Справа №463/8645/21
Провадження №3/463/1853/21
12 листопада 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Гирич С. В., розглянувши об'єднані в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли з Управління Патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.122-2, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 18 липня 2021 року о 12:05 на перехресті вулиць Зеленої та Дністерської керував мотоциклом «Forte CBA 250», без номерного знаку, в стані наркотичного сп'яніння; огляд проводився у встановленому законом порядку в медичному закладі лікарем-наркологом, що підтверджує висновок №001529 від 18 липня 2021 року, чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, ОСОБА_1 18 липня 2021 року о 12:02 на перехресті вулиць Зеленої та Дністерської, керуючи мотоциклом «Forte CBA 250», без номерного знаку, на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою проблискових маяків синього та червоного кольору, спец-сигналу сирена, не зупинився, чим порушив вимоги п.2.4 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання за викликом суду неодноразово не з'явилась, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку за місцем проживання, телефонограмою та скерування повістки на електронну пошту, з якої останній направляв заяви про відкладення розгляду справи.
Від особа, яка притягується до адміністративної відповідальності до суду неодноразово надходили заяви про відкладення розгляду справи, разом з тим поважності причин неявки суд не повідомив, пояснень по суті вчиненого правопорушення суду не надав, явки представника не забезпечив.
Згідно правової позиції Європейського суду з прав людини, що викладена у справі "Пономарьов проти України", сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. З урахуванням обмежених строків розгляду справи, а також того, що розгляд справи про адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122-2, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних доказів.
Вина у вчиненні ОСОБА_1 адміністративних правопорушень стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №267081 від 18 липня 2021 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №264800 від 18 липня 2021 року, висновком щодо результатів медичного огляду №001529; записом з камер працівників поліції; копією постанови серії БАА №153195.
Вивчивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ч.1 ст.122-2, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Разом з тим, відповідно до вимог ст.247 п.7 КпАП України визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 КпАП України визначено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у ч.3 ст.38 КпАП України.
З врахуванням наведених положень, 18 жовтня 2021 року закінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, оскільки на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, тому слід провадження в цій частині закрити.
В частині призначення покарання за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення приходжу до наступного.
Як вбачається із довідки ВАП УПП у Львівській області ДПП (а.с.4), згідно бази даних "Національної автоматизованої інформаційної системи", підсистеми «Пошук посвідчення водія», відсутні відомості щодо отримання посвідчення водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У відповідності до п.28 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 року з змінами, суди не вправі застосовувати адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів, коли винна особа взагалі не отримувала такого права.
Враховуючи вищенаведене, наявні в суду дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Окрім того, відповідно до ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 268, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. (сімнадцять тисяч гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 34 000 грн. (тридцять чотири тисячі гривень).
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122-2 КпАП України, закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя: Гирич С. В.