604/1228/21
3/604/609/21
10 грудня 2021 року
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б.,
розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 5 (смт.Підволочиськ) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , приватного підприємця,-
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Працівниками відділення поліції № 5 смт. Підволочиськ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області направлено до суду протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КпАП України. Згідно вказаного протоколу ОСОБА_1 29.10.2021 року об 11:50 год. у с. Коршилівка Підволочиського району Тернопільської області, працюючи продавцем у магазині, не пред'явив підтверджуючих документів щодо вакцинації на Ковід -19, чим порушив вимоги НЗ-2 постанови КМУ 1236 та протоколу №13 комісії ТЕБ та НС п.1, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КпАП України.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення повністю визнав, щиро розкаявся та пояснив, що здійснював обслуговування покупців без підтверджуючих документів щодо вакцинації на Ковід -19, оскільки має побічну дію на будь-яку вакцину, різко піднімається температура, а оскільки вакцину проводять найближче у лікарні сел.. Підволочиська то немає змоги добратись власним транспортним засобом, оскільки боїться за своє життя, після вакцинації. Разом із тим, пояснив, що найближчим часом вакцинується, просить обмежитись попередженням, оскільки сума штрафу позбавить його будь-яких засобів до існування, продажу товару та закриття магазину.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини :
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З врахуванням загального визначення поняття адміністративного правопорушення, обов'язковою ознакою будь-якого адміністративного правопорушення є вина особи у його вчиненні (у формі умислу або необережності), тобто певне психічне відношення особи до свого протиправного діяння і його суспільно небезпечним або шкідливим наслідкам (результату).
На думку працівників поліції вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП підтверджується матеріалами справи, зокрема:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 518979 від 29.10.2021 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 29.10.2021 року об 11:50 год у с. Коршилівка Підволочиського району Тернопільської області, працюючи продавцем у магазині, не пред'явив підтверджуючих документів щодо вакцинації на Ковід -19, чим порушив вимоги НЗ-2 постанови КМУ 1236 та протоколу №13 комісії ТЕБ та НС п.1, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КпАП України;
-рапортом працівника відділення поліції № 5 (смт Підволочиськ) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області від 29.10.2021 року, згідно якого вбачається, що 29.10.2021 року об 12:29 год. був виявлений ОСОБА_1 , який являється підприємцем та продавцем в продовольчому магазині в с. Коршилівка та здійснював торгівлю без документів про вакцинацію, чим порушив п. 3-2 Постанови КМУ 1236 та п.1 ч.2 протоколу ТЕБ 13;
-поясненням ОСОБА_1 , згідно якого вбачається, що він працює фізичною особою-підприємцем. Станом на 29.10.2021 року був не вакцинованим, оскільки не приїжджала у село мобільна бригада для вакцинації від Ковід-19, проте по можливості вакцинується. У даному магазині він є власником та продавцем, інших продавців не має.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України, згідно ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність наступає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України"Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція норми ч. 1 ст.44-3КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.
Відповідно до Постанови КМ України № 1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Згідно п. 3-2 вказаної Постанови на території регіонів, на яких установлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, діють обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені пунктом 3 цієї постанови. Додатково на території регіонів, на яких установлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням на території регіону встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, готовності закладів охорони здоров'я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров'я. На території окремих територіальних громад у межах регіонів, на яких установлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, рішенням місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які не передбачені пунктом 3 цієї постанови.
Разом із тим поліцейський у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 518979 від 29.10.2021 року зіслався на порушення Протоколу № 13 комісії ТЕБ та НС п.1 проте не зазначив конкретно документу, який забороняє здійснювати продаж продовольчих товарів без вакцинації від Ковід-19, не зазначено повну назву документу, ким вона конкретно приймалась та від якого числа даний документ прийнятий, тобто не наведено аргументів, які б дозволили стверджувати, що відсутність сертифікату або довідки про вакцинацію «Covid-19» є порушення п.3-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року та відповідно утворює склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Згідно з приписами ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
При цьому, всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Відповідно до положень ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, за відсутності належних та допустимих доказів на підтвердження вини у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя - підпис
згідно з оригіналом
Суддя Підволочиського районного суду
Тернопільської області Н.Б.Сташків