Рішення від 20.12.2021 по справі 360/4412/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

20 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4412/21

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шембелян В.С.,

за участю секретаря судового засідання Пономарьової О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

19 серпня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути кошти з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в рахунок погашення податкового боргу у сумі 23901,00 грн на рахунок одержувача: UA608999980314030699000012477, код платежу 18050400, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ смт.Стачно-Луганське/18050400, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на податковому обліку Станично-Луганській ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області з 06.06.2017, як платник податків за основним місцем обліку. Станом на 03.08.2021 ФОП ОСОБА_1 має податкову заборгованість з єдиного податку у сумі - 23901,00 грн. Податкова заборгованість виникла за період з 20.08.2019 по 20.07.2021, у зв'язку з несплатою грошових зобов'язань згідно поданої відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

На теперішній час вищевказана податкова заборгованість відповідачем не сплачена. Головним управлінням ДПС у Луганській області сформовано податкову вимогу від 29.01.2021 №2063-13, яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу ФОП ОСОБА_1 .

На підставі зазначеного позивач, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою від 25 серпня 2021 року про відкриття провадження в адміністративній справі суд вирішив розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 18-19).

Вищевказану ухвалу суду надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу відповідача, зазначену позивачем в позовній заяві, однак 04.10.2021 поштове відправлення повернулося на адресу Луганського окружного адміністративного суду із зазначенням причини «за закінченням терміну зберігання» (арк.спр.38).

Судом 22 вересня 2021 року на виконання вимог частини третьої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) направлено запит на Управління Державної міграційної служби України в Луганській області про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача (арк.спр. 33).

04 жовтня 2021 року від Управління Державної міграційної служби України в Луганській області надійшла відповідь, у якій зазначено, що за наявними обліками УДМС в Луганській області та його територіальних підрозділів, які розташовані на підконтрольній українській владі території України і працюють у штатному режимі гр. ОСОБА_1 , зареєстрованим/знятим з реєстрації місця проживання/перебування не значиться. Інформаційно повідомлено, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» повноваження з реєстрації місця проживання з 04.04.2016 делеговані органам місцевого самоврядування. Для перевірки актуальності інформації про реєстрацію місця проживання необхідно звертатися до органу реєстрації (відповідного реєстру територіальної громади) (арк. спр. 36).

19.10.2021 судове засідання відкладено (арк. спр.39).

Ухвалою суду від 29.10.2021 вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання (арк.спр.40).

Оголошення про виклик як відповідача ОСОБА_1 у судове засідання з розгляду адміністративної справи № 360/4412/21розміщено на офіційному веб-сайті Луганського окружного адміністративного суду adm.lg.court.gov.ua (арк. спр. 43).

Ухвалою суду від 29.11.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (арк.спр.55).

Вищевказану ухвалу суду надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу відповідача, зазначену позивачем в позовній заяві, однак 14.12.2021 поштове відправлення повернулося на адресу Луганського окружного адміністративного суду із зазначенням причини «адресат відстутній за вказаною адресою» (арк.спр.60).

01.11.2021 судом здійснено запит до Центру надання адміністративних послуг Станично-Луганської районної державної адміністрації щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інші персональні дані, що містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі ради щодо ОСОБА_1 (арк.спр. 44).

У відповідності до частини сьомої статті 171 КАС України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється у порядку, визначеному статтею 130 цього Кодексу.

Відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання (частини перша статті 130 КАС України).

Таким чином, відповідач повідомлений відповідно до норм чинного процесуального законодавства про постановлення ухвал суду. Правом надання відзиву на позовну заяву не скористався.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.. 72-76, 90 КАС України, судом встановлено таке.

Позивач - Головне управління ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код ВП 44082150, місцезнаходження: вул. Енергетиків, буд. 72, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93401) (а.с.14).

Відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , зареєстрований як фізична особа-підприємець 06.06.2017, перебуває на обліку в Лисичанській ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області Станично-Луганська ДПІ (Станично-Луганський район) як платник податків, 27.10.2021 прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності відповідача, але не знято з обліку податкового органу, що підтверджено інформаційною довідкою (арк. спр. 13).

Відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування від 07.06.2017, реєстраційних та облікових даних платника податків та витягу з Реєстру платників єдиного податку відповідач з 06 червня 2017 року по 31 грудня 2019 року був платником єдиного податку другої групи, обрана ставка єдиного податку - 20 % до розміру мінімальної заробітної плати (арк. спр. 7,8,9,11).

У зв'язку з несплатою авансових внесків, нарахованих контролюючим органом на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, утворилась податкова заборгованість з єдиного податку за період з 20 серпня 2019 року по 20 липня 2021 року у розмірі 23901,00 грн, що підтверджено витягом з інтегрованої картки платника податку, а саме:

- по строку сплати 20.08.2019 у сумі - 834,60 грн, з урахуванням переплати в сумі - 7,20 грн, сума до сплати - 827,40 грн;

- по строку сплати 20.09.2019 у сумі - 834,60 грн;

- по строку сплати 20.10.2019 у сумі - 834,60 грн;

- по строку сплати 20.11.2019 у сумі - 834,60 грн;

- по строку сплати 20.12.2019 у сумі - 834,60 грн;

- по строку сплати 20.01.2020 у сумі - 944.60 грн;

- по строку сплати 20.02.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.03.2020 у сумі - 944.60 грн;

- по строку сплати 20.04.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.05.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.06.2020 у сумі - 944.60 грн;

- по строку сплати 20.07.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.08.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.09.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.10.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.11.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.12.2020 у сумі - 944,60 грн;

- по строку сплати 20.01.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.02.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.03.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.04.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.05.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.06.2021 у сумі - 1200,00 грн;

- по строку сплати 20.07.2021 у сумі - 1200,00 грн (арк.спр. 10).

Головним управлінням ДПС у Луганській області виставлено відповідачу податкову вимогу форми «Ф» від 29 січня 2021 року № 2062-13, якою повідомлено, що станом на 28 січня 2021 року сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 16501,00 грн, у тому числі за основні платежі - 16501,00 грн, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 0,00 грн та пеня - 0,00 грн (арк. спр. 12).

Податкову вимогу форми «Ф» від 29 січня 2021 року № 2062-13 відповідачу надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення, лист повернувся з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання» (арк. спр. 12).

Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається несплаченим.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд керується такими вимогами законодавства.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

Пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами (пункт 15.2 статті 15 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 51.1 статті 51 Податкового кодексу України, платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

Пунктами 49.1, 49.3 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктами 56.1, 56.11 статті 56 Податкового кодексу України визначено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У зв'язку з несплатою відповідачем, у встановлені строки, нарахованих сум, грошові зобов'язання набули статусу податкового боргу.

Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно із пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.

Згідно пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Пунктом 291.3 статті 291 Податкового кодексу України передбачено, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема, друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв (підпункт 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

За приписами пункту 293.3 статті 293.3 Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік (абзац перший пункту 294.1 статті 294 Податкового кодексу України).

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (абзац перший пункту 294.2 статті 294 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Згідно з пунктом 295.3 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Відповідно до пункту 295.4 статті 295 Податкового кодексу України сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

Пунктом 300.1 статті 300 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Відповідно до пунктів 95.1 та 95.2 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога вимогу форми «Ф» від 29 січня 2021 року № 2062-13 надсилалась відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, ним не оскаржувалась, отже сума податкового боргу є узгодженою, тому суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДПС у Луганській області.

Головним управлінням ДПС у Луганській області доведено наявність податкового боргу ОСОБА_1 у розмірі 23901,00 грн, правомірність звернення з позовом про стягнення податкового боргу до суду та наявність підстав для його стягнення, обґрунтованість позовних вимог підтверджуються належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Отже такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72, ідентифікаційний код 44082150) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ) про стягнення податкового боргу в сумі 23901,00 грн задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в рахунок погашення податкового боргу у сумі 23901,00 (двадцять три тисячі дев'ятсот одна) грн на рахунок одержувача: UA608999980314030699000012477, код платежу 18050400, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ смт.Стачно-Луганське/18050400, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено 30 грудня 2021 року.

Суддя В.С. Шембелян