Справа № 316/3058/21
Провадження № 3/316/1092/21
29.12.2021 рік м.Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Куценко М.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Відділення поліції №4 Василівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
25.11.2021 року о 13 год. 33 хв. в м.Енергодарі по вул.Придніпровська, ГБК №1, ОСОБА_1 керував транспортним засобом HONDA мопед в стані алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота. Від огляду на стан сп'яніння на місці відмовився, від проходження огляду у медичному закладі на стан сп'яніння відмовився, в передбаченому законом порядку. ОСОБА_1 порушив п.2.5 ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився, будь-яких заяв або клопотань, письмових пояснень до суду не надав, про слухання справи був повідомлений належним чином, шляхом направлення судових викликів, однак поштові конверти повернулися з відміткою пошти «Адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с.14,15).
З метою запобігання затягування строків розгляду справи, відсутність імперативної заборони розгляду справ про адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.130 КУпАП (ст.268 КУпАП) та враховуючи завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд вважає можливим здійснити розгляд справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши, вивчивши та проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 2 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду визначається Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі Порядок) та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України № 1452/735 від 09.11.2015 року.
Огляд проводиться уповноваженою особою Державтоінспекції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (п.7 розділ І Інструкції).
Отже існує певний порядок дій при здійсненні огляду на стан сп'яніння, зокрема визначений ст. 266 КУпАП.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №317493 від 25.11.2021 року, складеним поліцейським СРПП ВП №4 ст. л-т поліції Лопатіним А.О., відповідно до якого 25.11.2021 року о 13 год. 33 хв. в м.Енергодарі по вул.Придніпровська ГБК №1, ОСОБА_1 керував транспортним засобом HONDA мопед д.н. б/н в стані алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, від огляду на стан сп'яніння на місці відмовився, від проходження огляду у медичному закладі на стан сп'яніння відмовився в передбаченому законом порядку, в графі: пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначено «відмова» (а.с.2);
-актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в графі результати огляду зазначено: відмовився (а.с.3);
-направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 25.11.2021 року (а.с.4);
-довідкою з СРПП ВП №4 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області відповідно до якої у ОСОБА_1 мається повторність за ст.130 КУпАП (а.с.6);
-довідкою з СРПП ВП №4 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області відповідно до якої за ОСОБА_1 транспортні засоби не зареєстровані (а.с.7);
-постановою Енергодарського міського суду Запорізької області від 27.08.2021 року, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та притягнуто до адміністартвиної відповідальності (а.с.9);
-дослідженим та оглянутим в судовому засіданні оптичним носієм інформації у вигляді диску, з зовнішнім написом «Плеханов», доданим до матеріалів справи, який має один відеозапис на якому міститься безпосередньо момент спілкування поліцейського з водієм, де працівником поліції було встановлено особу ОСОБА_1 , запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння на місті, на що останній відмовився, запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі, на що останній також відмовився, та попереджено працівником поліції, що буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП, тривалістю 42 секунди(а.с.8).
Переглянутий відеозапис пригоди повністю підтверджує провину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення та відеозапис камери поліцейського не містять істотних розбіжностей та матеріали справи в їх сукупності підтверджують фактичні обставини справи.
Надаючи оцінку цим доказам в сукупності, суд вважає їх взаємопов'язаними, оскільки вони не суперечать між собою, а доповнюють один одного, а також є достатніми для правильного вирішення справи, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.2 ст.130 КУпАП, як керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння вчинене повторно протягом року та його вину у вчиненні даного правопорушення доведено та підтверджено сукупністю досліджених доказів та встановлених в судовому засіданні обставин.
Підстав для закриття провадження у справі визначених ст.ст. 38, 247 КУпАП та обставин які виключають адміністративну відповідальність визначених ст.17 КУпАП не встановлено.
Дослідивши матеріали справи та враховуючи характер вчиненого правопорушення, його громадське значення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, суд приходить до висновку, що в діях останнього наявний склад правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, у зв'язку з чим, ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та накладенню адміністративного стягнення у межах санкції вказаної статті.
На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 2270 гривень, тобто, розмір судового збору складає 454 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33-35, 40-1, ч.2 ст.130, 283, 284, 289, 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Штраф стягнути на рахунок за наступними реквізитами: Банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код бюджетної класифікації: 21081300, отримувач: ГУК у Запорізькій області/Зап. обл./21081300, код отримувача ЄДРПОУ: 37941997, номер рахунку: UA708999980313000149000008001.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні на користь держави (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя М. О. Куценко