Постанова від 03.12.2021 по справі 937/7704/21

Дата документу 03.12.2021

Справа № 937/7704/21

Провадження №3/937/2617/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2021 року м. Мелітополь

Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Редько О. В., розглянувши об'єднані матеріали адміністративної справи, що надійшли з Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштованого, за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

28.07.2021 року о 15 год. 57 хв. гр.. ОСОБА_1 знаходячись за адресою: м. Мелітополь, вул. Олеся Гончара, 77 перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив постанову пп.2 п.3 КМУ № 1236.

Крім того, 02.10.2021 року о 10 год. 04 хв. гр.. ОСОБА_1 знаходячись за адресою: м. Мелітополь, вул. Олександра Довженко, 39 біля магазину «Три порося» перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив постанову пп.2 п.3 КМУ № 1236.

Крім того, 11.10.2021 року о 15 год. 10 хв. гр.. ОСОБА_1 знаходячись на пероні залізничного вокзалу станції Мелітополь за адресою: м. Мелітополь, вул. Олександра Довженко, 39 біля магазину «Три порося» перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив постанову пп.2 п.3 КМУ № 1236.

В судове засідання, призначене на 03.12.2021 року о 08 год. 45 хв. ОСОБА_1 не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Про поважність причин неявки суд не повідомив, заяв чи клопотань на адресу суду не надходило.

Згідно ст. 268 КУпАП присутність особі, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП не є обов'язковою, а тому суд вважає за можливе провести судове засідання за відсутності ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як вбачається з вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підтверджується наступними доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 033423 від 28.07.2021 року;

- рапортом складеним 28.07.2021 року інспектором ВРПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області;

- письмовими поясненнями;

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 596237 від 02.10.2021 року;

- рапортом складеним 02.10.2021 року інспектором ВРПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області;

- письмовими поясненнями;

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 033430 від 11.10.2021 року;

- рапортом складеним 11.10.2021 року інспектором ВРПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області;

- письмовими поясненнями.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 , містяться ознаки адміністративних правопорушень, передбачених: ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

На період дії карантину забороняється, в тому числі, перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні (п. 2 ч. 2 постанови КМУ№ 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 22 КУпАП України, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують відповідальність, а також те, що, діяння, вчинені ОСОБА_1 , хоч і містить в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення передбачені статтею 44-3 КУпАП, однак внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цих видів правопорушень, зокрема, дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, а тому вважаю, можливим у даному випадку закрити провадження по справі та достигнути виховних та попереджувальних цілей без застосування до ОСОБА_1 мір адміністративного стягнення, обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 9, 22, 33, 36, 44-3, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчинених ним правопорушень, обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд в продовж 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Мелітопольського

міськрайонного суду

Запорізької області: О.В. Редько