Постанова від 09.12.2021 по справі 683/3601/21

Справа № 683/3601/21

3/683/1542/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2021року м.Старокостянтинів.

Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Андрощук Є.М., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.164 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Старокостянтинівського райсуду від Управління патрульної поліції в Хмельницькій області надійшла адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, а саме, що він 25.11.2021р. о 10 год. 10 хв. проводив господарську діяльність, а саме перевозив пасажирів транспортним засобом Mercedеs-Benz Sprinter 313 CDi р.н.з. НОМЕР_1 без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без ліцензії на господарське провадження діяльності, чим порушив п.24 ч.1 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.334 ЗУ «Про автомобільний транспорт», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.

ОСОБА_1 звернувсь до суду з письмовою заявою про розгляд справи без його участі та закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адмінправопорушення, передаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність події та складу адміністративного правопорушення доводиться шляхом подання доказів.

Положеннями ст.ст.245, 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.

Натомість в суді не знайшли свого підтвердження ті обставини, що ОСОБА_1 25.11.2021р. о 10 год. 10 хв. проводив господарську діяльність, а саме перевозив пасажирів транспортним засобом Mercedеs-Benz Sprinter 313 CDi р.н.з. НОМЕР_1 без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без ліцензії на господарське провадження діяльності, чим порушив п.24 ч.1 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.334 ЗУ «Про автомобільний транспорт», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.

Так, відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному Законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі, без підтвердження іншими належними та допустимими доказами, не є безумовним та беззаперечним доказом доведення факту керування особи транспортним засобом в стані сп'яніння, вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, оскільки являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи, в якому фактично формулюється обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення.

Разом з тим, наданий до матеріалів адміністративної справи протокол про адміністративне правопорушення серії АА №656932 від 25.11.2021р. містить виклад обставин адміністративного правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, яке на думку уповноваженої особи поліції Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, скоїв ОСОБА_1 .

А переглянуті в судовому засіданні відеофайли, не містять даних, які б підтверджували факт проведення ОСОБА_1 25.11.2021р. о 10 год. 10 хв. господарської діяльності, а саме перевезення пасажирів транспортним засобом Mercedes-Benz Sprinter 313 CDi р.н.з. НОМЕР_1 без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без ліцензії на господарське провадження діяльності, а лише відображають водія ОСОБА_1 , який заперечував здійснення вказаної господарської діяльності та транспортний засіб з чотирма чоловіками, які не підтвердили факт оплати їх перевезення, а отже не можуть слугувати доказом винуватості ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП.

Разом з тим, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст. ст.251 КУпАП).

Згідно п.1) ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушенняне може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

За вищевказаних обставин, суд прийшов до висновку, що в діянні ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а тому провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП України у відношенні ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.276 - 280, п.1 ч.1 ст.247, п.3 ст.284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП України у відношенні ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський райсуд.

Суддя