Постанова від 30.12.2021 по справі 305/2191/21

Справа № 305/2191/21

Номер провадження № 3/305/868/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.12.2021. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від Тячівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, ФОП,

за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

До Рахівського районного суду Закарпатської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складений ПОГ СП Тячівського РВП Говного управління національної поліції в Закарпатській області капітаном поліції В.Фединцем.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути їх до Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного (додаткового) оформлення, виходячи з наступних підстав. Положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.

Відповідно до вимог ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.

Диспозиція ч.1 ст.164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №435665 від 10.11.2021 складеного відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП встановлено, що ОСОБА_1 , будучи фізичною особою-підприємцем, в с. Середнє Водяне, в магазині по АДРЕСА_2 , здійснював торгівлю алкогольними напоями, а саме горілкою "Хлібний Дар", з метою отримання прибутку, немаючи ліцензії відповідного державного органу.

При цьому, матеріали справи не містять доказів продажу алкогольних напоїв, а також даних про вилучення та зберігання таких.

ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про день, час та місце судового засідання, в судове засідання не з?явився, у зв?язку з чим суд позбавлений можливості з?ясувати всі обставини справи.

Окрім того, пояснення у понятих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які зазначені в протоколі, працівником поліції не відібрано.

Враховуючи, що особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, недотрималася вимог закону, що позбавляє суддю всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, є таким, що в подальшому утруднить виконання постанови суду, тому разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до належного (додаткового) оформлення.

Керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 257, 278, 280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Тячівського районного віддулу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області.

Постанова в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк