29 грудня 2021 року Справа № 608/1598/21
Номер провадження3/608/915/2021
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Квятковська Л. Й. , з участю секретаря Маришевої Г.М., прокурора Гринюка О.О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та її захисника Дядика Я.Б.,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Чортків Тернопільської області, українки, громадянки України, освіта середня-спеціальна,одруженої, жительки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 06.03.1997 року Чортківським РВ УМВС України в Тернопільській області,працює в Нагірянській АЗПСМ КНП "ЦПМСД", до адміністративної відповідальності не притягувалася,-
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В серпні 2021 року до Чортківського районного суду Тернопільської області від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Українинадійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу №278 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пп. 2-1 п. 11 розділу XIII Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)», яким встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2020 до 01.06.2020), а саме 27.06.2020, подала на офіційний веб-портал Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в вчиненому правопорушенні визнала, розкаюється, оскільки вона подавала вчасно декларацію, але завис електронний ключ і не було подано. Просить суд врахувати її специфіку роботи в період пандемії,ненормований робочий день,стан здоров'я,а саме її захворювання та перебування на її утриманні хворої матері і при врахуванні всіх цих обставин закрити провадження по справі,звільнивши її від адміністративної відповідальності за малозначністю,обмежившись усним зауваженням.
Захисник Дядик Я.Б. підтримує подане ним клопотання про звільнення від адміністративної відповідальності його довірительки та закриттям провадження за малозначністю з врахуванням обставин здобутих в судовому засіданні та позитивну характеристику на ОСОБА_1 , те що вперше притягається до адиміністративної відповідальності.
Вислухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та її захисника, позицію прокурора, який вважає, що в діях особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 280 цього ж Кодексу орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Так, в ході судового розгляду встановлено, що рішенням Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області №2 від 30.10.2015 «Про визнання повноважень депутатів Нагірянської сільської ради» ОСОБА_1 обрано депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області, була ознайомлена із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Нагірянської сільської ради.
Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього (раніше) ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2017 рік о 20 год. 15 хв. 27.03.2018 та за 2018 рік о 17 год. 30 хв. 09.03.2019, тобто своєчасно з дотримання вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує її ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних нею дій під час подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Крім цього, про необхідність подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.
Таким чином, враховуючи вище викладене, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нагірянської сільської ради, була зобов'язана з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2020 року, протягом 152 календарних днів, тобто до 01 червня 2020 року подати декларацію особи, повноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Однак, така декларація ОСОБА_1 подана несвоєчасно, а саме 27.06.2020.
Згідно з листом НАЗК №71-03/27283/20 від 24.06.2020 «Про роботу інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) визначено такі періоди під час яких виникали технічні несправності та перебої роботи ІТС Реєстру: з 21:00 год. 27.12.2019 по «39:00 год. 28.12.2019; з 17:00 год. 03.01.2020 по 12:00 год. 04.01.2020; з 09:00 год. 15.01.2020 по 12:25 год. 15.01.2020; з 10:00 год. 11.03.2020 по 16:00 год. 12.03.2020 У всі інші дні Реєстр функціонував та працював у штатному режимі.
В період з 01.01.2020 до 01.06.2020 у ОСОБА_1 було 152 календарних дні для заповнення та перевірки наявності на сайті декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, однак останньою раціонально вони для цього використані не були. Вона порушила терміни, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.
В діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак при призначенні покарання ОСОБА_1 суд враховує,особу правопорушника,яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненому розкаюється, позитивно характеризується, стан її здоров'я в період вчинення правопорушення,специфіку роботи та період вчинення правопорушення, а саме дію карантинних обмежень, факт закінчення електронного ключа та необхідність в його поновленні,перебування на її утриманні хворої матері необхідність догляду за нею, всі ці обставини в їх сукупності дають суду підстави для застосування ст.22 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З врахуванням наведених вище обставин вчиненого правопорушення, особи, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, в результаті вчиненого правопорушення будь-які шкідливі наслідки не наступили, ОСОБА_1 та члени її сім'ї хворіли, декларація подана нею через незначний проміжок часу після визначеної дати, що вказує на відсутність умислу в її діях, а тому її слід звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а справу провадженням закрити.
З врахуванням наведеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 22, 256, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні пр ПОСТАНОВИВ:авопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена у випадках передбачених ст.287 КУпАП, а саме особою, щодо якої її винесено, потерпілим, а також прокурором у випадках передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, а саме у випадку нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Скарга може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд . Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:/підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «_____» ______________ 202___року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1598/21.
Суддя Л. Й. Квятковська
Копію постанови видано "____"____________202___р.
Секретар: