Справа № 420/2774/21
28 грудня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» про встановлення судового контролю
У проваджені Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» до Головного управління ДПС в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення заборгованості.
Рішенням суду від 05.07.2021 року адміністративний позов задоволено частково, а саме вирішено:
визнати противоправною бездіяльність Головного управління ДПС в Одеській області, що полягає у невнесенні до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1 646 785,00 грн. (один мільйон шістсот сорок шість тисяч сімсот вісімдесят п'ять гривень 00 копійок), що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» (ідентифікаційнийкод юридичної особи: 36715763);
зобов'язати Головного управління ДПС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1 646 785,00 грн. (один мільйон шістсот сорок шість тисяч сімсот вісімдесят п'ять гривень 00 копійок), що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» (ідентифікаційний код юридичної особи: 36715763);
стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» (ідентифікаційнийкод юридичної особи: 36715763) пеню за період з 29.09.2018 року по 05.07.2021 року за прострочення сплати бюджетної заборгованості в сумі 981357,53 грн (дев'ятсот вісімдесят одна тисяча триста п'ятдесят сім гривень 53 копійки);
стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» витрати зі сплати судового збору в розмірі 22700,00 грн (двадцять дві тисячі сімсот гривень 00 копійок);
в задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Зазначене рішення суду набрало законної сили 28.09.2021 року.
Від представника позивача надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/2774/21 від 05.07.2021 року, залишеного без змін постановою Пятого апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2021 року та зобовязати Головне управління ДПС в Одеській області подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/2774/21 від 05.07.2021 року.
Заява товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» обґрунтована тим, що станом на день подання цієї заяви відповдіачем не здійснено жодних заходів, направлених на виконання рішення суду.
Як заначає представник заявника та вбачається з доданих до заяви доказів, рішення суду залишається не виконаним. На неодноразові звернення предстанвика заявника до відповідача з запитами щодо виклнання рішення суду, Головне управління ДПС в Одеській області надає відповіді щодо неможливості внесення відомостей до Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування, вказуючи на тіж самі аргументи, що і під час розгляду справи, а саме щодо невідповідності номеру банківського рахунку стандартам IBAN.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Статтею 1291 Конституції України визначено, що держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч.1 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду по справі №800/592/17, відповідно до якої встановлення судового контролю може здійснюватися й після завершення розгляду справи.
Відповідно ч.2 ст.119 КАС України строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
Отже, суд вважає за необхідне встановити місячний строк для суб'єкта владних повноважень на виконання судового рішення та подання відповідного звіту до суду з дати вирішення порушеного процесуального питання.
На підставі викладеного, беручи до уваги невиконання Головним управлінням ДПС в Одеській області рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 року у справі №420/2774/21, яке набрало законної сили, керуючись ст.382 КАС України, суд
Заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіор» про зобов'язання Головне управління ДПС в Одеській області подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/2774/21 від 05.07.2021 року - задовольнити.
Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області подати протягом одного місяця з дати прийняття цієї ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 року у справі №420/2774/21.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.256 КАС України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції в порядку ст.295 КАС України.
Суддя П.П.Марин