1Справа № 335/12290/21 3/335/3015/2021
28 грудня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Стеценко А.В., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов з відділення поліції №1 Запорізького районного Управління поліції ГУНП в Запорізькій області про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяники України, фізична особа-підприємець, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №590809, гр. ОСОБА_1 20.10.2021 о 15 год. 00 хв. знаходячись в магазині «Ваша оптика» за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 149, порушила карантинні вимоги, а саме не встановила контейнер (урну) для збору використаних масок (засобів індивідуального захисту), чим порушила вимоги абз. 4 пп. 9 п. 2-2 Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, через канцелярію суду від захисника ОСОБА_1 адвоката Крошки В.В. надійшли письмові заперечення в яких зазначив, у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 , на підставі договору оренди здійснює підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_2 , а гр. ОСОБА_1 на підставі довіреності від ФОП ОСОБА_2 може отримувати певні документи та спілкуватися з контролюючими органами, однак вона не є посадовою особою, яка несе адміністративну відповідальність за порушення будь-яких правил ведення господарської діяльності, тому вважає, що в її діях не було складу правопорушення, просив суд розгляд справи провести за відсутності ОСОБА_1 та її захисника, закрити провадження у справі за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наступного.
Стаття 7 КпАП України вказує на те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, диспозиція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Абзацом 1 пп. 9 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236 у редакції, чинній на момент виявлення факту правопорушення, передбачено, з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №590809 від 20.10.2021, письмові пояснення ОСОБА_1 , письмові заперечення захисника ОСОБА_1 адвоката Крошки В.В., оглянувши в судовому засіданні фотокартки, з яких не можливо встановити місце проведення зйомки, дослідивши копію договору нежитлового приміщення від 01.03.2021 з я кого вбачається, що ФОП ОСОБА_2 здійснює господарську діяльність за підставі договору оренди за адресою: АДРЕСА_4 , копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осбі, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , суд дійшов висновків, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, так як вона не є суб'єктом зазначеного правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення може бути винесено одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю, відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Стеценко