Рішення від 29.12.2021 по справі 320/538/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2021 року м. Київ № 320/538/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Сквирської міської ради

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Сквирської міської ради, в якому просить суд:

- стягнути з Сквирської міської ради (код ЄДРПОУ 04054961) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні за період з 18.11.2020 р. по 21.12.2020 р., що визначається у сумі 20337, 46 грн. (двадцять тисяч триста тридцять сім грн.46 коп.).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що у період з жовтня 2015 по 18 листопада 2020 року перебувала на посаді сільського голови Домантівської сільської ради та рішенням Сквирської міської ради (яке є правонаступником Домантівської сільської ради) №1-1-VІІ від 18.11.2020 її було звільнено з вказаної посади у зв'язку з закінченням строк повноважень.

Водночас, в день її звільнення 18.11.2020 в порушення приписів статті 116 КЗпП з нею не було проведено повного розрахунку при звільненні, відтак просить суд стягнути з Сквирської міської ради на її користь середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні за період з 18.11.2020 по день проведення фактичної виплати 21.12.2020 у розмірі 20 337,46 грн.

Ухвалою Київської окружного адміністративного суду від 19.03.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справі (у письмовому провадженні).

Також суд витребувати від відповідача докази щодо дати звільнення позивача, дати проведення повного розрахунку з позивачем при звільненні, сплати позивачу середнього заробітку за період з 18 листопада 2020 р. по 21 грудня 2020 р. з часу припинення повноважень на посаді сільського голови Домантівської сільської ради; належним чином засвідчені копії документів (матеріалів) щодо відомостей про виплату позивачу грошового забезпечення; довідку про розмір грошового забезпечення позивача за два останні місяці служби із зазначенням середньомісячного та середньоденного грошового забезпечення.

Крім того, суд запропонував відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

У зв'язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції копію позовної заяви та копію ухвали суду від 19.03.2021 була направлена відповідачу на офіційну електронну адресу, а саме на електронну адресу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та доставлено до електронної скриньки 24.03.2021, про що свідчить звіт про успішне доставлення листа електронною поштою.

Відповідно до приписів частини п'ятої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.

Приписами частини першої - другої статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено що, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: 1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу, іншим відповідачам, третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач своїм правом про надання письмового відзиву не скористався, будь-яких заяв чи клопотань по суті спору не надав. Витребуваних документів станом на час прийняття рішення у справі відповідачем не надано.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 , виданим Сквирським РВ ГУ МВС України в Київській області 25.08.1998.

Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 серія НОМЕР_3 , 12.11.2015 позивач обрана сільським головою Домантівської сільської ради на період 07 скликання ради згідно статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

На підставі рішення Сквирської міської ради №1-1-VІІІ від 18.11.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади сільського голови Домантівської сільської ради у зв'язку із закінченням строку повноважень на підставі ч.1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до рішення Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №12-1-VIII «Про реорганізацію юридичних осіб Антонівської, Буківської, Великоєрчиківської, Горобіївської, Домантівської, Дулицької, Каленнівської, Кам'яногребельської, Красноліської, Кривошиїнської, Тарасівської, Малоєрчиківської, Малолисовецької, Мовчанівської, Оріховецької, Пустоварівської, Рогізнянської, Рудянської, Самгородоцької, Селезенівської, Тхорівської, Чубинецької, Шаліївської, Шамраївської та Шапіївської сільських рад, які приєднуються до Сквирської міської ради, що є адміністративним центром та створення комісії з реорганізації вищезазначених органів місцевого самоврядування, що увійшли до складу Сквирської міської територіальної громади Білоцерківського району, Київської області№ вирішено почати процедуру реорганізації, в тому числі Домантівської сільської ради (ЄДРПОУ 04361982).

Пунктом 2 вказаного рішення зазначено про те, що Сквирська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків зазначених у рішенні сільських рад.

Даним рішенням вирішено Сквирській міській голові утворити Комісію з реорганізації сільських рад, включивши до її складу заступника голови Сквирської міської ради, бухгалтера Сквирської міської ради та бухгалтерів зазначених сільських рад (пункт 3 рішення).

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач вказала, що всупереч приписів статті 116 Кодексу законів про працю Украйни Сквирською міською радою не проведено з нею розрахунку при звільненні, зокрема не виплачено заробітну плату.

