Справа № 243/12182/21
Провадження № 3/243/4699/2021
28 грудня 2021 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Донецькій області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, в.о. директора КП Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП,-
08.11.2021 року посадовою особою головним державним ревізором-інспектором Краматорського відділу перевірок платників-фізичних осіб управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області Мушенко Л.В. при проведені перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч.1 ст. 163-4 КУпАП, пунктів 168.1.2, 168.1.5 пункту 168.1 статті 168, пункту 57.1 статі 57, підпункту е) пункту 176.1 статті 176, підпункту а) пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, а саме: несплата (неперерахування) нарахованого/утриманого податку на доходи фізичних осіб з оподатковуваних доходів у вигляді заробітної плати (інших доходів) на загальну суму 2048398,29 грн., з них: листопад 2020 року - 127242,12 грн.; грудень 2020 року - 305996,62 грн.; січень 2021 року - 329251,45 грн.; лютий 2021 року 321750,40 грн.; березень 2021 року - 321273,41 грн.; квітень 2021 року - 311291,13 грн.,травень 2021 року 331593,16 грн. Порушення є триваючим, встановлено актом документальної планової виїзної перевірки від 07.10.2021 № 11456/05-99-07-21/36209174 та тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбаченест. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимогст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду повідомлявся належним чином.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
ОСОБА_1 не скористався своїми правами, передбаченими ст. 268 КУпАП, не повідомив суд про поважні причини своєї відсутності, заяв про відкладення чи розгляд справи за своєї відсутності до суду не надав, з огляду на що суд приходить до висновку про розгляд справи про адміністративне правопорушення за його відсутності.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме:
Протоколом про адміністративне правопорушення № 620/05-99-07-21 від 08 листопада 2021 року, з якого вбачається, 08.11.2021 року посадовою особою головним державним ревізором-інспектором Краматорського відділу перевірок платників-фізичних осіб управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області Мушенко Л.В. при проведені перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч.1 ст. 163-4 КУпАП, пунктів 168.1.2, 168.1.5 пункту 168.1 статті 168, пункту 57.1 статі 57, підпункту е) пункту 176.1 статті 176, підпункту а) пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, а саме: несплата (неперерахування) нарахованого/утриманого податку на доходи фізичних осіб з оподатковуваних доходів у вигляді заробітної плати (інших доходів) на загальну суму 2048398,29 грн., з них: листопад 2020 року - 127242,12 грн.; грудень 2020 року - 305996,62 грн.; січень 2021 року - 329251,45 грн.; лютий 2021 року 321750,40 грн.; березень 2021 року - 321273,41 грн.; квітень 2021 року - 311291,13 грн.,травень 2021 року 331593,16 грн. Порушення є триваючим, встановлено актом документальної планової виїзної перевірки від 07.10.2021 № 11456/05-99-07-21/36209174 та тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбаченест. 163-4 ч. 1 КУпАП (а.с.5-6);
Актом державної податкової служби ГУ ДПС від 07.10.2021 року. (а.с. 7-11);
Наказом № 139 к від 28.11.2020 року. (а.с.15);
Розпорядженням № 49-ос. від 26.11.2020 року. (а.с.14);
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченогост. 163-4 ч. 1 КУпАП, а саме несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в
межах стягнення, передбаченогост. 163-4 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.34,35,40-1,163-4,283,284,286 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 163-4 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 судовий збір на користь держави у сумі 454,00 гривень на доходний рахунок UA908999980313111256000026001, Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету22030106, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Постанова може бути оскаржена до судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Донецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко