Постанова від 30.12.2021 по справі 235/8881/21

Провадження № 3/235/3392/21

Справа № 235/8881/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2021 року м. Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Покровського РУП ГУНП в Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з Покровського РУП ГУНП в Донецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП.

В протоколі серії ВАВ №465568, що складений 09 грудня 2021 року зазначено, що 09 грудня 2021 року о 12.35 годині в м. Покровську, вулиця Залізнична, склад "Чулкоff" ФОП ОСОБА_1 , в період дії карантину здійснювала обслуговування відвідувачів в торгівельній залі, в якій не нанесено маркування для перебування у черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше як 1,5 м, чим порушив постанову КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року, а саме абз.1 пп.9 п.2-2 чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

В судове засідання особа, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не з'явилась, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.

Захисник особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Ільющенко Ю.А. надав клопотання про закриття кримінального провадження, обґрунтовуючи клопотання наступним. Відповідно до пояснень ОСОБА_1 вона здійснює свою підприємницьку діяльність (торгівлю) зі складу, біля складу стоїть стіл з товарами, з якого вона здійснює реалізацію товарів. Таким чином, інспектор поліції дійшов хибного висновку, що у діях ФОП ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Дослідивши докази, що долучені до протоколу, приходжу до наступних висновків.

За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч.1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Диспозиція ч.1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до абз.1 пп.9 п.2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється зелений рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.

Згідно з ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з ч.2 цієї ж статті обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

При викладенні суті правопорушення в протоколі зазначено, що ФОП ОСОБА_1 в складі "Чулкоff", в період дії карантину здійснювала обслуговування відвідувачів без нанесеного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 метра.

При цьому, саме особою, яка склала протокол, визначено вид цього приміщення як склад.

Разом з тим, будь-які докази, що доводять використання складу для обслуговування відвідувачів, не надано.

ОСОБА_1 в своїх поясненнях, що долучені до протоколу, зазначила, що склад використовує для зберігання речей.

Докази, які б спростовували вказані твердження, до протоколу не долучено.

До протоколу в якості доказів долучені фото, на яких зображено приміщення з товаром, проте які не доводять здійснення обслуговування відвідувачів в цьому приміщенні.

Диск, що долучений до протоколу, містить зображення стенду з товаром, який знаходиться за межами приміщення, а саме ну вулиці.

Проаналізувавши надані докази, приходжу до висновку, що вони не доводять, вчинення ОСОБА_1 правопорушення,суть якого викладена в протоколі.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Відповідно до ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 44-3, 221, 247, 251, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Суддя І.І.Карабан