Відповідно до виписки по картковому рахунку ОСОБА_1 у АТ КБ «ПриватБанк» наявної у матеріалах справи, 21.12.2020 на вказаний рахунок позивача здійснено зарахування коштів заробітної плати, Домантівська сільська рада у розмірі 16 734,21 грн.

Не погоджуючись з порушенням відповідачем строку виплати заробітної плати, зокрема несвоєчасною виплатою, позивач звернулася до суду з даним позовом та просить суд стягнути з відповідача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні з 18.11.2020 по 21.12.2020.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі по тексту - Закону № 280/97).

Водночас, Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-ІІІ (далі по тексту - Закону № 2493) регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.

Посадовою особою місцевого самоврядування, згідно статті 2 Закону № 2493 є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Аналогічні приписи передбачені у статті 2 Закону № 280/97.

Частиною першою статті 12 Закону № 280/97 обумовлено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Слід зазначити, що відповідно до записів у трудовій книжці ОСОБА_1 , остання була звільнена з займаної посади сільського голови на підставі приписів ч.1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Так, відповідно до частини 1 статті 42 Закону № 280/97 повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

З огляду на викладене, підставою для звільнення сільського, селищного, міського голови у зв'язку із закінченням строку повноважень буде рішення новообраної ради про набуття нею повноважень або, у разі якщо рада не обрана - рішення про набуття повноважень новообраним сільським, селищним, міським головою.

Таким чином, у разі закінчення строку повноважень сільський, селищний, міський голова звільняється з посади за частиною 1 статті 42 Закону № 280/97, а підставою звільнення є рішення першої сесії новобраної ради про початок повноважень ради нового скликання (у разі, якщо рада не обрана - рішення про набуття повноважень новобраним сільським, селищним, міським головою).

14.05.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» від 16.04.2020 №562-IX, згідно пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень якого установлено, що повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.

Пунктом 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993. №58 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110) передбачено, що днем звільнення вважається останній день роботи.

Згідно пункту 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

Водночас, положеннями Закону № 280/97, Закону №2493 та Кодексу законів про працю України визначено механізм звільнення посадових осіб органів місцевого самоврядування зі служби в органах місцевого самоврядування та дотримання при цьому гарантій їх соціального захисту.

Статтею 47 Кодексу законів про працю України встановлено обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником, а саме - власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

Нормами статті 116 Кодексу законів про працю України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.

Статтею 117 Кодексу законів про працю обумовлено відповідальність за затримку розрахунку при звільненні.

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Судом встановлено, що згідно рішенням Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №1-1-VIII «Про початок повноважень депутатів Сквирської міської ради VIII скликання, обраних 25 жовтня 2020 року», яке розміщене в мережі Інтернет за наступною адресою http://skvira-rada.gov.ua/services/%E2%84%961-1-viii-pro-pochatok-povnovazhen-deputativ--skvirskoi-miskoi-radi-viii-sklikannja--obranih-25-zhovtnja-2020-roku.html, вирішено визнати повноваження 26 депутатів Сквирської міської ради VIII скликання обраних 25 жовтня 2020 року (пункт).

Рішенням Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №2-1-VIII «Про початок повноважень Сквирського міського голови, обраного 25 жовтня 2020 року» визнано повноваження Сквирського міського голови VIII скликання ОСОБА_2 , обраної 25.10.2020 та вирішено вважати її такою, що вступила на посаду (пункт 2).

Того ж дня, у зв'язку з закінченням повноважень було звільнено ОСОБА_1 , відтак повноваження позивача як голови Домантівської сільської ради, фактично були припинені в день звільнення, тому Сквирська міська рада, яка є правонаступником Домантівської сільської ради зобов'язана була провести належний розрахунок при звільненні з позивачем.

Відповідно до правової позиції, сформованої в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 у справі № 910/4518/16, за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України і статей 1, 2 Закону України «Про оплату праці» середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.

Отже, всі суми (заробітна плата, вихідна допомога, компенсація за невикористану відпустку, оплата за час тимчасової непрацездатності тощо), належні до сплати працівникові, мають бути виплачені у день його звільнення. Закон прямо покладає на підприємство, установу, організацію обов'язок провести зі звільненим працівником повний розрахунок, виплатити всі суми, що йому належать. В разі невиконання такого обов'язку з вини власника або уповноваженого ним органу наступає передбачена статтею 117 Кодексу законів про працю України відповідальність.

