Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/3566/21
Провадження № 1-в/935/103/21
28 грудня 2021 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , вивчивши матеріали подання т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Житомирського районного управління поліції в Житомирській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 ,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області 30.06.2020 надійшло подання т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Житомирського РУП в Житомирській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , відповідно до якого ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кропивня Коростишівського району Житомирської області, засудженим: 09.12.2016 Коростишівським районним судом Житомирської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки, 30.01.2018 Коростишівським районним судом Житомирської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 2 місяців позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі 24.03.2020 з ВК №31 на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок, ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності: 15.05.2021 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за ст. 176 КУпАП, 08.09.2021 за ч. 1 ст. 178, 06.11.2021 за ч. 2 ст. 44-3, 18.11.2021 за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, 30.11.2021 за ч. 2 ст. 175-1, за ч. 1 ст. 178 приєднано до ч. 2 ст. 36 КУпАП 30.11.2021, тому, керуючись п. "в" ст. 3, ч. 2 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» направити матеріали до Коростишівського районного суду для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Вказані матеріали подання в межах наявних у ньому доказів слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до положень пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на який посилається заявник, як на підставу встановлення адміністративного нагляду, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно положень Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої Наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 №1303/203, у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень раніше судимою особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
У разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду. Також визначено перелік документів, які додаються до рапорту.
Вказаних вимог не було дотримано, що позбавляє суд можливості вирішити подання відповідно до вимог чинного законодавства. Більше того, до подання не долучено додатків, які підтверджували б факт притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності.
Отже, матеріали подання т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Житомирського РУП в Житомирській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 слід повернути для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі»,
постановив:
Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 повернути т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Житомирського РУП в Житомирській області ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1