Справа № 444/3384/21
Провадження № 3/444/1628/2021
16 грудня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й.,
за участі потерпілої ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції № 1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Жовківським РВ УМВСУ у Львівській області 10.06.2002 року, ІПН НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_2 , 03.11.2021 року приблизно о 15 год. 07 хв., знаходячись за адресою проживання: АДРЕСА_1 , вчинив сімейну сварку зі своєю дружиною ОСОБА_1 під час якої висловлювався нецензурними словами та погрожував фізичною розправою, чим своїми діями вчинив домашнє насильство психологічного характеру, та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_2 , 03.11.2021 року приблизно о 17 год. 36 хв., перебуваючи в стані алкогольного спяніння, знаходячись за адресою проживання: АДРЕСА_1 , вчинив сімейну сварку зі своєю дружиною ОСОБА_1 під час якої висловлювався нецензурними словами та погрожував їй фізичною розправою, чим своїми діями вчинив домашнє насильство психологічного характеру, та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_2 в судове засідання не прибув.
Крім цього, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що його повідомлено про те, що розгляд справи відносно нього відбудеться в Жовківському районному суді Львівської області.
Відтак, ОСОБА_2 знаючи, що на розгляді в суді відносно нього перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення, проявив байдужіть до результів розгляду такої.
Суд враховує, що ОСОБА_2 на адресу суду не було подано жодного клопотання.
Як вбачається з положень п. 7 ч. 2 ст. 129 Конституції України, однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
Розгляд справи протягом розумного строку гарантовано ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
В п. 41 рішення Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" ( 974_256 ) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та "Трух проти України" (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року).
Верховним Судом в п. 34 постанови від 12 березня 2019 року по справі № 910/9836/18 також зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
В рішенні першої дисциплінарної палати ВРП від 25.01.2019 року № 194/1дп/15-19 зазначено, що з огляду на принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суди мають проводити розгляд справ за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституціїі законів України, поваги доправ, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, розумні строки розгляду справи, а також строки, передбачені ст. 38 КУпАП, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_2 , який не проявив жодної закікавленості та не виявив бажання прибути до суду для розгляду справи відносно нього.
Потерпіла ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що на даний час поведінка її чоловіка відносно неї змінилася, він влаштувався на роботу, а тому просить не накладати на нього суворого стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень та його вина у цьому підтверджуєтьсязібраними доказами у справі та матеріалами справи, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 586974 від 16.11.2021 року;
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 586973 від 16.11.2021 року;
-
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.11.2021 року, які знаходяться в матеріалах справи (арк.спр.3), які підтверджують неправомірні дії правопорушника,
а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Кваліфікація дій ОСОБА_2 за ч. 1 ст.173-2 КУпАП є правильною, оскільки він вчинив домашнє насильство психологічного характеру.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, майновий стан особи, ставлення до вчиненого.
Обставиною, що пом'якшує адміністративне правопорушення правопорушнику є примирення з потерпілою.
Обставиною, що обтяжує адміністративне правопорушення правопорушнику є перебування ним у стані алкогольного спяніння.
Санкція ч. 1 ст.173-2 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу, або громадські роботи, або адміністративний арешт.
Суддею встановлено, що ОСОБА_2 винен у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченихч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність судом не встановлено.
Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За таких обставин, беручи до уваги малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та характер його вчинення, відсутність негативних наслідків вчинення такого, особу правопорушника, який визнав вину у вчиненні правопорушення, до адміністративної відповідальності не притягувався, його потрібно визнати винним у вчиненні правопорушення та звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю і обмежитись усним зауваженням, а справу - закрити.
Відповідно до ст. 4 ч 2. Закону України “Про судовий збір”, судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку з малозначністю вчинених правопорушень, передбачених ст.22 КпАП України, а тому відповідно, судовий збір стягненню з правопорушника ОСОБА_2 не підлягає.
Керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 173-2, ст. ст. 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя,
Справи про адміністративне правопорушення:
- № 444/3384/21, провадження № 3/444/1628/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 України про адміністративні правопорушення;
- № 444/3385/21, провадження № 3/444/1629/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 України про адміністративні правопорушення;
об'єднати в одне провадження та присвоїти номер справи 444/3384/21, провадження № 3/444/1628/2021.
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю і обмежитись усним зауваженням.
Справу про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2КУпАП - закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя: Зеліско Р. Й.