Ухвала від 23.12.2021 по справі 910/19447/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23.12.2021Справа № 910/19447/21

Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., за участю секретаря судового засідання Філон І.М., розглянувши заяву Національного банку України про виправлення описки в ухвалі у справі

за заявою Національного банку України

про забезпечення позову до подання позовної заяви,

Особи, які можуть отримати статус учасників справи:

1) Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк",

2) Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС"

Представники:

від заявника (НБУ): Колосюк С.Л.;

від ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк": не з'явився;

від ТОВ "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС": не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Національний банк України (далі - НБУ/заявник) звернувся до Господарського суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви, у якій просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом:

- накладення арешту на частку у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" (далі - ТОВ ПзІІ "ЕДПОЛ") у розмірі 100%, яка була відчужена згідно з договором купівлі-продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" № 10-09/20-0961/2 від 10.09.2021 (зі змінами і доповненнями) (далі - Договір), укладеним між Публічним акціонерним товариством "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (далі - ПАТ "Промінвестбанк") та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС" (далі - ТОВ "ФК "ЖЕНЕВА ФІНАНС");

- заборони ТОВ ПзІІ "ЕДПОЛ" вчиняти дії, спрямовані на внесення змін до статуту ТОВ ПзІІ "ЕДПОЛ" щодо складу учасників, а також здійснювати будь-які дії, направлені на внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР);

- заборони всім суб'єктам державної реєстрації та державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в ЄДР, в тому числі нотаріусам, державним реєстраторам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в ЄДР, вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо частки у статутному капіталі ТОВ ПзІІ "ЕДПОЛ" у розмірі 100%, яка була відчужена згідно з Договором, укладеним між ПАТ "Промінвестбанк" та ТОВ "ФК "ЖЕНЕВА ФІНАНС".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 (суддя Капцова Т.П.) заяву Національного банку України про забезпечення позову від 26.11.2021 №18-0012/112813 задоволено частково. До набрання законної сили рішенням Господарського суду міста Києва у справі за позовом Національного банку України до Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС" про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" № 10-09/20-0961/2 від 10.09.2021 вжито заходи забезпечення позову шляхом:

- заборони Товариству з обмеженою відповідальністю підприємству з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" (просп. Грушевського, 1/14, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., 32300; ідентифікаційний код 33168743) вчиняти дії, спрямовані на внесення змін до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" щодо складу учасників, а також здійснювати будь-які дії, направлені на внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- заборони всім суб'єктам державної реєстрації та державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, державним реєстраторам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" (просп. Грушевського, 1/14, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., 32300; ідентифікаційний код 33168743) у розмірі 100%, яка була відчужена згідно з договором купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ ПзІІ "ЕДПОЛ" від 10.09.2021 № 10-09/20-0961/2, укладеним між Публічним акціонерним товариством "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС" (зі змінами і доповненнями).

У задоволенні решти вимог заяви - відмовлено.

06.12.2021 через відділ автоматизованого документообігу суду від Національного банку України надійшла заява про виправлення описки в ухвалі, в якій заявник просить суд виправити в ухвалі Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 допущену описку, а саме у пункті 4 резолютивної частини ухвали додати слова: «Товариство з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" (просп. Грушевського, 1/14, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., 32300; ідентифікаційний код 33168743)»

Розпорядженням керівника апарату Господарського суду міста Києва від 06.12.2021 № 05-23/2112/21 у зв'язку з відпусткою судді Капцової Т.П., проведено повторний автоматичний розподіл заяви, за результатами якого заяву передано на розгляд судді Щербакова С.О.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.12.2021 заяву Національного банку України про виправлення описки в ухвалі у справі № 910/19447/21 призначено до розгляду у судовому засіданні на 23.12.2021.

У цьому судовому засіданні представник заявника підтримав подану заяву про виправлення описки в ухвалі.

Розглянувши заяву Національного банку України про виправлення описки в ухвалі, суд відзначає наступне.

Відповідно до ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.

Під описками слід розуміти неправильне написання слів, прізвищ, імен, назв тощо.

Арифметичні помилки - це неправильне викладення:

- вихідних даних для розрахунків, які не відповідають наявним у справі доказам;

- результатів арифметичних дій.

Не може вважатися арифметичною помилкою неправильне застосування числових показників, які встановлені законом (наприклад, неправильне застосування ставок судового збору, індексів інфляції, процента за користування чужими коштами, цін і тарифів, ставок податків і зборів тощо) або договором (розміру неустойки, штрафу, пені).

Виправлення допущених у рішенні, ухвалі описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть рішення, ухвали.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або мають технічний характер (тобто виникли у виготовленні тексту рішення). Однак якщо неправильне визначення стягуваної суми, розміру присудженого до стягнення майна було наслідком застосування норм матеріального права, які не підлягали застосуванню, то про арифметичну помилку не йдеться, і підстави для виправлення такої помилки відсутні.

Як вбачається з резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 у справі № 910/19447/21 судом вжито заходи забезпечення позову, зокрема шляхом заборони Товариству з обмеженою відповідальністю підприємству з іноземними інвестиціями «ЕДПОЛ» вчиняти дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України, позов забезпечується, зокрема забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання.

Проте, судом встановлено, що в пункті 4 резолютивної частини судового акту від 01.12.2021 після зазначення боржників помилково не вказано боржником Товариство з обмеженою відповідальністю підприємств з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ".

За таких обставин, суд вважає за можливе виправити описку, допущену при оформленні судового акту від 01.12.2021 у справі № 910/19447/21, не зачіпаючи, при цьому, суті судового рішення.

Тож, заява Національного банку України про виправлення описки визнається судом обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 233, 234, 243 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ :

1. Заяву Національного банку України про виправлення описки - задовольнити.

2. Виправити описку, допущену в ухвалі Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 про забезпечення позову у справі № 910/19447/21.

3. У п. 4 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 про забезпечення позову у справі № 910/19447/21 після зазначення «Боржниками за даною ухвалою є:» слід читати:

- Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (вул.Малопідвальна, буд.8, м.Київ, 01001; ідентифікаційний код 00039002);

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ЖЕНЕВА ФІНАНС" (вул.Сурикова, буд.3, корпус 8Б, м.Київ, 03035; ідентифікаційний код 43430711).

- Товариство з обмеженою відповідальністю підприємство з іноземними інвестиціями "ЕДПОЛ" (просп. Грушевського, 1/14, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., 32300; ідентифікаційний код 33168743).

4. Дану ухвалу вважати невід'ємною частиною ухвали Господарського суду міста Києва від 01.12.2021 про забезпечення позову у справі № 910/19447/21.

5. Примірник даної ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 28.12.2021.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, протягом десяти днів з дня її проголошення, з урахуванням вимог ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Щербаков С.О.

Попередній документ
102265282
Наступний документ
102265284
Інформація про рішення:
№ рішення: 102265283
№ справи: 910/19447/21
Дата рішення: 23.12.2021
Дата публікації: 30.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Зареєстровано (06.12.2021)
Дата надходження: 06.12.2021
Предмет позову: забезпечення позову