Справа № 569/22460/21
24 грудня 2021 року місто Рівне
Суддя Рівненського міського суду О.Г. Крижова, розглянувши матеріали, які надійшли з ДПП УПП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої ФОП, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП __________________,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, суддя -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №634057 від 30 жовтня 2021 року, близько 14 год. 25 хв. ОСОБА_2 в м.Рівне по вул.С.Петлюри, 6Б в кафе «Сім п'ятниць» будучи суб'єктом підприємницької діяльності перебуваючи на робочому місці, на території де встановлений «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, без COVID19 сертифікату або експрес тесту з негативними результатами, чим порушила вимогу постанову КМУ №1236 від 09.12.2020 року.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.1 ст.44-3КУпАП .
Протокол та матеріали справи про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення підлягає поверненню до ГУ НП в Рівненській області Рівненського районного управління поліції.
Так, у відповідності до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 251 КУпАП вказує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В даному протоколі не вказаний пункт постанови КМУ № 1236 за яким інкримунується правопорушення ОСОБА_2 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вказані недоліки при оформленні та передачі матеріалів до суду для розгляду робить неможливим подальший розгляд справи та винесення судом законного і обґрунтованого рішення по справі.
З цих підстав суд вважає за необхідне направити адміністративну справу відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст.44-3 КУпАП на доопрацювання, в ході якого слід виправити вказані недоліки в протоколі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 256, ст. 283 КУпАП,-
Протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до ГУ НП в Рівненській області Рівненського районного управління поліції для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського міського суду О.Г. Крижова