Закріплені у статтях 116, 117 Кодексу законів про працю України норми спрямовані на забезпечення належних фінансових умов для звільнених працівників, оскільки гарантують отримання ними, відповідно до законодавства, всіх виплат в день звільнення та, водночас стимулюють роботодавців не порушувати свої зобов'язання в частині проведення повного розрахунку із працівником.

Також аналізуючи положення статей 116, 117 Кодексу законів про працю України, Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 26.02.2020 у справі № 821/1083/17 окрім зазначеного вказала, що за змістом частини першої статті 117 Кодексу законів про працю України обов'язок роботодавця перед колишнім працівником щодо своєчасного розрахунку при звільненні припиняється проведенням фактичного розрахунку, тобто, реальним виконанням цього обов'язку. І саме з цією обставиною пов'язаний період, протягом якого до роботодавця є можливим застосування відповідальності.

Тобто, за такого правового врегулювання, передбачений частиною першою статті 117 КЗпП України обов'язок роботодавця щодо виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні настає за умови невиплати з його вини належних працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України.

На підставі рішення Сквирської міської ради № 1-1-VІІІ від 18.11.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади сільського голови Домантівської сільської ради, при цьому згідно виписки по картковому рахунку ОСОБА_1 у АТ КБ «ПриватБанк» 21.12.2020 на вказаний рахунок позивача здійснено зарахування коштів заробітної плати, Домантівська сільська рада у розмірі 16 734,21 грн.

З урахуванням викладеного, затримка розрахунку при звільненні позивача складає 22 робочих дні за період з 18.11.2020 по 21.12.2020 року.

Враховуючи, що Сквирська міська у відповідності до рішення сесії Сквирської міської ради № 12-1-VІІІ від 18.11.2020 є правонаступником всього майна, прав та обов'язків, зокрема Домантівської сільської ради, у якій позивач обіймала посаду сільського голови, та саме на підставі рішення даної ради позивача звільнено з посади, на думку суду середній заробіток за весь час затримки розрахунку із позивачем при звільненні має бути стягнутим з відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 27 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати.

Пунктом 2 вказаного Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Відповідно до пункту 5 Порядку нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Згідно з пунктом 8 цього ж Порядку нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Відповідно до відомостей довідки про доходи №240 від 29.12.2020 наданої Сквирською міською радою відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.1995 «Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати» ОСОБА_1 , яка обіймала посаду сільського голови Домантівської сільської ради за вересень 2020 року та жовтень 2020 року нараховано заробітню плату в розмірі 36 977, 01 грн; середньоденна заробітня плата складає 924,43 грн; середньомісячна заробітна плата 19875,25 грн.

Оскільки розрахунок із позивачем при звільненні 18.11.2020 проведено відповідачем не було, як того вимагають положення Кодексу законів про працю України, а лише 21.12.2020, затримка у розрахунку складала 22 робочих дні, тобто починаючи з першого дня затримки та до дня фактичного розрахунку.

Відтак, сума середнього заробітку, яку повинен виплатити відповідач за весь час затримки по день фактичного розрахунку із позивачем, становить - 20337,46 грн. (924,43 грн. * 22 д.).

При цьому, відповідачем як суб'єктом владних повноважень жодних контраргументів на спростування доводів позивача до суду надано не було, як і не було надано доказів щодо своєчасного розрахунку при звільненні з позивачем.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В межах розгляду даної адміністративної справи відповідач не спростував доводів позивача в частині заявлених нею вимог щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до суду було сплачено суму судового збору в розмірі 908,00 грн. що підтверджується відомостями квитанції від 09.03.2021 №29.

З огляду на задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку, що вказана сума судового збору підлягає стягненню за рахунок коштів відповідача.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 242 - 246, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Сквирської міської ради (код: 04054961, адреса: 09000, Київська обл., Сквирський р-н, м. Сквира, вул. Богачевського, 28) на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ) середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні за період з 18.11.2020 по 21.12.2020, в сумі 20337,46 грн. (двадцять тисяч триста тридцять сім гривень сорок шість копійок).

3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ) сплачений нею судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок асигнувань Сквирської міської ради (код: 04054961, адреса: 09000, Київська обл., Сквирський р-н, м. Сквира, вул. Богачевського, 28).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Панова Г. В.