29.12.2021
Справа № 744/1117/21
Провадження по справі № 3/744/599/2021
м. Семенівка 29 грудня 2021 року
Суддя Семенівського районного суду Чернігівської області Смага С. В., розглядаючи в порядку підготовки до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Баранівка Семенівського району Чернігівської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Семенівського районного суду Чернігівської області з Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 561181 від 09 жовтня 2021 року особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 поставлено до вини те, що 09.10.2021 року о 15 год. 30 хв. ОСОБА_1 , перебувала у громадському місці по вул. Шевченка в м. Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області в п'яному вигляді (хитка хода, запах спиртного з рота, мова не розбірлива), чим ображала людську гідність та громадську мораль, втретє протягом року після накладення адміністративного стягнення.
В ході підготовки справи до судового розгляду було виявлено, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам, встановленим законодавством.
За змістом правил, закладених у норму ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Обов'язок щодо належного складення протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених у протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено на підставі якого документа було встановлено особу ОСОБА_1 , до матеріалів справи про адміністративне правопорушення копій таких документів не долучено, чим порушено вимоги п. 9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року № 1376, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 року за № 1496/27941, згідно якого при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)). Тобто особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, повинна встановлюватися на підставі відповідних офіційних документів, зазначених в Інструкції, які повинні записуватися у протокол про адміністративне правопорушення.
З урахуванням вищевказаних недоліків, суд приходить до висновку про необхідність повернення справи на доопрацювання з метою усунення порушень закону. Допущені порушення унеможливлюють якісний, повний, об'єктивний розгляд справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Повернути на доопрацювання справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 як неналежно оформлену до Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Смага