Рішення від 29.12.2021 по справі 910/15986/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.12.2021Справа № 910/15986/21

Господарський суд міста Києва у складі судді Гулевець О.В. розглянувши матеріали господарської справи у спрощеному позовному провадженні без проведення судового засідання

за позовом Оболонської окружної прокуратури міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК"

про стягнення 22 518,00 грн

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Оболонська окружна прокуратура міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК" про стягнення 22 518,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.10.2021 дану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

12.10.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків, допущених при поданні до суду даного позову.

Господарський суд міста Києва від 18.10.2021 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі № 910/15986/21, розгляд справи постановив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).

У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

12.11.2021 та 16.11.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшли письмові пояснення по справі, в яких Державна служба України з безпеки на транспорті просила долучити до матеріалів справи поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортного засобу «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

07.12.2021 через відділ діловодства суду від прокуратури надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортного засобу «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Відповідач відзиву на позов не надав. Про розгляд справи відповідача було повідомлено ухвалою суду від 18.10.2021, направленою на адресу місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК": 04074, місто Київ, вулиця Автозаводська, будинок 2, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

У відповідності до ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відповідно до інформації з веб-сайту АТ «Укрпошта» щодо перевірки статусу відстеження, поштове відправлення №0105478540465 вручено відповідачу - 29.10.2021.

Отже, вказана ухвала вручена відповідачу та відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи вище наведене, суд прийшов до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 Конституції України прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно зі ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави. Якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владні повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Статтею 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що прокурор який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

Як вбачається з позовної заяви, позов подано Оболонською окружною прокуратурою міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, а позовні вимоги аргументовано наявністю у відповідача заборгованості за перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених Правилами дорожнього руху України, без відповідного дозволу або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

В обґрунтування позову, прокурором зазначається про порушення інтересів держави у несвоєчасному та неналежному виконанню зобов'язань у господарських правовідносинах з боку суб'єкта господарювання перед учасниками бюджетного процесу, а саме не сплати у добровільному порядку за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автодорогами загального користування, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №442 від 10.09.2014 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, шляхом злиття Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті.

Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення), відповідно до п. 1 якого, Державна служба України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністре інфраструктури України і який реалізує державну політику з питань безпеки щ наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорт (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Відповідно до п. 4 Положення, одним з основних завдань Укртрансбезпеки є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

Укртрансбезпека здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, та здійснює стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (п. п. 15, 27 п. 5 Положення).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби України з безпеки на транспорті» утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, як структурні підрозділи апарату Служби за переліком, зокрема, Центральне міжрегіональне управління Укртрансбсзпеки.

При цьому, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо через зазначені територіальні органи.

Пунктом 2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок № 1567) визначено, що усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України, підлягають державному контролю.

Згідно з п. 3 Порядку, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека та її територіальні органи.

З аналізу наведених правових норм вбачається, що компетентним органом щодо захисту інтересів держави з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування є Укртрансбезпека, яке під час здійснення своїх повноважень, діє як суб'єкт владних повноважень, а також є органом, наділеним спеціальною компетенцією.

Як вбачається з матеріалів справи, Оболонською окружною прокуратурою міста Києва спрямувались листи, а саме: №54-2891вих7 від 23.06.2021, №54-5662вих-21 від 22.09.2021 на адресу Державної служби України з безпеки на транспорті про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК" Правил дорожнього руху та Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами.

Проте, Державною службою України з безпеки на транспорті, за наявності підстав, з 2019 року жодних заходів щодо захисту інтересів держави з метою надходження коштів до Державного бюджету України, а саме звернення до суду з позовом не вжито.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено обставини, на яких ґрунтуються доводи Оболонської окружної прокуратури міста Києва щодо підстав для представництва держави у суді в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті.

В обґрунтування позовних вимог прокуратура посилається на те, що 13 грудня 2019 року посадовими особами Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Кіровоградської області на а/д М04 «Знам'янка - Луганськ - Ізварине» км 18+356 проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом Scheverle stgk 4531 SA реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 , перевізником ТОВ «Океаніка Лоджистік» (надалі - відповідач).

У результаті габаритно-вагового контролю встановлено, що перевезення вантажів здійснюються з перевищенням габаритних та вагових обмежень, а саме: при допустимій ширині 2,6 м, встановлено 3,1 м, навантаження на здвоєні осі перевищує норму на 26,25%, 56,56% та 52,5 %, перевищення загальної маси транспортного засобу на 98,12%.

За результатами перевірки і після зважування транспортного засобу 13.12.2019 оператором ГВК надано талон про результати зважування та складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт №025262 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів та акт №0004088 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів.

Водій відмовився від підпису та отримання копії актів.

На підставі зазначених вище довідки та актів здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 13.12.2019 № 1073/64, згідно якого нараховано плату за проїзд в розмірі 859,25 євро, еквівалентній на день здійснення розрахунку за офіційним курсом гривні, встановленим Національним Банком України, сумі 22 518,00 грн.

Зазначений розрахунок, Згідно якого нараховано плату за проїзд в розмірі 859,25 євро та акти №025262, №0004088 складено відносно водія ОСОБА_1 , про що повідомлено відповідача шляхом направлення рекомендованими листами №81610/28/24-19 від 17.12.2019 та від 19.08.2021 з вимогою про сплату заборгованості.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, власником причепу Scheuerle stgk 4531 SA реєстраційний номер НОМЕР_2 є ТОВ «Експрес-Т», а власником транспортного засобу «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 є ТОВ «Евакуатор Сервіс».

Відповідно до полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, страхувальником транспортного засобу марки «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 , є ТОВ «Океаніка Лоджистік».

Стаття 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає, що відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт покладено на перевізників.

Прокуратура зазначає, що оскільки ТОВ «Океаніка Лоджистік» вказану суму за проїзд не сплатило, що стало підставою для звернення прокурора до суду із відповідним позовом про стягнення 22 518,00 грн.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 29 Закону України "Про дорожній рух" з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

За змістом ст. 33 Закону України «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (далі - Порядок).

Відповідно до підпункт 4 пункту 2 Порядку, габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів (п.6 Порядку).

Відповідно до п. 20 Порядку, за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Пунктом 21 Порядку встановлено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Згідно з п. 27 Порядку, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень (п. 28 Порядку).

У відповідності до пункту 30 Порядку плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

Пунктом 31-1 Порядку встановлено, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Судом встановлено, що Центральним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки в Кіровоградської області 13.12.2019 складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт №025262 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів та акт №0004088 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів.

Довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю, актом №025262 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів та актом №0004088 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів встановлено порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Стаття 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає, що відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт покладено на перевізників.

Відповідно до розділу 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363, перевізником визначено фізичну або юридичну особу - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.

Як зазначено судом вище, перевезення вантажу здійснювалось транспортним засобом «MAN TGA 33.400», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з причепом марки Scheuerle stgk 4531 SA реєстраційний номер НОМЕР_2 , яке відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ТОВ «Експрес-Т», а власником транспортного засобу є ТОВ «Евакуатор Сервіс».

Водночас, судом встановлено, що перевізником є ТОВ «Океаніка Лоджистік».

13.12.2019 відповідачу здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на загальну суму 859,25 євро.

Відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України станом на 13.12.2019 , курс гривні до євро складав 26,20693 грн.

Отже, судом перевірено розрахунок плати за проїзд та встановлено, що загальний розмір плати за проїзд, нарахованої відповідачу, становить 22 518,30 грн.

В матеріалах справи відсутні докази на підтвердження сплати відповідачем коштів у розмірі 22 518,30 грн.

З урахуванням викладеного, враховуючи приписи ч. 2 ст. 237 ГПК України, при ухваленні рішення суд не може виходити у рішенні за межі позовних вимог, суд дійшов висновку, що вимога щодо стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 22 518,00 грн. є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи вищевикладене, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, суд задовольняє позовні вимоги Оболонської окружної прокуратури міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК" про стягнення 22 518,00 грн.

Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК" (04074, місто Київ, вулиця АВТОЗАВОДСЬКА, будинок 2, ідентифікаційний код 42129804) в дохід Державного бюджету України (отримувач: ГУК у місті Кропивницькому, р/р UA368999980313171216000011559, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37918230, призначення платежу 22160100) плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри, яких перевищують нормативні в розмірі 22 518,00, що еквівалентно 859,25 євро.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАНІКА ЛОДЖИСТІК" (04074, місто Київ, вулиця АВТОЗАВОДСЬКА, будинок 2, ідентифікаційний код 42129804) на користь Київської міської прокуратури (03150, м. Київ, вул. Предславинська, буд. 45/9; ідентифікаційний код 02910019; р/р UA168102720343100001000011062, ДКСУ м. Київ, МФО 820172, ідентифікаційний код 02910019) судовий збір у сумі 2270,00 грн.

Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Дата складення повного тексту рішення: 29.12.2021.

Суддя О.В. Гулевець