду письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог.

На виконання ухвали суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надано суду копії протоколу про призначення пенсії ОСОБА_1 та перерахунку пенсії з 01 грудня 2021 року.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено паспортом громадянина України.

Позивач є учасником бойових дій, що підтверджено посвідченням серія НОМЕР_2 від 17.11.2015 року.

Відповідно до витягу з наказу начальника Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 липня 2021 року № 166-ОС, капітана 2 рангу ОСОБА_1 , звільненого з військової служби у запас Збройних Сил України, з 01 серпня 2021 року виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення.

Згідно з вказаним наказом наказано виплатити грошову компенсацію за 26 календарних днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за 26 повних календарних років служби, грошову компенсацію за 98 невикористаних календарних днів додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 роки.

Суд встановив, що представником позивача був зроблений адвокатський запит до Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України з проханням проінформувати про повний перелік всіх належних ОСОБА_1 виплат при звільненні та їх розмір (в тому числі розмір індексації за 2015-2018 роки та грошової компенсації за належне, але неотримане речове майно), дати виплат та призначення, порядок (механізм) обчислення одноразової допомоги при звільненні, грошової компенсації.

На цей запит позивач отримав відповідь від 23 вересня 2021 року, відповідно до якої позивача повідомлено, що ОСОБА_1 при звільненні належали до виплати наступні суми:

Місячне грошове забезпечення (21791, 70 грн.) з 01 по 01.08.2021 року із розрахунку 702, 97 грн.

Індексація грошового забезпечення за серпень 2021 року із розрахунку 17, 42 грн.

Грошова компенсація за 26 діб невикористаної щорічної відпустки із розрахунку: 21791, 70*26/30=18886, 14 грн.

Грошова компенсація за 98 діб невикористаної додаткової відпустки із розрахунку: 21791, 70/30*98=71186, 22 грн. (по 14 діб за кожен рік в період з 2015-2021).

Одноразова грошова допомога при звільненні із розрахунку: 21791, 70*50 %826 календарних років =283292, 10 грн., та додані копії архівних відомостей грошового забезпечення за 2020 та 2021 роки., витяг з довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

Також суд встановив, що пенсійним органом призначено позивачу пенсію за вислугу років з 02.08.2021 року, відповідно до протоколу за пенсійною справою 1510027240.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.

Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

За правилами частини першої ст. 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до статей 1 та 2 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-ХІІ), військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

У частині другій статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011-XII) наведений перелік складових грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03.07.1991 № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон № 1282-ХІІ).

Статтею 2 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Статтею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зі ст.19 цього Закону, є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Таким чином, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій, яка є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Відповідно до архівних відомостей за 2020, 2021 роки позивачу нараховувалась та виплачувалась індексація грошового забезпечення, проте індексація грошового забезпечення не була включена при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової компенсації за дні невикористаних відпусток та у довідку для обчислення пенсії.

Відповідач вважає, що індексація грошового забезпечення не є складового грошового забезпечення, з посиланням на Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 25.06.2018 року № 558.

Надаючи оцінку вказаним доводам, з урахуванням вищенаведених норм законодавства, суд доходить висновку, що такі доводи відповідача є неправильними.

Згідно з частиною другої статті 15 Закону № 2011-XII військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення з військової служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, а також у зв'язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.

Відповідно до ч. 14 ст. 10-1 цього Закону, у рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.

Аналогічні положення передбачені Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 25.06.2018 року № 558.

Так, відповідно до п. 6 розділу 8 вказаної Інструкції, у рік звільнення зі служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), зазначеним у пунктах 4, 5 цієї глави, у разі невикористання ними щорічної основної та додаткової відпусток виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.

Виплата грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки здійснюється на підставі наказу.

Грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки провадиться виходячи з розміру місячного грошового забезпечення, право на отримання якого має військовослужбовець відповідно до чинного законодавства, на день виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби. При цьому одноденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення місячного розміру грошового забезпечення на 30 календарних днів.

Таким чином, одноразова грошова допомога при звільненні та грошова компенсація за невикористані дні основної та додаткової відпустки розраховується із грошового забезпечення.

Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить з того, що індексація має спеціальний статус виплати у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому, індексація є невід'ємною складовою частиною грошового забезпечення.

Враховуючи, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні та компенсації за невикористані дні основної та додаткової відпустки.

Вказаний висновок узгоджується з правовим висновком, викладеним у постановах Верховного Суду від 11 грудня 2019 року у справі № 638/5794/17, від 27 грудня 2019 року у справі № 643/11749/17, предметом розгляду яких було, зокрема, включення до складу грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, індексації грошового забезпечення, та повторений у постанові Верховного Суду по справі № 620/561/20 від 30.04.2021 року, предметом якого було включення індексацій грошового забезпечення при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні.

Враховуючи вищевикладені та встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби; зобов'язання нарахувати одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму; визнання протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні; зобов'язання нарахувати грошову компенсацію невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму; визнання протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні; зобов'язання нарахувати грошову компенсацію невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму, є правомірними та належать задоволенню.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність щодо не включення індексації грошового забезпечення в довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 за період з серпня 2019 року по липень 2021 року та зобов'язання виготовити нову довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 з зазначенням розміру індексації грошового забезпечення за період з серпня 2019 року по липень 2021 року та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, суд доходить, що ці позовні вимоги також є правомірними та належать задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", звільненим зі служби у Службі судової охорони та звільненим зі служби у Національному антикорупційному бюро України за віком чи через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Таким чином, розмір пенсії залежить від сум грошового забезпечення.

Як зазначалось вище, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

У постанові Верховного Суду по справі № 240/7853/19 від 30.07.2019 року Суд дійшов висновку, що <…незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ, та Порядку №1078.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

… Таким чином, особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів….>.

Враховуючи вищевикладені висновки Верховного Суду, суд доходить висновку, що індексація грошового забезпечення має бути включена до складу грошового забезпечення для обчислення позивачу розміру пенсії, а тому вказані позовні вимоги належать задоволенню.

Стосовно доводів відповідача про пропуск строку звернення до суду, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст.122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч. 5 ст. 122 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач дізнався про не включення індексації грошового забезпечення у здійсненні розрахунки, отримавши лист відповідача - 27.09.2021, та звернувся до суду 22 жовтня 2021 року, тобто у строк встановлений ч.2, 5 ст. 122 КАС України, тому наведені доводи відповідача відхиляються судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, суд доходить висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю.

У зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, жодні судові витрати не належать розподілу стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) за участю третьої особи, що не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) щодо включення індексації грошового забезпечення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ).

Зобов'язати Регіональне управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) нарахувати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму.

Визнати протиправною бездіяльність Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) щодо включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ).

Зобов'язати Регіональне управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) нарахувати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) грошову компенсацію невикористаної додаткової відпустки як учаснику бойових дій при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму.

Визнати протиправною бездіяльність Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) щодо включення індексації грошового забезпечення до розрахунку грошової компенсації невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ).

Зобов'язати Регіональне управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) нарахувати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) грошову компенсацію невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні з включенням індексації грошового забезпечення та виплатити недоплачену суму.

Визнати протиправною бездіяльність Регіонального управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) щодо включення індексації грошового забезпечення в довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) за період з серпня 2019 року по липень 2021 року.

Зобов'язати Регіональне управління Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 43206931, місцезнаходження: 65026, м. Одеса, вул. Приморська, 3-А) виготовити нову довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» видана капітану 2 рангу ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) із зазначенням розміру індексації грошового забезпечення за період з серпня 2019 року по липень 2021 року та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 Розділу IV Прикінцеві положення КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко