Рішення від 21.12.2021 по справі 161/20828/21

Справа № 161/20828/21

Провадження № 2/161/4934/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2021 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Присяжнюк Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Борсук К.П.,

представника позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Наглій Н.В.,

розглянувши у судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Луцьку цивільну справу №161/20828/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до Другого відділу Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зняття арешту з нерухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з цим позовом. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції №17132 від 08.10.2003 накладено арешт на невизначене майно та 46/100 частин житлового приміщення за адресою АДРЕСА_1 , позивача.

Наразі позивач не має змоги отримати інформацію про правові підстави накладення цього арешту, вважає його таким, що порушує його права. З цих підстав просить суд скасувати вищенаведений арешт.

Ухвалою суду від 30 листопада 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження та призначено розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні у вирішенні позову поклалася на розсуд суду.

Заслухавши пояснення присутніх учасників справи, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю, виходячи з такого.

З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта слідує, що в ньому наявні записи №6740762 та №6740858 про обтяження невизначене майно та 46/100 частин житлового приміщення за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_2 . Запис внесений на підставі постанови відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції №17132 від 08.10.2003 (а.с. 9-10).

Будь-яких пояснень з приводу правової природи цього запису, а також в користь якої особи було накладено це обтяження, відповідач суду не надав (а.с. 11).

Надаючи свою правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Статтею 391 ЦК України визначає, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Крім того, стаття 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

На думку суду, оскільки накладений арешт перешкоджає позивачу, реалізувати своє право на розпорядження майном, враховуючи, що цей арешт був накладений більше ніж 18 років тому і будь-яка особа не заявляє, що вони були накладені в її інтересах, відсутні відомості про наявність відкритих виконавчих проваджень щодо позивача у Другому відділі Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), зважаючи на те, що подальше існування такого обтяження є невиправданим втручанням у право позивача на мирне володіння своїм майном, суд дійшов висновку, що слід скасувати спірний арешт та задовольнити позов.

На підставі наведеного та керуючись ст.265 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Скасувати арешт з майна - 46/100 частин житлового приміщення за адресою АДРЕСА_1 , та невизначеного майна, яке належить ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), який накладений постановою відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції №17132 від 08.10.2003, реєстраційні номери обтяження в Реєстрі прав власності на нерухоме майно 6740762 та 6740858.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили за наслідками апеляційного перегляду.

Позивачем у справі є ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 .

Відповідачем у справі є Другий відділ Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), 43021, м. Луцк, вул. Винниченка, 27а.

Повний текст рішення складено

та підписано 28.12.2021 року

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Л.М. Присяжнюк

Попередній документ
102350028
Наступний документ
102350030
Інформація про рішення:
№ рішення: 102350029
№ справи: 161/20828/21
Дата рішення: 21.12.2021
Дата публікації: 04.01.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (16.02.2022)
Дата надходження: 16.02.2022
Розклад засідань:
21.12.2021 11:30 Луцький міськрайонний суд Волинської області