Справа № 752/26999/21
Провадження №: 3/752/12093/21
іменем України
17 грудня 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Єсауленко М.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 інкримінується порушення правил карантину, що полягає у тому, що 13.10.2021 о 17 год., вона, будучи адміністратором хостелу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в умовах дії карантинних обмежень надавала послуги з розміщення у хостелі та не припинила його діяльність, чим порушила вимоги Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про дату, місце і час розгляду справи була повідомлена належним чином. Про причини неявки суд не повідомила, між тим, її неявка не перешкоджає розгляду справи на підставі наявних в матеріалах справи доказах.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року на території України карантин, продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" та від 22 липня 2020 р. № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Відповідно до п. 2 Постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень небезпеки поширення COVID -19.
На підставі протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 57 від 21.09.2020, на території України, у тому числі у м. Києві з 00 год. 21.09.2021 встановлено жовтий рівень епідемічної безпеки.
Відповідно до пп.21 п.3 Постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 передбачено, що у разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки додаткового до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених п. 2-2 цієї постанови, забороняється діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно - курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також стаціонарних відділень первинного та складного протезування протезно - ортопедичних підприємств, що належить до сфери управління Міністерства соціальної політики, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку).
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Між тим, жодних доказів того, що саме ОСОБА_1 , як адміністратор, впроваджувала діяльність з розміщення мешканців у хостелі за адресою: АДРЕСА_1 , суду не надано.
Особа, яка склала протокол, не встановила власника приміщення, а також суб'єкта, який здійснює господарську (підприємницьку) діяльності, а саме надає послуги з тимчасового проживання (хостел) у зазначеному приміщенні. До протоколу також не додано доказів того, що ОСОБА_1 є власницею хостелу чи перебуває у трудових відносинах із її власником.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи, що здійснення підтримки обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення відповідними органами не здійснюється, а суд не здійснює збирання додаткових доказів на підтвердження винуватості особи, суд приходить до висновку про відсутність як події, так і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП у діях ОСОБА_1 ,що відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження.
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ст.9, ч.1 ст. 44-3, п.1 ч.1 ст.247, 251-252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, суд
постановив:
Провадження у адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, закрити.
Постанова набирає чинності після закінчення строку, встановленого на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяті днів з дня її винесення.
Суддя М.В. Єсауленко